Кейс: слоган для міста Червоноград

Ми в Sasquatch Digital полюбляємо виклики й незвичайні завдання. Це чудова нагода отримати новий досвід і проявити себе в інших напрямках. Коли агентство отримало завдання створити слоган для міста, ми розуміли, що легко не буде, а викластися доведеться на 200 %. Яким вийшов результат — читайте в цьому кейсі.

Завдання слогана

Нещодавно в Червонограда з’явився новий логотип. Нам потрібно було створити такий слоган, який максимально відображав би дух, сильні сторони міста і водночас пасував до лого. Словосполучення обсягом до трьох слів мало не тільки бути звучним і незабутнім, але і знаходити відгук у серцях місцевих жителів, підкреслювати їхній характер і спосіб життя. А ще коли створюєш слоган для міста з історією, важливо як виділити його переваги, так і зберегти те, що у нього вже є.

Основні завдання слогана для жителів:

 • створення відчуття гордості за місто;
 • стимулювання вивчення історії регіону;
 • формування сильної особистості жителів міста.
В’їзд в місто з львiвського напрямку.
Фото: www.youtube.com/c/ТелеканалБужнет/

Про місто

Червоноград — місто обласного значення, один з головних транспортних вузлів Західної України, культурний і економічний центр північної частині Львівської області.

Червоноград (до 1951 року — Кристинопіль) заснований 1692 року гетьманом Феліксом Казимиром Потоцьким. Довго залишався резиденцією польської аристократії. Розквіт міста припав на часи правління Франциска Салезія Потоцького, воєводи київського, «малого короля на Русі», який у 1756–1760 роках звів Кристинопільський палацово-замковий комплекс, що мав замкові стіни, розкішний палац і величезний парк, прикрашений фонтанами, водоспадами і штучними каналами.

У місті народилися вчені Яків Ейхенбаум (1796–1861) і Яніна Гуринович (1894–1954), художник Альфред Абердам (1894–1964) і поет Василь Бобинський (1898–1938). Спочила настоятелька Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії Йосафата Гордашевська (1869–1919), яку папа Іоанн Павло II проголосив блаженною. У мiстi викладав і прийняв сан митрополит Андрей Шептицький, зупинялися Іван Гонта і Джакомо Казанова.

Палац Потоцьких в Червонограді, Кристинопольський замок.
Фото: http://camping.in.ua/ 

Місто входило до складу Речі Посполитої, Австрійської, Польської й Австро-Угорської імперій, Західноукраїнської Народної Республіки. Після входження до складу УРСР Кристинопіль перейменували на Червоноград, і він став центральною точкою Львівсько-Волинського вугільного басейну. 1 серпня 1990 року в Червонограді вперше в СРСР демонтували пам’ятник Леніну.

Знесення пам’ятника В. І. Леніну. Фото: https://zbruc.eu/ 

Не тільки своєю історією і промисловим значенням відоме це місто, але й культурною спадщиною. У районі розміщено безліч об’єктів фортифікаційного, техногенного, природного, сакрального характеру, серед них — Кристинопільський палац (1756 р.), Святодухівський костел (1692 р.), собор Святого Юра і монастир оо. Василіян (1771–1776 рр.).

Елемент фасаду собору Св. Юра.
Фото: https://vmccaskey.livejournal.com 

Збір даних

Перший етап — вивчення нового логотипа.

 • Кольори контрастні, але теплі відсилають нас до корисних копалин.
 • Масивні монолітні літери шрифту Родченка асоціюються зі стійкістю і надійністю.
 • Зображення блискавки і труби передають силу й енергію гірської промисловості.

Другий етап — історичний і культурний пласти, які можуть стати основою для органічного слогана.

 1. Позиція в регіоні. У Львівській області Червоноград посідає чільне економічне місце.
 2. Енергія промисловості. Вугільна галузь завжди асоціювалася з міццю землі й сильними духом людьми.
 3. Насичена історія. За останні триста років місто пережило етапи як зльоту, так і падіння, що сприяло формуванню стійкості й потужної сили духу в його жителів.
 4. Багата культура і сильні традиції. У районі розташовано більше 100 історичних споруд, низка яких підкреслює сильні сторони Червонограда:

 • навколо міста розміщено понад 20 ДОТів Струмилівського укріпрайону;
 • у 1969–1991 рр. поблизу міста перебували три ракетні дивізіони стратегічного призначення з термоядерними ракетними комплексами;
 • з середини минулого століття місто на професійному рівні захопилося спідвеєм — з’явилися своя мотокоманда і низка чемпіонів міжнародного рівня, а Червоноград став столицею українського спідвею.

