Створення телеграм-каналу з маркетингу та його унікального стилю. Побудова контент-плану й самого контенту, рубрик. Створення УТП каналу. Розробка зручної системи навігації та сприйняття інформації.

ІДЕЯ

Під час просування у напрямку маркетингу з'явилося бажання поекспериментувати, що призвело до створення телеграм-каналу. Ідея полягала у демонстрації тем маркетингу та корисної інформації.

Спочатку потрібно було розробити зображення профілю та ідентику, яка вирізнятиме канал від конкурентів та ідеально пасуватиме до тематики та інформації, що викладатиметься тут.

Одного стилю замало, тож наступним кроком стала частина SMM. Потрібно розробити контент-план, сам контент, його поділ на рубрики.

УТП каналу полягала саме в зручності сприйняття інформації та максимальній користі контенту в коротких постах.

Щоб новим підписникам та тим, що вже є на каналі, було зручно повертатися до певної інформації, необхідна система навігації та швидкого сприйняття контенту.

Проте під час реалізації на фінальному етапі я не врахував один важливий момент, про який розповім далі.

ТЕЛЕГРЕАМ-КАНАЛ З МАРКЕТИНГУ

Чому серед усіх тематик я обрав саме маркетинг?

По-перше, ця тематика мені подобається: вона цікава і лежить до душі. Я зміг би розповідати корисну інформацію зацікавленим та й самому дізнаватися нове час від часу.

По-друге, ціна за підписника. Ідея каналу полягала в тому, щоб і знань нових отримати, і грошей заробити. Маркетинг — одна з дорогих тематик в Телеграмі, де підписник коштує недешево. Тому реклама в цьому каналі б приносила відносно немалих грошей.

На той час (а це було близько року тому) суміжних каналів було не так і багато, тож ніша видавалася достатньо вільною. А інформації, якою я хотів ділитися, вистачало.

Наступний крок у створенні каналу — вибір імені та створення стилю.

НАЗВА КАНАЛУ, ЙОГО ІДЕНТИКА ТА УТП

Я хотів дати оригінальне ім'я каналу й таке, що запам'ятовуватиметься. Гадаю, певною мірою в мене вийшло.

Оскільки УТП полягала в тому, щоб давати інформацію короткими, проте інформативно-місткими блоками, найкращим варіантом це реалізувати було написання постів у вигляді списків. Тож ім'я стовідсотково повинне відображати цю ідею.

Пошук і підбір назви були складним та довгим процесом. Врешті обирати довелося між двох варіантів:

  • Lists & Bullets
  • Bullets Cavalier

Суміжні канали по тематиці мали прості назви по типу "Маркетинг UA", а пости викладалися від безликого "видавництва". Свій канал я хотів виділити з-поміж інших, тож вирішив публікувати контент від імені певної персони і мати незвичну та наділеною особистістю назву.

Тому вибрав саме Bullets Cavalier, а контент публікував від імені Марка, маркетолога, який веде цей проект. Таким чином на обкладинку був поміщений такий собі маскот — жінка з мечем на сильному коні, що скачуть уперед на зустріч новому. На самому зображенні профілю каналу цього персонажа я розмістив усередині круглого календаря, що символізував безперервний рух.

Кольори я обирав також між двох варіантів:

  • Зелений насичений градієнт
  • Класичний червоний

Оскільки з маркетингом більше асоціюються саме червоні відтінки, та й сам червоний є жвавішим кольором, ніж зелений, то, безперечно, було обрано саме червоний.

Одним з трендових елементів у дизайні в 2023 році був шум/зернистість/потертість. Також цей елемент символізує стару річ. Потертість у поєднанні з класичним червоним, що асоціюється з маркетингом, мала складатися ще одна асоціація — надійності та довговічності, немов та потертість з'явилася з часом, а Bullets Cavalier перевірений та надійний проект, який справді користується попитом.

Ще одним елементом, який фігуруватиме далі в якості одного з елементів ідентики — великі букви B та G та фоні зображення каналу. Просто ініціали, які демонструють приналежність тієї лицарки до середовища маркетингового проекту.

SMM, КОНТЕНТ-ПЛАН, РУБРИКИ, ПОСТИ

Для публікації контенту потрібно вирішити, що це буде за контент. Я створив кілька рубрик, щоб простіше й ефективніше організовувати контент. Ними стали:

  • Інформаційний пост
  • Підсумковий пост
  • Квіз

Основним контентом стали саме інформаційні пости, і з часом їх мало стати занадто багато. Саме через це виникла потреба розділяти їх на групи, щоби мати можливість простіше орієнтуватися серед цього масиву даних.

Цим розділювачем став підсумковий пост, де резюмувався певний період (наприклад, тиждень); тут можна переходити на пости, що були опубліковані протягом того часу. А щоб взаємодіяти з підписниками і за одно перевірити отримані знання, я створив квізи — простенькі питання по темі публікацій.

Сам пост складався з широкої й невисокої картинки та тексту.

Картинка була відносно маленькою, щоб основний акцент змістити на текст, адже головна цінність постів була саме там. Картинка складалася з великої букви на фоні, що позначала початок слова відповідної теми напрямку, наприклад, К — копірайтинг, заголовку, що позначав тему посту, номер посту цього напрямку та невеличкої ілюстрації, що розбавляла інформаційне навантаження.

Текст також мав чітку структуру. Заголовок дублювався з картинки, щоб була можливість легко знайти потрібний пост за фразою. Наступний блок — основий абзац, який висвітлював головну інформацію; він був виділений жирним. Далі додаткова, та не менш важлива, інформація. У кінці хештег теми напрямку для додаткової навігації. Усі ці елементи допомагали швидко сканувати і читати публікації.

За складеним контент-планом пости мали виходити кожного дня: інформаційний з понеділка по п'ятницю, підсумковий пост кожної неділі та квіз раз на тиждень. Спочатку так і було.

Далі треба набрати аудиторію на канал, щоб мати змогу й самому потім продавати рекламу та заробляти кошти з проекту. Загалом я придбав два рекламних місця, які сумарно принесли мені близько 40 підписників. На жаль, аудиторія каналів, де я купував рекламу, була не достатньо активна, чого я не помітив під час аналізу цих каналів внаслідок браку досвіду.

ПІДСУМОК

Bullets Cavalier — дуже цікавий проект, який я намагався реалізувати. Та через простий фактор, а саме фінансові можливості, довелося заморозити його.

Досвід, отриманий під час створення Bullets Cavalier, має велику цінність для мене. Було приємно спробувати себе в ролі адміністратора телеграм-каналу.

Сподіваюся, з часом я зможу розморозити цей проект і втілити його в реальність як слід.

Переглянути канал можна за посиланням: t.me/bullets_cavalier.

81