Бути мамою й власницею бізнесу – як жінки поєднують різні ролі. Відеопроєкт про материнство від BOGIKA

Бренд української натуральної косметики BOGIKA створив відеопроєкт до Дня матері й поспілкувався з жінками з різних сфер про сучасне материнство.

Як це – створювати бізнес, працювати, управляти процесами й поєднувати в собі різні жіночі ролі: CEO, керівниця відділу, волонтерка, донька, дружина, дівчинка і мама. І в цих ролях кожна завжди знаходить час для себе: відпочинок, робота з психотерапевтом, спортзал й, звичайно, догляд за собою. Про це й зробила проєкт команда бренду української натуральної косметики BOGIKA

В проєкті взяли участь 10 героїнь:

1. Юлія Петрик, Head of PR в IT-компанії MacPaw

2. Оксана Горбунова, співвласниця та COO рекрутингової платформи Baza IT

3. Таня Костіна, засновниця журналу LA BOUSSOLE та видавничого дому punkt publishing

4. Анастасія Федорова, власниця бренду COVER

5. Саша Фідкевич, бізнес-консультантка, ex-CEO проєктів Клопотенко

6. Єва Галайда, засновниця та CEO бренду BOGIKA

7. Олена Печенюк, власниця закладів “Красиво Є” та бренду wellness-напоїв HAIKU

8. Катерина Возіанова, засновниця брендів Indposhiv, Heroism Bespoke

9. Ольга Тернова, персональна стилістка

10. Ольга Івченко, йога-інструкторка та офіційна амбасадорка Nike Ukraine


Материнство є однією з найбільш відповідальних, складних та важливих ролей в житті жінки. Одночасно поєднувати це з менеджерськими посадами, реалізацією власних проєктів та волонтерських та соціальних ініціатив. Мами потужні й різні. Саме про це проєкт. 

Встигати та поєднувати все

Юлія Петрик, Head of PR в IT-компанії MacPaw

Я та сама мама, яка зранку заплітала косічкі, готувала сніданок, збирала з собою обіди. А ввечері я сиділа на батьківських зборах й на задній парті дивилася трансляції у твіттері, що там відбувається на Apple Key Note й давала коментарі журналістам. А паралельно в класі вибирали батьківський комітет. Було по-різному, тому треба вчитися балансувати.

Таня Костіна, засновниця журналу LA BOUSSOLE та видавничого дому punkt publishing

Я відчуваю себе більш повною, коли я маю ще діяльність, окрім тієї, що я мама. Навіть після народження дитини, на наступний ранок я лежала в палаті в пологовому, й затверджувала новий макет до друку нашого журналу. Після цієї ситуації, я сказала, що “цього ранку я народила дві дитини”. Головне не ставити собі питання: “Куди подіти дитину?” та не сприймати її як тягар – тоді все планується набагато простіше. 

Єва Галайда, засновниця та CEO бренду BOGIKA

В мене немає лайфхаків, як поєднувати такі 2 різні ролі: і власниця бізнесу, і мама. Немає секретів й ніякої магії – я сама точно ніколи б не встигала все. Тому я прошу допомоги й делегую. Ми з чоловіком партнери в роботі й вдома: якщо я готую вечерю, то чоловік займається з донькою й навпаки. Ми ділимо обов’язки, підтримуючи один одного. 

Нова роль – мама

Катерина Возіанова, засновниця брендів Indposhiv, Heroism Bespoke

Усвідомлення нової ролі досі еволюціонує. Реально я усвідомила, що я мама коли почалася повномасштабна війна, тому що потрібно було приймати багато рішень й брати на себе відповідальність за життя дітей.


Олександра Фідкевич, бізнес-консультантка, ex-CEO проєктів Клопотенко

Досвід материнства має проживатися дуже закрито. В тому сенсі, що кожна мама має сама розуміти, що саме їй потрібно: комусь потрібна допомога з дитиною, а комусь не потрібна. Тому кожна мама може сама вирішити, яким саме буде її материнство, не спираючись на думки та упередження суспільства.

Як виховувати дитину?

Юлія Петрик, Head of PR в IT-компанії MacPaw

Думаю всім молодим батькам, окрім базового набору чеснот, важливо виховувати в дітях громадянську освіту, тому що цьому поколінню жити в нашій країні та розвивати її. Тому цей моральний компас й набір патріотичних поглядів треба виховувати з дитинства. Й закладати в дітей базові софт-скілс: комунікація, критичне мислення й командна робота та взаємодія. 

Анастасія Федорова, власниця бренду COVER

Головне правило в нашій родині – ти маєш чимось цікавитися. Ти можеш змінювати активності хоч щодня, але щось повинно тебе наповнювати та надихати. Немає ніяких гендерних занять: танці, бокс, футбол – будь-що на вибір. Дитина має брати приклад з батьків та надихатися ними.

Оля Івченко, йога-інструкторка та офіційна амбасадорка Nike Ukraine

Я інтуїтивно намагаюся робити так, щоб Варя була зрілою емоційно, щоб вона була впевненою, зі здоровою самооцінкою. Мені не важливо які оцінки вона приносить зі школи. Мені важливо щоб вона розуміла, що таке гарні вчинки й погані. Я її люблю як мама безумовною любов’ю і вона це знає. Хочу, щоб вона відчувала, що я її опора, я її дім.

Стосунки зі своєю мамою

Єва Галайда, засновниця та CEO бренду BOGIKA

Я вдячна своїй мамі за підтримку й за те, що дала право вибору: в професії, в одязі, по життю загально. Вона мала сміливість протистояти чужій думці, щоб все одно залишатися на моїй стороні й підтримувати мою особистість. Так вона мене виховувала й це те, що я хочу передати своїй доньці.

Ольга Тернова, персональна стилістка

Вдячна мамі, що вона виховувала мене в дружній атмосфері. Вона завжди казала, що “я її подруга, та я можу ділитися з нею всім, що мене турбує або навпаки, надихає.”. Через це, в мене ніколи не було внутрішньої напруги, що я не можу чогось розповісти своїй мамі.

Сучасна мама — це…

Таня Костіна, засновниця журналу LA BOUSSOLE та видавничого дому punkt publishing

Сучасна мама – це неймовірна жінка, яка поєднує в собі сильний функціонал та мультизадачність. Це не тільки успішна жінка, мама, бізнесвумен, яка щаслива з чоловіком. Сучасна мама – це жінка, яка в контакті з собою самостійно може обирати свій шлях та йти по ньому, яким би він не був.

Оксана Горбунова, співвласниця та COO рекрутингової платформи Baza IT

“Для мене сучасна мама – це солдат спецпризначення: поєднувати різні ролі й виконувати їх. Вона має свободу в прийнятті рішень: якщо завтра я захочу бути тільки мамою й не вести бізнес, я можу без докорів сумління перемкнутися й займатися тільки вихованням дітей.”

1823