Із життя в кіно: як створити працюючий SMM для режисера монтажу

Зробити аналіз та скласти план SMM-введення для бренду – це одна справа. У нас же з'явилася задачка із зірочкою – створити контент-план та оновити візуальний стиль сторінок, що існують на межі особистого профілю та школи монтажу. Як нам вдалося знайти дієві рішення – розказуємо детальніше.

Задача

До нас із запитом на SMM-введення та оновлення соцмереж звернувся режисер монтажу Олександр Чорний. Він монтував такі українські стрічки, як «Мої думки тихі», «Люксембур-Люксембург», «Додому», «Дике поле» та інші. Загалом можна сказати, що Олександр працював з найкращими режисерами нашої країни та за кордоном.

Тому своїм багажем знань він ще й ділиться з іншими у власній школі монтажу «Секунда чорного». Власне саме цей бренд, окрім особистості Олександра, представлений на його сторінках Instagram та Facebook.

На старті ми мали впізнавану у соцмережах особистість з цікавим наповненням сторінок, але без єдиного візуального стилю. Тому було, з чим працювати та що покращувати.

Сторінка в Instagram до нашої співпраці

Візуальні сенси

Коли команда взялася розробляти візуальну частину проєкту, ми зрозуміли, що світлі кольори точно не наша історія. 

До того ж ми від початку мали підказку, яка захована у прізвищі Олександра та назві його школи – це чорний колір. Але, звісно, сам по собі він не дуже працює. Тому акцентними стали – рожевий, блакитний, помаранчевий та зелений. Але й тут є свій сенс – це все стандартні кольори для таймлайнів в Adobe Premiere. Саме у цій програмі щоденно працює велика кількість режисерів монтажу.

Загалом підхід до створення віжуалів можемо назвати «монтажно-кінематографічним». У дописах ми завжди обігруємо прямокутні блоки як таймлайни на монтажному екрані, кінематографічні кадри, за якими стоїть ціла історія, та впізнавані для монтажерів кольори.

Ще один цікавий нюанс – це підбір зображень. Олександр дуже ретельно відбирає контент, який створює, та завжди зважає на деталі. Тому, наприклад, стокові фото журнального столика ми можемо використати лише до постів про курс. Вони підкреслюють сенс того, що почати монтувати може кожен. 

А от для експертних дописів треба великі монітори, зручні крісла та цікаві елементи на самому столі, які говорять про специфіку роботи. Тому інколи клієнт робить фотографії свого робочого столу або робочої зони в Adobe Premiere. 

Мова має бути справжньою

Що ми майже не змінювали, так це «голос бренду» або ж ToV. Перш за все, тому що це ще й особиста сторінка клієнта. По-друге, навіть як керівник школи монтажу він має говорити живо, щиро та у своєму стилі.

Для того, щоб все це зберегти, але ще більше підкреслити та обрамити, наша копірайтерка Дарка три дні передивлялася всі інтерв'ю Олександра, аби зрозуміти його вайб та перейнятися його стилем. 

Це було прикольне дослідження людини. І насправді цього разу було доволі легко, бо Саша з Дніпра, як і наша копірайтерка Дарка. Тому вайб вловився швидко», – говорить комунікаційна директорка Настя Стеблик.

Всі «слівця», вирази та мовні спрощення залишилися у ToV. Але ми більше попрацювали над структурою дописів, аби аудиторія могла їх легко читати.

І загалом дуже радили б всім, хто працює над сторінками особистого бренду чи компанії, що має конкретний образ, залишати його ключовим і кружляти весь контент навколо. Інакше, якщо долучити цілу команду, повністю знеособити ToV, втратиться магія і прямий контакт з аудиторією.

Але варто зауважити, що в нас були не лише дописи та сторіз для соцмереж, а й регулярні email-розсилки про курси школи. Ось тут вже варто було перейти на більш офіційну комунікацію. Тому в цих текстах прослідковується певне порадництво та наставництво. 

Неймінг кампанії

Наша співпраця з Олександром Чорним ще була зумовлена стартом нових протоків двох його курсів. Тому нам потрібно було вигадати слоган для всієї кампанії, який мав би зацікавити ще більше людей та підсилити бажання опанувати навички монтажу у школі «Секунда чорного».

Враховуючи, що обидва курси пов'язані з монтажем (монтаж художнього кіно та монтаж відео з нуля), ми відштовхувалися саме від цього. В результаті отримали слоган – «Із життя в кіно».

Це буквально про те, що кожна дія або подія з життя може стати кадром фільму. Її можна зняти, а потім змонтувати. Головне – опанувати для цього навички монтажу.

Методи, які працюють

1. Ситуативи

Для підняття охоплень завжди добре працюють вчасно підхоплені події. Наприклад, на початку нашої роботи з Олександром команда Мстислава Чернова отримала перший для України Оскар за документальну стрічку «20 днів у Маріуполі». Тому ми запропонували серію дописів-розборів монтажних способів з погляду фахівця. І отримали дуже круті органічні результати:

2. Робота зі сторіс

Під час аналізу сторінок ми помітили, що клієнт майже не взаємодіє з аудиторією у сторіс. Туди здебільшого закидали репости дописів та відмітки студентів про навчання у школі. Тому ми запропонували приділяти цьому інструменту більше уваги та публікувати інтерактивні сторіс. Як результат – понад 10% аудиторії завжди дивляться сторіс. Крім того, багато людей ще й реагують, відповідають та починають діалог з Олександром у приватних повідомленнях.

Приклад сторіс 

Чому це працює

Якщо говорити сухими цифрами, то ми побачили хороші показники:

  • За один місяць нашої співпраці з клієнтом отримали +600 підписників в Instagram.
  • Наш перший спільний допис з анонсом нового набору курсу на органіці отримав 216 реакцій та 2616 унікальних переглядів. До порівняння, раніше подібні дописи отримували приблизно 63 вподобання при схожій кількості переглядів.

Підбірка дописів

597