Де замовляють NFT з дохідністю 6 000% — кейс на Freelancehunt

Пропонуємо кейс криптопроєкту, як замовити картинку NFT у фрилансерів та заробити на цьому в 60 разів більше.

Цифрова революція продовжує стрімко змінювати нашу культуру, життя та спосіб ведення бізнесу. Одна з трендових тем останніх років, яка б’є рекорди популярності у світі, — NFT. Що це взагалі таке та як на них заробити, поговоримо сьогодні.

NFT — що це таке

NFT — цифровий сертифікат, який підтверджує факт володіння певним цифровим активом. Сам токен не містить витвору мистецтва, а тільки посилання на нього та смарт контракт, що визначає права власника й можливості управління активом. У блокчейн-мережі можна знайти інформацію про всіх власників аж до теперішнього. Спочатку NFT замислювався як технічний засіб для контролю авторами власних творів у глобальній мережі, проте на практиці ситуація склалася інакше.

NFT популяризовані як нова форма цифрового мистецтва. Але вони також мають застосування в багатьох різних сферах, як-от відеоігри, цифрова ідентифікація, ліцензування, сертифікати чи образотворче мистецтво і навіть дозволяють часткове володіння предметами. NFT можуть демонструвати на блокчейні предмети реального світу, а також цифрові колекційні предмети. Цифрова ідентичність та метавсесвіт — це інші сектори, які можуть використовувати NFT.

Бум NFT у світі та Україні

2021 рік став проривним для NFT з погляду обсягу та вартості транзакцій, інтересу основних брендів, появи нових цифрових ком’юніті та десятків мільярдів доларів фінансування проєктів. Минулого року ринок NFT показав колосальний стрибок — він збільшився на 21 000%, обсяг торгівлі досяг 17,6 мільярда доларів. Кількість покупців зросла до 2,3 мільйона із 75 тисяч. В Україні інтерес до NFT був на рівні з біткоїном, а на початку цього року навіть вдвічі перевищував його. Чи варто говорити, що тут є гроші?

Дві основні причини, щоб придбати NFT:

  1. Ексклюзивність. Можливість зафіксувати факт володіння оригінальним твором мистецтва.
  2. Інвестиційна привабливість. Вартість NFT зростає сама собою і в контексті загального зростання цін на криптовалюти.

Для тих, хто хоче розібратися з новими NFT-тенденціями, це може стати чудовим джерелом доходу. Дохідність деяких картинок може досягати сотень, а то і тисяч відсотків. Наприклад, NFT художника Дмитра Черняка купили за 220 доларів, а перепродали згодом за 7 млн доларів. Після продажу продавець отримав 3,2 млн % прибутку лише за 6 місяців.

Пропонуємо кейс криптопроєкту, як замовити картинку NFT у фрилансерів та заробити на цьому в 60 разів більше. І це ще не межа.

Про компанію

Замовник — Борис Смирнов, CЕО компанії Tivan та співзасновник криптопроєкту. Основний напрямок проєкту — ігри, NFT, колекціонування. Компанія орієнтується на ринок України та західні ринки.

Проєкт існує з грудня 2021 року. Сайт та перші передпродажі токенів запущені із січня 2022 року. Ком’юніті — близько 15 000 користувачів у всіх соцмережах.

Завдання

Розробити 3D-картинки персонажів для гри, NFT, колекціонування та написати легенди, описи для них. Усього за 7 місяців на сервісі було замовлено 20 проєктів.

Бюджет

Від 2000 до 20 250 грн за проєкт.

Результат

Як заробляти на NFT — поради від експерта

— Борисе, розкажіть, будь ласка, докладніше про ваш бізнес та його особливості.
— Як це працює. Бізнес у крипті дещо відрізняється від бізнесу у звичайному розумінні. Найперше для стартапу — це сама ідея, яка подобається людям. Далі йде залучення бізнес-коштів. Жоден криптобізнес не будується без холдерів, тобто це передпродаж, звідки збираються гроші для того, щоб ваш стартап розвивався. Якщо у звичайному бізнесі ви приходите до інвестора з ідеєю, у крипті це працює майже так само, але дає можливість людям інвестувати невеликі суми у проєкти. Це дає можливість залучати гроші у бізнес і далі вже набирати команду, якщо її немає.

