
Кейс HeyLocate: як автоматизувати комунікації 5 мовами
Спілкування з клієнтом його мовою – необхідна складова в побудові довготривалих відносин з ним. Однак для ведення комунікацій в різних каналах різними мовами означає збільшення навантаження на маркетолога та додаткові витрати для бізнесу.
Омніканальна CDP eSputnik допомагає автоматизувати рутинні процеси на створення багатомовних повідомлень. У цьому кейсі ми розповідаємо, як HeyLocate використовує функцію мультимовності від CDP eSputnik у вебпушах, емейлах та віджетах.
Про проєкт
HeyLocate – це провідна пошукова система загальнодоступної інформації. Сайт відвідують користувачі з країн: Англія, США, Іспанія, Турція, Франція, Португалія. Загальний трафік на сайті 820К/міс.
Компанія пропонує такі можливості:
- пошук місцезнаходження за номером телефону;
- зворотний пошук інформації за прізвищем, ім’ям, телефоном, електронною і домашньою адресою.
Люди переважно використовують HeyLocate, аби знайти втрачений телефон, валідувати дзвінки з незнайомих номерів, відстежувати літніх родичів і дітей.
Завдання
Окрім пропозиції власного продукту, HeyLocate співпрацює з партнерськими сервісами моніторингу і розміщує на сайті їхні офери на PPC-лендингах. Щоб отримувати дохід від таких кампаній треба не тільки привести релевантний трафік, треба продовжувати комунікацію з аудиторією щоб спонукати до конверсійних дій.
Тому команада HeyLocate вирішила доповнити PPC-кампанії розсилками в недорогих direct-каналах: email, web push. Маркетингова агенція омніканальної CDP eSputnik допомогла розробити стратегію залучення і впровадити автоматичні воронки продажів.
Під час роботи з проєктом наша команда перевіряла таку гіпотезу: залучення відвідувачів сайту в підігріваючі ланцюжки з релевантними оферами і промокодами дозволить отримувати більше покупок.
Команда виконала такі задачі:
- Налаштувала підписку на web push;
- Підключила віджети;
- Верифікувала домен;
- Створила відправників листів;
- Налаштувала сторінки відписки від email-розсилок;
- Створила шаблон листів;
- Розробила мультимовні ланцюжки;
- Створила email-ланцюжки та віджети на лендингах.
Розробка мультимовних ланцюжків
Ланцюжки комунікацій компанії HeyLocate охоплюють наступні мови:
- англійська (британська та американська);
- іспанська;
- португальська;
- французька;
- турецька.
Ланцюжки для вебпуш-підписників
Спочатку створили підігріваючий ланцюжок для лідів із найпопулярнішого PPC-лендингу Track Phone Number. Він містить партнерську пропозицію, завдяки якій користувач може відстежити локацію за номером телефону.

У ланцюжку повідомлень вирішили заохотити лідів партнерськими пропозиціями з промокодами, дати поради щодо використання сервісу та допомогти обрати рішення, що розв’язують актуальні проблеми аудиторії.
Схема ланцюжка має такий вигляд:

Для подальшої сегментації аудиторії наприкінці ланцюжка всіх підписників ділили на 2 групи:
- ті, хто клікнув на промокод;
- ті, хто не клікнув на промокод.
Наступний крок – розробка ланцюжка для лендингу TOP 7 Cell Phone Tracker Apps. Оскільки ціль сторінки – познайомити і заохотити відвідувачів скористатися топовими трекерами, у ланцюжку web push вирішили надати офери партнерів і закликати підписників перейти у найкращі застосунки для відстеження.

У цьому сценарії ми чекали один день після кожного повідомлення. Оскільки сам лендинг мультиоферний і пропонує різні трекери, ми вирішили перевірити гіпотезу: якщо людині не підійшла пропозиція з першого пуша, треба швидко запропонувати наступні офери, не втрачаючи уваги клієнта.
Деякі застосунки пропонували схожі функції, тому ми об’єднували їх в одне повідомлення. Черговість пушів визначалася за позицією застосунку в рейтингу із 7 програм від найвищої до найнижчої.
Після створення ланцюжка повідомлень спеціалісти агенції eSputnik розробили ТЗ для перекладу текстів різними мовами, адже не всі англомовні меседжі підходили для інших локалей.

Створення email-ланцюжків та віджетів на лендингах
Створення віджетів
Для залучення та підігрівання емейл-підписників із пріоритетних PPC-лендингів – Track Phone Number і TOP 7 Cell Phone Tracker Apps – створили та налаштували два віджети.
На формі підписки для лендингу Track Phone Number розмістили промокод зі знижкою 70% на топовий трекер (пропозиція одного з партнерів HeyLocate).

Спочатку створили меседжі англійською, а після розробки перекладів наповнили текстами мовні версії віджетів. Англійську обрали версією за замовчуванням.

