4 проєкти з нейромережами в SMM. Реальні приклади

На початку року ідея використовувати нейромережі для створення контенту виглядала малоймовірною, адже тодішні технології не завжди гарантували високу якість матеріалу. Проте сьогодні, лише за 9 місяців, картина драматично змінилась. 

В New Strategies ми активно експериментували з різноманітними підходами, а результати найкращих проєктів готові до демонстрації. Ця стаття - не про банальне генерування фону чи «як придумати ідеї конкурсів для SMM». Натомість ми ділимося 4-ма типами проєктів, починаючи від простих і завершуючи комплексними. Порядок наступний:

  1. Неіснуючі ідеї з Chat GPT 4.0
  2. Концепт-арти та ілюстрації з Midjourney
  3. Прокляті відео з Runway
  4. Комплексні проєкти з декількома нейромережами

Неіснуючі ідеї з Chat GPT 4.0

Мабуть, більшість з нас вже випробували можливості Chat GPT для генерування ідей для конкурсів або постів у соцмережах. Але, по-перше, найчастіше результат середній і людина може придумати щось краще, а по-друге, є завдання, де Chat GPT дійсно може виявитися незамінним.

Розгляньмо бренд Jägermeister. Ми створили рубрику "Jäger словник". Бо бренд не тільки про алкоголь, а і про навколо культурний двіж. Мета рубрики – сформувати унікальний словник термінів, які будуть розуміти лише фанати бренду, надаючи їм почуття виключності та креативності.

Створити 10 таких термінів – не проблема, 20 – вже виклик, а 30 – справжній тест на витривалість. Люди часто вигорають, роблячи щось однотипне. Замість того, щоб просто змінити команду ми підійшли до завдання по-іншому. Для цього попросили Chat GPT генерувати слова та поняття, які ще не існують.

Перші спроби не були успішними. Результат був нижче середнього. 

Але після уточнення запиту результати стали набагато кращими (навіть одруківки не завадили). Декілька таких спроб і можна отримати багато ідей. 

Після цього залишалось тільки оформити контент

Висновок з кейсу простий: не обмежуйте використання Chat GPT лише рутинними завданнями. З його допомогою можна отримати щось унікальне.

Концепт-арти та ілюстрації з Midjourney

Хоча технології генерації візуального матеріалу вже досить розвинені, вони все ще не здатні ідеально показати продукцію брендів. Здавалося б, якщо все так, то і використовувати візуальний контент від нейромереж не можна. Але ми скажемо – можна! Щоб це реалізувати, потрібно розв'язувати дві проблеми:

  1. Використовувати нейромережі для створення лише частки контенту спільноти. Ця частина має бути пов'язана із іміджевим аспектом комунікації та слугувати досягненню іміджевих цілей.
  2. Доповнювати та коригувати контент, згенерований нейромережами, за допомогою дизайнерів. Це необхідно для того, щоб впровадити візуальний стиль бренду в генерований матеріал і забезпечити його естетичний вигляд.

Завдяки такому підходу спільнота отримує унікальний брендований контент, який сприяє формуванню позитивного іміджу.

Ми втілили цей підхід на практиці, працюючи з брендом Neurexan. Головна мета контенту бренду - забезпечити заспокоєння та підтримку позитивного настрою в аудиторії. Однією з ключових особливостей контент-стратегії є медитативні ілюстрації, які були створені за допомогою нейромережі Midjourney. Після генерації кожна ілюстрація дороблялась дизайнерами. Виглядає це ось так. 

Після формування початкового промпту, ви можете адаптувати його під конкретну ідею, тим самим модифікувати креатив. Ось промпт, який використовували ми. Спробуйте його в дії.

poster of smiling girl | wearing t-shirt | key visual | intricate | highly detailed | breathtaking | precise lineart | blazewave of colors | panoramic | cinematic | style by Carne Griffiths & Conrad Roset --ar 4:5  

Ще один чудовий спосіб інтегрувати генеративну ілюстрацію в контент-стратегію брендів - це створення привітальних матеріалів до свят або конкурсів. Такий контент зможе виокремитися в стрічці завдяки своєму унікальному оформленню.

Прокляті відео з Runway

"Прокляті відео" – це порівняно новий термін, що з'явився завдяки нейромережам KaiberAi та Runway. Від самого початку ці нейромережі генерували цікаві відеоматеріали. Проте деталі такі як руки, ноги та обличчя зазнавали сильної мутації, ніби у відео вселився демон =).

Хоча спочатку над цим багато хто жартував, зараз можна створювати серйозні проєкти. Підхід наступний. Потрібно створити багато зображень в Midjorney у певній стилістиці та відповідно задуму. Після цього "оживити" їх в Runway, отримуючи короткі відеокліпи. Потім відібрати найкращі моменти з кожного по 1-2 секунди. Так можна отримати повноцінний рекламний ролик. Наприклад, як ось тут. Ми також вже використовували подібний підхід у декількох наших проєктах.

Основна перевага – це бюджет. Замість витрат в 1+ млн. грн на продакшн та команду фахівців, потрібно витратити 30 доларів на Midjorney, 15 доларів на Runway, додати умілого монтажера та спланувати 3 дні на роботу.

Однак є й мінуси: такий підхід не підходить для всіх брендів, а також вимагає особливого сценарію, який враховує технічні обмеження.

Комплексні проєкти з декількома нейромережами

Літом 2023 року ми втілили проєкт під назвою "Шукай українською". Його мета – навчити аудиторію частіше користуватися українською мовою під час пошуку в інтернеті. Для привертання уваги до нашої ініціативи ми обрали 10 видатних діячів культури України. Порядок дій був наступний:

  1. Спочатку ми склали концепцію їх образів та стилів одягу за допомогою Chat GPT.
  2. Далі створили їх портрети за допомогою нейромереж Nightmareai та Midjourney
  3. Наступним кроком покращили схожість портретів з оригіналами за допомогою нейромережі Deepswap.
  4. А в кінці, щоб надати життя героям, анімували портрети та додали голос за допомогою нейромережі HeyGen AI
  5. Після цього ми додали озвучку, музичний супровід і зробили монтаж ролика.

Результатом став анімований ролик, серія постів та інтеграції з інфлюенсерами. 

Детальну інформацію про цей проєкт ви зможете знайти в окремому кейсі.

Наразі найважливіше, що ми хочемо підкреслити: сучасні нейромережі можна ефективно комбінувати для досягнення цілей проєкту. Спроможність мислити комплексно, комбінувати різні технології та розробляти на їх основі креатив – це ключ до створення неперевершених та унікальних проєктів майбутнього. Головне не спинятися!

3159