Ком'юніті криптопроєкту в соцмережах, до яких можна приєднатися:

— Тема NFT, блокчейну останнім часом популяризується досить активно. Наскільки великий попит на послуги фрилансерів та яких саме буде у замовників цієї сфери найближчі рік-два?
— Найближчі 3 роки дуже популярними будуть метавсесвіти, які будуються на базі NFT. Для їх створення будуть потрібні аніматори, 3D-спеціалісти, художники, спеціалісти із solidity, блокчейну. Якщо нам вдасться реалізувати те, що ми хочемо, й NFT будуть фізичними, то ми зробимо більше охоплення людей.

— Як ви знаєте, у нас на сервісі є Конкурси, у яких беруть участь, зокрема, аніматори, художники, дизайнери. Після Конкурсів у них можуть залишатися роботи, які замовники не використовують. Чи можуть фрилансери зібрати колекцію малюнків та викласти її на OpenSea, щоб продати? Як їм знайти свою нішу та реалізувати себе у цій ніші?
— Людина, яка добре малює, не зможе сама продати картинки за привабливою ціною. Якщо немає цінності у NFT, її дуже рідко купують. Коли ви малюєте NFT до проєктів і проєкт несе ще додаткову цінність, ці картинки будуть мати попит. А якщо художник сам, наприклад, протягом року малює та викладає NFT, робить описи, піариться, робить колаборації з іншими проєктами, це може викликати інтерес у інших проєктів, які захочуть частково купити його роботи.

Ажіотаж виникає тоді, коли проєкт починає викупати NFT з OpenSea: люди бачать, що стає популярним, і починають купувати. Так художник отримує профіт — він малює та його роботи купують.

Важливо: якщо фрилансер малює картинки для проєкту на замовлення, він усі права на цю картинку передає замовнику і не може без його попередньої згоди викладати колекції на маркетплейсах».

— Яка цінність тих робіт, які намалювали для вас фрилансери?
— Те, що нам створив фрилансер у 3D, буде продано з націнкою у 60 разів. Загалом нам потрібна обмежена кількість картинок. Далі ми з 1 картинки скриптом зробимо 5 000 різних картинок. Тому фрилансеру не потрібно малювати 5 000 картинок.

Ці моделі є ігровою складовою, звідки й береться збільшення ціни у 60 разів. Дефіцит, маркетинг, дохідність гри для користувачів — це лише мала частина того, завдяки чому NFT дорожчають на ігрових майданчиках.

Як бізнес співпрацює з фрилансерами

— Чому ви звернулися саме на фриланс для виконання проєктів?
⁣— Неможливо закрити всі позиції в команді власними силами. Є специфічні напрямки, які не завжди потрібні відразу, і мені простіше знайти спеціаліста на фрилансі.

— Яких спеціалістів ви зараз шукаєте на сервісі?
— На ресурсі я знайшов чудового 3D-аніматора під наш проєкт, оскільки нам дуже важлива якість картинки. Також написання текстів, оскільки будь-який криптопроєкт — це якась історія, легенда.

Один з основних параметрів для вибору це те, що тут знаходяться фрилансери саме з України, зараз це дуже важливо».

— На що саме ви звертаєте увагу під час пошуку фрилансера?
— Коли я бачу пропозиції у ставках зробити картинки за пів години-годину тощо, я розумію, що ці пропозиції не відповідають дійсності. На розробку 1 анімованої картинки NFT йде близько доби, тому я відразу відсікаю такі пропозиції.