Умови показу віджета:
- один раз за сесію;
- коли відвідувач пробув на сторінці 12 секунд або прибрав курсор зі сторінки;
- припинити показ, якщо відвідувач закрив віджет двічі або підписався з нього;
- показувати на всіх типах пристроїв;
- тільки на сторінках, де URL дорівнює адресі лендингу;
- показувати для всіх країн.
Для сторінки TOP 7 Cell Phone Tracker Apps розробили віджет з підпискою за додаткову знижку 5% на топовий трекер. Оскільки на лендингу вже були розміщені знижки від партнерів, ми вирішили зробити акцент на заклик “Розблокування додаткового дисконту”.

Мовні версії:
- англійська;
- іспанська;
- французька;
- португальська;
- турецька.
Умови показу віджета налаштували такі ж, як і в попереднього. Змінили тільки URL.

Розробка ланцюжків підтвердження підписки
Партнери HeyLocate використовуть емейл для підтвердження підписки та нагадування на наступний день. Таку ж логіку вирішили застосувати і для листів HeyLocate.
Листи Double Opt-In мультимовні: у них додали відповідні версії – EN, US, ES, TR, FR і PT.
Омніканальна CDP eSputnik визначає мову для показу віджета за мовою браузера, даними в адресі сайту або спеціальним параметром коду сторінки. Усі підписники з певної локалі віджета в картці контакту матимуть ту саму мову. За цими даними система визначає, якою мовою відобразити контент будь-якого повідомлення.
Одразу після підтвердження емейл-адреси підписнику надсилалася відповідна вітальна серія листів.
Логіка welcome-ланцюжків
Track Phone Number. Для цього лендингу спочатку розробили схему із сегментацією інтересів та перевірками на прочитання і переходи. Наприклад, якщо людина не відкривала перший лист з офером, у другому треба запропонувати додатковий промокод. Обов’язковий етап – відстеження категорії інтересів у листі за кліком на кнопки з назвами цих категорій.

Це початкова логіка welcome-ланцюжків, які схвалив маркетинг-відділ HeyLocate. Однак процес підготовки контенту і перекладів затягувався через велику трудомісткість, тому схему сценарію спростили.
Вирішили відправляти два повідомлення з інтервалом у 3 дні, щоб оцінити відгук від перших двох оферів.
TOP 7 Cell Phone Tracker Apps. Для користувачів, що підписалися на лендингу з офером топових трекерів, спочатку в листі дали обіцяну знижку – додаткові 5% на кращий застосунок. Після цього вирішили детальніше розповісти про інші сервіси з лендингу. Увесь контент вмістили в 4 повідомлення.
Спершу відправляли листи з найпопулярнішими за рейтингом оферами, після них – менш популярні. Щоб не заспамити неактивних підписників, перед відправленням останніх листів перевіряли прочитання попередніх:
- якщо контакт не читав другий емейл – чекали ще день, щоб відправити третій;
- якщо контакт не читав третій лист упродовж попередніх двох днів – четверте повідомлення вже не відправляли.

Аналітика й результати
Найбільше трафіку на посадкових сторінках було з Англії, США, Іспанії, Бразилії, тож від них розраховували отримати найбільші показники продажів і залучення.
Ефективність підігріваючих ланцюжків аналізували двома способами:
- за кількістю транзакцій і поверненням інвестицій;
- за кількістю залучених контактів.
Транзакції відстежували за допомогою utm-міток: в email чи вебпуш в utm-campaign вставляли ключ для автоматичного підстановлення назви каналу переходу, мовної версії повідомлення, його назви та дати відправлення.
Такий вигляд мав ключ: $mediaType_$messageLang_$messageName_$dateStart.

Об’єм залучених контактів за email-каналом аналізували на дашборді віджетів. Там система eSputnik надає таку статистику:
- скільки було показів за період;
- скільки підписників приніс віджет;
- відсоток конверсії.

Підписники – це ті користувачі, які просто заповнили форму. А ось дійсно залученими ми вважали контакти, що підтвердили свою пошту в серії Double Opt-In. Їхню кількість визначили за допомогою функції створення умовної групи.

Залучених вебпуш-підписників визначали за 3 ознаками:
- запущена welcome-серія;
- хоча б раз перейшли за посиланням у повідомленні;
- клікнули на повідомлення з промокодом.
Підписників, яких не вдалося залучити вітальною комунікацією, ми помістили в окрему групу за ознаками:
- запущена welcome-серія;
- вийшли з ланцюжка і не клікнули на промокод.
У період з лютого до травня 2023 року вдалося запустити вітальні вебпуш-ланцюжки на 117 039 контактів. З них:
- 2448 хоча б раз перейшли;
- 1835 клікнули на повідомлення з промокодом;
Першу конверсію отримали в березні з першого повідомлення англійською.
Перший попап із ланцюжком Track phone number за місяць роботи:
- відображався 128 232 рази;
- конвертував 2899 підписників, з яких 599 підтвердили свій email.
Другий попап із ланцюжком Best cell phone tracker apps за 10 днів роботи:
- відображався 13 183 рази;
- конвертував 336 підписників, з яких 63 підтвердили свій email;
- згенерував 1 транзакцію з першого повідомлення англійською.
Загальні результати: за час роботи над проєктом було залучено 643 контакти з email, 23 691 контакт із web push. Перші конверсії з email і web push отримали через місяць із моменту запуску.