Цифрове перетворення Черкаської області

Метою кампанії «Цифрове перетворення Черкаської області» є підвищення інвестиційної та туристичної привабливості регіону за допомогою сучасних інтернет-інструментів.

Цільова аудиторія

  • Внутрішні туристи України.
  • Мешканці, урядовці та активісти Черкаської області.
  • Іноземні туристи та інвестори.

Процес

Кампанія «Цифрове перетворення Черкаської області» є частиною проекту Google «Цифрове перетворення регіонів України».

В рамках кампанії ми створили спеціальний сайт «Мандруй Черкащиною», де зібрано інформацію про найцікавіші для туристів місця в Черкаській області.

На сайті є багато корисної інформації, зокрема 3D-тури такими перлинами області, як Національний дендрологічний парк «Софіївка», Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», Шевченківський національний заповідник у Каневі та Буцький Каньйон.

За допомогою опції «Сплануй подорож» на сайті можна легко скласти маршрут місцями області, які вас зацікавили, поділитися або запросити приєднатися друзів. Крім того, на сайті «Мандруй Черкащиною» можна знайти вже готові маршрути найцікавішими локаціями області із зазначенням контактної інформації, загальної відстані, необхідного часу і карти маршруту.

Новий сайт в рамках кампанії

«Інтерактивний реєстр екологічних проблем Черкаської області»

В рамках кампанії також створено Інтерактивний реєстр екологічних проблем Черкаської області, де можна не тільки побачити на карті регіону найбільш серйозні екологічні проблеми і порушення, але й самостійно додати інформацію про проблему в своїй місцевості. 

Користувачеві потрібно тільки зробити фотографію смартфоном або планшетом, відзначити місце, де був зроблений знімок на Картах Google, і на веб-сайті відправити запит. Система створює офіційне звернення до державного органу, а також моніторить стан запиту, а користувач може стежити за реакцією природоохоронних органів в режимі онлайн.

Мобільний додаток EcoInspector

Крім того, в рамках кампанії розроблено мобільний додаток EcoInspector, де можна також додавати інформацію про екологічні проблеми свого регіону України, а система проконтролює процес реального їх вирішення.

Результати

Важливою складовою кампанії стала низка освітніх проектів для представників місцевого самоврядування, малого і середнього бізнесу, для державних службовців, викладачів і студентів з основ цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті.

Також для місцевих журналістів проведено семінар з питань свободи слова спільно з Freedom House. Місцеві студенти і спільнота Локальних Гідів Google взяли участь у квесті Черкасами, однією з цілей якого було визначення об'єктів і ступені їхньої доступності для людей з обмеженими можливостями, що було відображено на Google Картах.

Через рік можна буде краще оцінити результати регіону з точки зору підвищення туристичного та інвестиційного інтересу.

1750