Після того, як я відібрав, наприклад, з 15 спеціалістів 5, починаю їм писати та розповідати деталі роботи. Якщо фрилансер відповідає протягом 4 годин — це ок. Якщо ж через 2 дні — це вже не підходить. Можливо, людина не зацікавлена у моїй пропозиції або зайнята ще чимось і не зможе виконати завдання.

Віддаю перевагу тим, хто відповідає у повідомленні не заготовленим шаблоном, а по суті справи. Мені як замовнику важливо, щоб фрилансер був зацікавлений у виконанні мого завдання».

— У чому для вас переваги співпраці з фрилансерами на сервісі?
— Найперше — це безпечна робота через Сейф. Оскільки так мінімальні ризики натрапити на шахраїв. Коли працюєш на сервісі, це гарантія, що виконавець не пропаде та виконає свою роботу. Всі домовленості зберігаються на сервісі, тому в разі виникнення неприємної ситуації можна довести свою правоту.

На Freelancehunt дуже зручно:
1. Шукати фрилансерів.
2. Вибирати виконавців.
3. Знаходити людей, які готові працювати над довгостроковими проєктами».

Мені пощастило знайти на фрилансі таких виконавців, з якими я успішно співпрацюю вже понад 4 місяці. Надалі я також планую звертатися до спеціалістів на фрилансі.

— Чи домовлялися ви з фрилансером про формат комунікацій під час співпраці?
⁣— Так, звісно. Кожного ранку ми обговорюємо список завдань на день і 2 рази на тиждень зідзвонюємося. Також фрилансер показує проміжні результати роботи. Це допомагає економити час та скерувати процес у правильне русло.

Дякуємо Борису за цікаве інтерв'ю та бажаємо успіхів у його справі. Якщо вашому проєкту потрібна індивідуальна консультація, звертайтеся до Бориса Смирнова.

Висновки

Чому вигідно співпрацювати з фрилансерами, якщо ви займаєтеся NFT

Популярність NFT невпинно зростає та надалі набиратиме обертів. Якщо ви розвиваєте бізнес у цій сфері, на фрилансі є можливість замовити послуги потрібних спеціалістів:

Також відповідних фрилансерів можна знайти за тегом NFT у пошуковому рядку.

Ціни на послуги фрилансерів усе ще залишаються на довоєнному рівні, натомість за ці гроші ви отримуєте гідну якість виконання роботи. Українські дизайнери мають попит у вітчизняних та закордонних замовників завдяки комбінації з творчого підходу, працездатності та помірної вартості послуг.

Співпраця з фрилансерами — це чудова можливість не тільки заощадити кошти, але й заробити за допомогою українських спеціалістів у десятки та сотні разів більше.

Як фрилансерам заробляти на проєктах з NFT

Замовники активно відкривають на сервісі проєкти, пов’язані з NFT. Через популярність цієї теми попит на спеціалістів відповідних категорій, як-от дизайнери, 3D-аніматори, перекладачі, маркетологи та інші, зростатиме найближчим часом. Фрилансерам це дає можливість розвиватися в новому напрямку, зростати у професійному плані, виконуючи цікаві та складні проєкти, та заробляти більше грошей.

І ще один момент — за певних домовленостей із замовником фрилансер може отримувати бонуси у вигляді токенів, коли його картинки почнуть продаватися.

Важливо пам’ятати, що вдала робота із замовником на першому проєкті — ваша перепустка до довготривалої співпраці. Головне, показати себе клієнтоорієнтованим виконавцем:

  • не робити шаблонних ставок, щоб переконати замовника, що ви дійсно зацікавлені у співпраці з ним,
  • якісно виконувати завдання, це базова вимога,
  • вчасно надавати зворотний зв’язок, не змушуючи замовника хвилюватися за свій проєкт,
  • демонструвати проміжні результати роботи, щоб можна було вчасно відкоригувати процес,
  • дотримуватися норм ділового спілкування, бути ввічливим.

Світ NFT відкриває безмежні можливості як для бізнесу, так і для виконавців проєктів. Скористайтеся шансом заробити гроші, поки інші ще не розібралися в цій темі.

3857