Брендинг для інтер’єрного бутика Homson

Ми віримо, що дім — це прояв індивідуальності. Те, чим ми себе оточуємо, розповідає про нас більше, ніж слова. Нас характеризують деталі: у яку вазу ми ставимо щойно зрізані гортензії, що використовуємо замість закладки в улюбленій книзі, якою ложечкою набираємо малинове варення до чаю. Саме любов до деталей ми вирішили втілити у брендингу, коли до нас звернувся інтер’єрний бутик естетичного декору, який приємно дарувати.

Завдання

Створити назву, візуальну ідентичність та SMM-шаблони для крамниці декору та подарунків.



Етапи роботи

  1. Дослідження та стратегічні сесії.
  2. Базова бренд-стратегія.
  3. Неймінг.
  4. Елементи візуальної ідентичності.
  5. Матеріали для діджиталу.


Найцікавіше з досліджень

Кожен проєкт ми починаємо з детального вивчення бізнесу, визначення архетипів, створення канви ціннісної пропозиції і портрету клієнта.

Найпримітнішою особливістю бізнесу нашого клієнта, яку ми виявили на стратегічних сесіях, була персоналізація досвіду користувача. CRM-система дозволяє відстежувати історію покупок та створювати найбільш релевантні пропозиції. Згідно з дослідженнями, 90% споживачів вважають персоналізований підхід найкращим у стосунках «компанія-клієнт». Він допомагає ефективно консультувати клієнта і постійно покращувати клієнтський сервіс.

Тому у канві ціннісної пропозиції чималий акцент мали тісні зв’язки компанії та споживача: фахові консультації продавця, декоратора та флориста, фотозони у бутику, кур‘єрське доставлення містом і поштові відправлення за місто, зручне паркування і декілька способів замовлення.

Цільова аудиторія проєкту — молоді та впевнені у собі жінки, які прагнуть гармонії та самореалізації. Вони спраглі до естетики та прискіпливі до деталей. Вони люблять часто робити подарунки не тільки найближчим людям, але й собі. Найвищим проявом симпатії вважають належну увагу до себе.

Після дослідження користувача і створення його портрету ми визначили архетип бренду, який допомагає йому комунікувати. Це Коханець. Він втамовує спрагу до естетики, спокушає тішити себе й оточити найбажанішими речами.


У чому сутність бренду

Візія бренду — це теплі стосунки. Йдеться не лише про взаємини між рідними. Homson дбає також про теплі стосунки зі своїми клієнтами і про теплі стосунки своїх клієнтів з їхніми домівками.

Місія бренду — увага до деталей. Homson не просто прикрашає дім. Він допомагає оточити затишком себе і близьких, дарувати речі, які висловлюють почуття.


Неймінг

Процес створення імені бренду завжди має декілька етапів. Спершу ми генеруємо лонґліст назв. Згодом перевірками та командними воркшопами перетворюємо його на шортліст і представляємо клієнтам. У рамках цього проєкту ми прагнули створити назву, яка асоціюватиметься з домашнім затишком, класикою і вишуканим смаком.

Наш шлях до «еврики» лежав через один відхилений варіант — концепт Home Sweet Present.

Ця назва нагадувала популярну фразу Home Sweet Home і мала свої докази. По-перше, семантично вона відповідала архетипові за символікою слів sweet і present, які стимулюють бажання і зацікавлення. По-друге, вона легко трансформувалася у стильний набір іконок, що нагадують емоджі.

Як і світові, будь-якій концепції потрібен баланс :). Тому назва Home Sweet Present мала також і два ризики. По-перше, вона складалася аж із трьох слів. По-друге, вона була надто сучасною і не втілювала класики.

Тоді ми запропонували назву Homson і влучили прямо в ціль. Перша частина слова походить від англійського home, а друга — від французького maison. Алюзію на прізвище створює суфікс від класичних англійських прізвищ -son. Так назва поєднала домашній затишок, тонке відчуття смаку та класику.

У дескрипторі ми лаконічно поєднали основі напрямки роботи бутика: decor and present.


Візуальна ідентичність

Логотип бутика мав поєднати дім та подарунок. Ми створили декілька концепцій. Перша ховала у собі зображення будинку, серця та святкового пакування.


У другій концепції ми вписали у пакування розкішний двоповерховий особняк.


Третя концепція зберігала ідею другої, але мала простішу споруду і більше простору між елементами.


Останній варіант найбільше припав до душі замовникові. Тому нашим наступним завданням було зробити його бездоганним. Ми додали логотипу ще більше повітря, послабивши вузол на банті, і прибрали різницю у розмірах дрібних деталей. Оновлений логотип виглядає більш гармонійно і лаконічно.

Ми підготували логотип зі знаком та без знака.


Додатково ми створили серію святкових версій.

Логотип легко пристосовується до масштабування бренду.


Палітра бренду містить пастельні відтінки, що символізують затишок і гармонію у домі.


Для маркування товарів та оформлення рекламних кампаній ми передбачили набір іконок.

Їхні поєднання лягли в основу патернів для обгорток квітів та пакування товарів.



У фірмовій документації ми зберегли поєднання класики та лаконізму.




Так фірмовий стиль виглядає на брендованих елементах:



Також ми створили тематичні цінники. Іконки на них просто додають настрою і необов’язково мають точно відповідати товарам.


Елементи для діджиталу

Ми створили шаблони SMM-матеріалів.

Приклади банерів для зовнішньої реклами.


Результат роботи

Ми створили назву, базову бренд-стратегію, візуальну ідентичність та SMM-матеріали для інтер'єрного бутика. Ось так Homson виглядає сьогодні.

Більше креативу на qubstudio.com.

2336