Розробка email-стратегії для «Сільпо» та програми «Власний Рахунок»

Клієнт

«Сільпо» — одна з найбільших національних мереж: 236 супермаркетів у 55 містах України та 4 делікатес-маркети Le Silpo.  

Проблема

Ми проаналізували попередню розсилку від «Сільпо» й виявили такі недоліки:

  • Неправильне таргетування. Листи відправлялися всім гостям, незалежно від їхніх інтересів. Тож адресати рідко відкривали листи. Частину з них одразу видаляли або відправляли у спам.
  • Неструктурований текст. Читач мав витратити час, щоб знайти потрібну інформацію.
  • Візуальна завантаженість. За формою листи були надто рекламними й нагадували традиційні каталоги зі знижками. До того ж, їхній дизайн не відповідав дизайну нового сайту.

Як наслідок — низька залученість. Лише одиниці адресатів виконували цільову дію: переходили на сайт, реєструвалися на дегустацію, проходили опитування тощо.

Завдання

Розробити комплексну email-стратегію. Урахувати всі напрямки комунікації: зі співробітниками, з гостями «Сільпо» та користувачами програми «Власний Рахунок».

Рішення 

Ще під час роботи над новим сайтом «Сільпо», ми провели велике якісне дослідження. Воно дало нам розуміння основних болей користувачів та їх побажань. Саме це знання допомогло в розробці стратегії. Ми вивчили всі випадки, у яких «Сільпо» надсилає листи. І внесли деякі зміни: прибрали зайві сповіщення та додали листи з інструкціями там, де їх не вистачало.

Усі листи поділили на три типи:

  • Технічні листи. Вони розповідають гостям про те, як користуватися сайтом і програмою «Власний Рахунок».
  • Листи з пропозиціями. Вони розповідають про актуальні акції та події в «Сільпо». Тепер такі листи надсилаються виключно за інтересами користувача. Гості можуть підписатися на розсилку про новинки «Лавки традицій», поради від «Електронного сомельє» абощо.
  • Корпоративні листи. У «Сільпо» велика мережа супермаркетів. Листи — єдиний спосіб розповісти про важливі новини одразу всім співробітникам.

Попрацювали над UX та дизайном листів

Ми розробили гайдлайни для кожного типу листів. Особливу увагу приділили тим, які запрошують наподії. У «Сільпо» багато пропозицій для клієнтів: зустрічі, фестивалі, дегустації, майстер-класи, відкриття нових супермаркетів. Ми поєднали їх усі спільним мотивом, але не забули й про відмінні риси: фірмові іконки та персонажів.

Створили листи-конструктори

Їх легко читати: усі листи збираються за одним шаблоном. Гості знають, куди дивитися, щоб побачити те, що їх цікавить: місто зустрічі, адресу, ціну абощо. Їх легко збирати: менеджер заздалегідь знає, яку інформацію треба підготувати та у якій частині листа її розмістити.

Розробили підхід до текстів

Ми потурбувалися про те, щоб тексти стали простими та інформативними, а темилистів — привабливими.