Кейс MustHave: як зменшити Bounce Rate та отримати ROI 240% завдяки віджетам

Щоб збільшувати прибуток, ecommerce-компанії важливо перетворювати більше відвідувачів сайту на клієнтів. Для цього їх треба привабити релевантними пропозиціями, а інколи і бонусами. Крім того, необхідно отримати контакти людини, аби мати змогу продовжити спілкування та зробити її постійним покупцем.

Перетворювати більше відвідувачів сайту на лояльних клієнтів дозволяють віджети. Цю функціональність омніканальної CDP eSputnik використовує український бренд одягу MustHave. Його маркетингова команда хотіла вдосконалити комунікацію з клієнтами та водночас збільшити прибутки компанії. У цьому кейсі розповімо детальніше про результати використання віджетів.

Інтеграція з eSputnik

MustHave працює із CDP eSputnik близько 5 років. За цей час компанія встигла підключити технологію web tracking, що дає змогу персоналізувати спілкування з клієнтами. Оскільки eSputnik використовує єдиний скрипт для вебтрекінгу та відображення віджетів, це звільняє від потреби додатково генерувати й встановлювати код для інформерів. Завдяки цьому їх можна створювати й одразу публікувати на сайті.

Інформери – це клікабельні віджети для інформування відвідувачів сайту про акції, знижки, нові надходження, майбутні події та підвищення залучення до соцмереж.

Для чого компанія використовує інформери

Співзасновниця бренду MustHave Анна Бец розповіла про категорії інформерів, які вони використовують:

1. Інформери про довжину товару

Ми беремо до уваги думки клієнтів, тому наші джинси та деякі спідниці представлені в двох довжинах. Однак не всі користувачі про це знають, тому на сторінку артикула ми додаємо інформер. Він повідомляє, що саме ця модель доступна в іншій довжині. У віджеті є кнопка для переходу на сторінку з цією довжиною. Для такого типу інформерів показник переходів вище середнього по сайту.

2. Загальна інформація

Ми використовуємо такі віджети, щоб поінформувати клієнтів на тому етапі, коли це найбільше потрібно: умови акції на її сторінці, зміни в умовах оплати на сторінці кошика, наявність потрібного розміру в конкретному магазині тощо. Так сайт не перевантажений інформацією, і збільшується ймовірність того, що клієнт її прочитає.

3. Перелінковка

Ці інформери приносять найбільше продажів. Ми виводимо їх на сторінках як топових категорій, так і категорій з високим bounce rate, щоб порекомендувати клієнтам додаткові товари або інші категорії, що можуть їх зацікавити.

4. Інформування про акції

Такі віджети ми використовуємо не дуже часто, тому що про більшість інформуємо на банерах і в розсилках.

Однак перед великими регулярними акціями (Чорна п'ятниця, день народження MustHave) ми запускали інформер із таймером, щоб підігрівати інтерес людей до акції.

Як відстежувати ефективність

У системі eSputnik на дашборді створених інформерів відображається звіт зі статистикою за переглядами, переходами та конверсіями.

Щоб відстежувати переходи в зовнішніх системах аналітики, потрібно задати utm-мітки в посиланнях на інформерах або активувати перемикач “Мітки”.

Тоді utm-параметри автоматично підставлятимуться відповідно до наскрізних налаштувань в акаунті.

Результати

Віджети вплинули на показники компанії:

1. Продажі – результати інформерів відстежують з початку користування, але перші продажі з них компанія отримала на четвертий місяць роботи. З того часу стабільно щомісяця є продажі завдяки віджетам.

“Це не основний канал продажів, але ми простежуємо роль цього каналу в асоційованих конверсіях: на кожну пряму конверсію за інформерами припадає 2-3 асоційовані конверсії”, – Анна Бец, співзасновниця бренду MustHave.

2. Залучення – завдяки інформерам компанія бачить позитивну тенденцію за часом, проведеним на сайті, переглянутими сторінками та покращення bounce rate:

  • Показник відмов зменшився на 6,44%.
  • Кількість відвідувань сторінок зросла на 10,2%.
  • Унікальні перегляди збільшилися на 12,6%.

3. Конверсії – найкращі показники конверсії мав попап з інформацією про весняну акцію з пропозицією ”-30% на обрані товари”.

На скриншоті нижче видно відрив за конверсією – зеленим відмічено, наскільки вищим виявився показник цього попапу від попереднього найкращого показника.

“Ми намагаємося не зловживати попапами, які перекривають вміст сайту та можуть дратувати відвідувачів, але для найважливіших комунікацій це того варте і справді працює”, – Анна Бец, співзасновниця бренду Musthave.

4. Окупність – віджети отримали високі показники ROI.

“Враховуючи лише ті місяці, за які ми платимо, виходить 207-240% ROI залежно від місяця. Якщо враховувати весь період користування (з безкоштовним періодом) – 750%”, – Анна Бец, співзасновниця бренду Musthave.

Плани на майбутнє

“Подальші завдання спрямовані на реліз нового сайту і його розвиток – це пріоритет номер один. Але нещодавно ми стикнулися із питанням, як краще проінформувати клієнтів, що деякі наші продукти виготовлені з екологічно сертифікованих матеріалів. Ми дійшли висновку, що найкраще це зробити за допомогою інформерів. Вже зовсім скоро ми додамо їх на сайт. Загалом завдяки інформерам ми швидко і ефективно закриваємо багато поточних завдань із комунікації з усіма відвідувачами сайту”, – Анна Бец, співзасновниця бренду Musthave.

822