Ювілейна айдентика до 150-річчя Лесі Українки

Агенція Postmen у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики створили мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен». Він має на меті не лише зруйнувати міфи та стереотипи навколо постаті Лесі Українки, а передусім відкрити більше імен, образів, творів, граней її особистості. Айдентика, розроблена агенцією лягає в основу проєкту об'єднуючі всі події протягом ювілейного року мисткині.

Дослідження свідчать, що у 84% українців Леся Українка асоціюється із «письменницею, яка боролася з хворобою», а у 58% — із «історичною постаттю, яка зображена на 200-гривневій купюрі». Таке поверхневе уявлення про багатогранну особистість вимагає не просто корекції, а широкої просвітницької кампанії, що покаже Ларису Косач-Квітку справжньою, талановитою і майстерною, актуальною, модерною і сучасною.  

25 лютого виповнюється 150 років від Дня народження Лесі Українки. Ювілейний рік — це можливість зруйнувати вкорінені стереотипи та продемонструвати нові грані Лариси Петрівни. Грані, які є близькими сучасному українському суспільству.

Розроблена в Postmen динамічна та яскрава айдентика є одним зі способів ефективно досягти цієї мети.


Основний виклик візуальної комунікації — знайти баланс між запитами різних аудиторій.

Щоб просвітницька кампанія досягла найширших аудиторій і при цьому мала потужний емоційний відгук у молодій аудиторії, у середовищі інтелігенції та літературознавців і творила актуальний образ.

Визначити — значить обмежити. А це останнє, що ми б хотіли зробити з Лесею Українкою. Тому єдиного логотипу немає: він є динамічним, а ювілейна айдентика базується на 150 його варіаціях.

Зазначили у Postmen

Окрім ілюстрації Лесі Українки, в графіці використовуються абстрактні композиції — вони надають кожному дизайну унікальності, викликають у кожного власні асоціації і прочитання властиві книжковій графіці кінця XІХ, початку ХХ століття, відображаючи цінності модерну і просвіти.

Інший знак — ініціали «ЛУ». Він створений на основі почерку Лесі Українки після ретельного аналізу її підпису та написаних листів.  

Як натхнення для палітри були взяті чорний, червоний та золотавий кольори, оскільки вони найчастіше згадуються у творах Лесі Українки. Також до палітри додали яскраві й контрастні поєднання, властиві сучасним для Лариси Косач-Квітки роботам українських модерністів.  

При розробці айдентики відмовились від використання класичних фото Лесі Українки. Замість цього — створили сучасну ілюстрацію в різних кольорових варіаціях. 

Все це допомагає творить актуальний і сучасний бренд-простір. Цілісний і універсальний, щоб стати основою всіх подій ювілейного року — 150 років від Дня народження Лесі Українки. 

Міністерство культури та інформаційної політики запрошує креативні індустрії, українських виробників, громадські та культурні кола активно використовувати айдентику «Леся Українка: 150 імен», в тому числі для створення ексклюзивних та лімітованих продуктів, брендованих сервісів чи інших рішень.

За посиланням: identity.150imenlesi.org — абсолютно безкоштовно можна завантажити необхідні візуальні матеріали, щоб на базі них створити власні ілюстрації, проєкти та продукти. 

Проєкт презентують 25 лютого в Українському домі (вул. Хрещатик, 2). Він включатиме: експозицію (куратори Павло Гудімов, Діана Клочко), перформанс (режисер — Влад Троїцький), а також змістовні дискусії (літературні куратори Євген Стасіневич та Віра Агєєва). 

Культурний майданчик на честь Лесі Українки можна буде відвідати безкоштовно вже з 26 лютого до 8 березня. 

3719