Кампанія «Підсвітити червоним» на підтримку людей з гемофілією

17 квітня 2019 року Україна приєдналася до міжнародної кампанії з підтримки людей із гемофілією «Підсвітити червоним» завдяки ініціативі компанії Takeda та Havas PR Kyiv.

За даними звіту Всесвітньої федерації гемофілії (WFH) за 2016 р, у світі налічувалося 295 866 людей з гемофілією та тих, хто мають інші порушення згортання крові. За останні 15 років кількість хворих із різними формами коагулопатій збільшилася майже вдвічі. Згідно з даними WFH, 9 осіб із 10 не знають, що живуть із хворобою Віллебранда.

Havas PR Kyiv спільно з компанією Takeda в Україні ініціювали підтримку нашою країною міжнародної кампанії «Підсвітити червоним». Її мета - привернення уваги міжнародної спільноти до важливості своєчасної та ранньої діагностики пацієнтів із гемофілією А, B і хворобою Віллебранда.

Проблематика:

В Україні, незважаючи на генетичний характер захворювання, діагноз гемофілії встановлюють у 80% випадків за фактом наявності ускладнень у пацієнта (гематоми, підвищена кровоточивість, хірургічне втручання, прорізування зубів у немовлят). З діагностикою хвороби Віллебранда ще складніше, оскільки довгий час пацієнти вважають нормою носові кровотечі, численні синці, стійкі і довгі кровотечі після видалення зубів або під час пологів.

Діагностика на ранньому етапі допомагає людям і лікарям взяти захворювання під контроль і уникнути загрозливих станів для життя, ускладнень, пов'язаних із особливістю захворювань. Можливість ранньої діагностики набагато більше залежить від лікарів - гінекологів, хірургів, сімейних лікарів, лікарів-стоматологів.

ЦА

Чоловіки / жінки у віці 18+, лідери громадської думки, лікарі.

Рішення:

Поліпшення стандартів медичної допомоги шляхом впливу на ключові зацікавлені сторони. 

Тому для роботи з даною проблемою була продумана комунікаційна кампанія, спрямована на привернення уваги широкої громадськості до важливості своєчасної та ранньої діагностики пацієнтів із гемофілією та хворобою Віллебранда.

Ключове повідомлення:

Діагностика на ранньому етапі допомагає людям і лікарям взяти захворювання під контроль і уникнути загрозливих станів для життя, ускладнень, пов'язаних з особливістю перебігу захворювань.

Комунікаційна кампанія

17 квітня за допомогою червоної підсвітки ми пофарбували в червоний колір будівлі та відомі монументи Києва. У день акції ми підсвітлили будівлю КМДА, Монумент Незалежності, ТРЦ Gulliver і парковий пішохідний міст на Труханів острів. Таким чином Україна взяла участь в акції "Запали червоне світло перед гемофілію", щоб привернути увагу громадськості до Всесвітнього дня гемофілії і проблем людей, які страждають захворюваннями крові.

Також ми запросили журналістів і всіх бажаючих приєднатися до заходу солідарності для підтримки пацієнтів із гемофілією та хворобою Віллебранда. Напередодні World Hemophilia Day наша команда розіслала блогерам і селебрітіз спеціальний червоний ліхтарик і буклет з описом акції «Запали червоне світло перед гемофілію». Ми попросили їх зробити селфі, підсвітивши обличчя червоним світлом за допомогою ліхтарика, і розмістити знімки в своїх акаунтах 17-го квітня. Блогери опублікували фото, супроводивши їх хештегами: #WorldHemophiliaDay2019 #Lightupred і розповіли про суть акції.

Комунікаційна кампанія також включала в себе медіапідтримку:

  • розсилка і публікація прес-релізу;
  • інтерв'ю на радіо;
  • ТБ-сюжети про World Hemophilia Day;
  • спільний спецпроект із редакцією газети "Сегодня";

Результати кампанії:

Охоплення кампанії склало понад 4600000 людей;

  • 5 сюжетів на 4 телеканалах дали можливість охопити більш 1600000 чоловік;
  • 20 лідерів думок взяли участь в акції і охоплення їхніх постів досягло 950000;
  • online і друковані медіа допомогли покрити решту аудиторію;
2260