
HASHTAG. ASMR-проект для «Львівських дріжджів»: як релакснути від випічки
Зробіть швидкий глибокий вдих — раз! А тепер повільний видих — раз, два, три, чотири, п’ять… Тепер можна починати.
Ми в HASHTAG особливо вболіваємо за психічне здоров’я своїх співробітників. Звичайно, ми прагнемо душевного спокою та рівноваги для всіх українців. І добре, що наші клієнти поділяють такий підхід. Та щоб створити контент для розслаблення, довелося трохи понервувати :)
З чого все почалося
Чотири роки тому ми розробили для «Львівських» комунікаційну стратегію з емоційною платформою «Випікай любов». Із глибинних інтерв’ю ми дізналися, що для тих, хто випікає вдома постійно, це спосіб виявити любов і турботу про близьких. Тому для них важливо, щоб смаколики були ідеальними.
Бренд говорить про турботу і теплі почуття, якими можна ділитися за допомогою дріжджової випічки, нагадуючи, що із «Львівськими дріжджами» ідеальний результат отримати просто.
Ми створили і наповнили любов’ю Youtube-канал бренду, InstaHub, сторінку Facebook, ТВ-ролик та новий дизайн упаковки. Підготували POS-матеріали й пости з лідерами думок.
Нове завдання
Youtube-канал — одне з основних місць комунікації бренду «Львівські дріжджі», тому ми постійно його розвиваємо.
На канал заходять щоб подивитися рецепт, чи отримати пораду — такий його контент. Але ми хотіли, щоб люди заходили туди не тільки у справах, а й просто провести час.
Щоб краще конкурувати з українськими кулінарними проєктами спробували знайти нову цікаву нішу і запропонували глядачам унікальний контент.
Інсайти
Ми шукали трендові розважальні формати. Згідно зі статистикою, у 2020-му жанр ASMR був у топі Youtube.
На користь ASMR свідчили й глибинні інтерв'ю. Робота з тістом — це своєрідна медитація. Люди, які постійно печуть вдома, заздалегідь налаштовуються, вмикають музику, створюють спокійну атмосферу.
Вчені доводять, що і замішування тіста, і приготування випічки здатні суттєво знижувати стресс [1, 2, 3, 4].
Пандемія додала формату ASMR, як способу досягти розслаблення, нової актуальності. Та й рівень випікання дріжджової випічки в цей час збільшився: за статистикою Google рецепти виробів із дріжджового тіста у Великодній період 2020-го року шукали вдвічі більше, ніж 2019-го.
Рішення
Тоді пазли зійшлися: потреба в унікальному контенті, який би стимулював проводити час на каналі, необхідність зниження стресу в складні часи, релакс-властивості процесу випікання, актуальність ASMR-формату наштовхнули нас на ідею релакс-рецептів, які можна передивлятися та прослуховувати нескінченно.
Ми записали п’ять ASMR-відео, де показали кожен етап приготування дріжджової випічки: від замішування інгредієнтів до хрустіння запечених скоринок.
Рецепти в них — річ другорядна. Головне, це можливість відключитися, залипнути на приємну картинку, просто розчинитися у звуках.
Народження звуку: трішки понервували заради релаксу
Ми шукали рецепти, в яких буде багато приємних звуків. Знімати випічку ми звикли, але цього разу потрібно було розрахувати кожен рух і запланувати, як він має звучати.
Обирали кулінарні інструменти, які будуть давати цікаві звуки і не дратуватимуть. Наприклад, силіконовий вінчик звучить приємніше за металевий.
Вивчили технічну сторону роботи з ASMR. Основний необхідний прилад — мікрофон високої чутливості. Тут ми вдячні за підтримку та професійну роботу відео-продакшену GUYS WHO SHOOT.
Ідеальне місце для створення ASMR — студія звукозапису. Але для зйомки рецептів потрібен великий стіл, багато світла й техніки, достатньо місця для знімальної групи. Вдалих студій не знайшлося, тому знімали у власному офісі. Провести зйомку вирішили у вихідний день, щоб довкола було тихіше. Але все ж доводилося час від часу призупиняти процес через шум метро, ліфта, сусідів.
Зйомка була спекотною. Адже вікна в приміщенні мали бути щільно закриті, аби уникнути сторонніх звуків з вулиці, та й тісто не любить протягів. Повітря нагрівала велика кількість техніки та студійного світла. А під час запису звуку всі мали завмерти, не рухатися, а інколи навіть не дихати :)
Просто уявіть наші відчуття і дихайте глибше...
Просування
Ми рекламували плейлист із п’ятьма ASMR-роликами двом аудиторіям: тим, кого цікавить ASMR та безпосередньо аудиторії бренду — досвідченим кулінарам і початківцям.
Розповісти про проект нам допомогли кулінарні блогери, публікації в маркетингових і новинних медіа. Навіть реклама цього проекту дарувала людям користь: зацініть наш спецпроект із Bird in flight «Агрегатор спокою». Там більше сотні способів віднайти гармонію у стресових обставинах.
Результати
За місяць ASMR-відео «Львівських дріжджів» набрали 465 967 переглядів — на 46% більше запланованої кількості.
За цей час на канал підписалося близько 2500 нових користувачів.
У коментарях під відео глядачі радо діляться позитивними враженнями. Ми бачимо, що більшості коментаторів сподобався новий формат. Вони стверджують, що ролики допомогли їм розслабитись і відчути ті самі приємні «мурашки».
Класно й те, що користувачі розуміють — це реклама, але відверто визнають, що отримують задоволення від перегляду.

Дякуємо, що зацікавились нашим кейсом. І намасте… Тобто намастіть собі свіжу булочку маслом, чи варенням та сьорбніть чаю, або кави з молоком. Видихайте і випікайте любов ❤️