Кейс COMFY: 49% продажів у проморозсилках і 20% у тригерах генерують товарні рекомендації

У цьому кейсі розповідаємо, як ритейлер побутової техніки та електроніки COMFY, підсилив масові та тригерні емейл-розсилки персональними товарними рекомендаціями.

Особливість кейсу – кастомізація видачі рекомендацій за пріоритетними ознаками товарів. Функціональність омніканальної CDP eSputnik дозволяє формувати рекомендації з визначенням пріоритетної категорії товарів (“Кращ”) та регулювати їх кількість.

Про проєкт

COMFY — один із найбільших українських ритейлерів побутової техніки та електроніки. Компанія постійно впроваджує нові технології. Щоб мотивувати клієнтів робити більше замовлень, COMFY вирішили впровадити товарні рекомендації в тригерні та масові розсилки. Над задачею працювали:  інтеграційна команда eSputnik, customer success manager eSputnik та marketing manager COMFY. 

Підключення вебтрекінгу й налаштування алгоритмів AI

Регулярні розсилки на широку аудиторію приносять суттєву долю продажів, але можуть спричиняти збільшення відтоку підписників, тому важливо покращувати досвід клієнтів за допомогою добірок товарів на основі їхніх персональних вподобань. CDP eSputnik збирає та збагачує ці дані завдяки технології web tracking, яка працює на сайті COMFY.

Web tracking – технологія для персоналізації комунікації з користувачами. Аби вона почала працювати, необхідно встановити скрипт на сайт, завантажити товарний фід в акаунт eSputnik і налаштувати події, як-от “Перегляд товару”, “Оновлення кошика”, “Продаж” тощо.

Формує товарні рекомендації нейромережа. Скрипт же потрібен, щоб прив'язати cookie відвідувача до конкретного контакта й за певної події відправити повідомлення в наявний у нього медіаканал. Web tracking поєднує зібрані дані з контактами, а АІ вираховує потрібні товарні рекомендації на основі обраних алгоритмів.

eSputnik пропонує 150+ готових алгоритмів під поширені бізнес-цілі. Для ще точніших рекомендацій у налаштуваннях алгоритмів є фільтри:

  • Які товари показувати завжди;
  • Товари з якими властивостями ніколи не показувати;
  • Яких товарів показувати більше;
  • Які товари додати для різноманіття.

Такий вигляд матиме набір правил, якщо треба показувати більше товарів із категорії “Аксесуари” з ціною від 999 до 13 999 грн:

Алгоритми формування рекомендацій в розсилках COMFY

Особистий алгоритм – це індивідуальний розрахунок на основі потреб конкретного бізнесу. Така послуга доступна кожному клієнту eSputnik в тарифі Professional. 

Масові розсилки

Товарні рекомендації додали до регулярних рубрик розсилок “Товар дня” і “Денний/Нічний розпродаж”.

Алгоритм: бестселери (до 6 товарів).

Правило: завжди показувати 4 товари з властивістю “Кращ”.

Пріоритет товарів із позначкою “Кращ” зумовлений намаганням стимулювати клієнтів купувати топові товари мережі. COMFY на ці товари дає найкращі знижки, додаткові бонуси та доставку за 1 грн.

Налаштування атрибуції й відстеження результатів

У розділі “Дохід від розсилок” в акаунті eSputnik можна налаштувати атрибуцію для всіх каналів комунікації.

Це стандартні налаштування за замовчуванням, за яких дохід завжди зараховується через встановлений проміжок часу. Однак досвід COMFY свідчить, що клієнти схильні замовляти і через більший час після переходу.

Щоб коректно оцінити вплив розсилок із блоками рекомендацій, застосували utm-мітки. Зокрема, в utm-term передаються унікальні значення, які дозволяють відстежувати в Google Analytics продажі з персоналізованих листів, якщо переходи були за тиждень, місяць і більше.

Результати:

  • Середня доля замовлень із блоків у масових розсилках категорії “Товар дня” – 49%.
  • Середня доля кліків по блоках – 41% від усіх кліків.
  • Дохід від тригерів із блоками рекомендацій – 13% від загального доходу з каналу еmail.
  • Доля замовлень із персоналізованих блоків у тригерах – 20% від загальної кількості замовлень із цих листів.
2589