Третій етап — спілкування з жителями Червонограда. Яким вони бачать своє місто? Що його виділяє на тлі інших? Що вони б хотіли розповісти про своє місто в першу чергу? Ми виділили два основні пункти.

 1. Сила. Вугільна промисловість — важка праця, якою займаються тільки гідні, міцні тілом і духом люди.
 2. Гордість. Червоноград — це історія. Місто зі значною кількістю історичних місць, особистостей і визначних дат.
Пам’ятник «Шахтар», 1978 р. Скульптор — І. Садовський, архітектор — А. Консулов. Фото: https://krystynopol.info/ 

Інсайт

Що об’єднує перераховане у всіх трьох етапах?

Рішення

Першим варіантом був слоган «Місто сили» аналогічно словосполученню «місце сили» — культове або релігійне місце з сильною енергетикою. Але ми вирішили відмовитися від цього рішення, оскільки ідея була першого порядку і перетиналася зі слоганом Черкаської області.

Проаналізувавши інтерв’ю з городянами, ми звернули увагу на те, що майже кожен з них каже «моє місто», тому вирішили сфокусуватися не на місті, а на його жителях — тих, без кого місто не може існувати. Так народився слоган «Червоноград — місто сильних». Ми не тільки виділили головну перевагу, але і зберегли історію в короткій, утім ємкій фразі. Червоноград — це про людей. Про сильних людей.

Слоган максимально вiдповiв вимогам технiчного завдання та органiчно був сприйнятий владою мiста i його громадою.

Дистрибуція слогана

Чим може допомогти слоган?

 1. Пiдсилити загальну повагу до людей сильних професій (шахтарі, рятувальники, лікарі, пожежники, військові) і популяризацію образу сильної людини.
 2. Стимулювати екскурсії до шахт, що дають реальне уявлення про важливість і важкість роботи у вугільній промисловості.
 3. Заохотити до вiдвiдування заходiв, що допомагають проявити себе і побачити представників інших граней сили:

 • чемпіонати зі спідвею;
 • змагання стронгменів і пауерліфтерів;
 • марафони і забіги з перешкодами;
 • збори історичних реконструкторів;
 • виставки маслкарів, мотофестивалі тощо.

Новий слоган не тільки допомагає формуванню гордості за свій край, а й масштабується, стимулюючи до вивчення історії та формування сильних граней характеру. Зараз Червоноград — центр локального туризму, в перспективі — масштабний туристичний маршрут.

У процесі розробки слогану до туристичного брендбуку нашого міста спеціалісти агентства Sasquatch Digital тонко відчули специфіку регіону, його особливості та унікальність. Слоган "Місто сильних" — чітко відображає суть міста. Велична історія та постаті, сильна промисловість краю, міцні культурні традиції органічно поєднались у цьому гаслі. Цей слоган значно підсилить брендбук Червонограду, що дозволить нам стати більш впізнаванішими та ефективніше просувати свої культурні та туристичні продукти. 

Андрій Процик, начальник відділу культури Червоноградської міської ради

Це був цікавий проєкт, оскільки він дав можливість дізнатися нове і вивчити минуле, об’єднавши їх для створення слогана міста з насиченою трьохсотрічною історією. Із завданням ми впоралися, бо, відштовхнувшись від минулого Червонограда, підкреслили його сьогодення й заклали основу майбутнього. Також створили базу для розвитку туризму, віднайшовши стимул відвідати місто сильних людей і вражень.

Геращенко Роман, CEO Sasquatch Digital

Команда міста:

Заступниця міського голови — Надія Земницька

Начальник відділу культури — Андрій Процик

Спеціаліст відділу культури — Юрій Гринів


Sasquatch Digital:

CEO — Роман Геращенко

Strategist — Володимир Ніконенко

Art Director — Дарина Горбачова

Client-service Director — Катерина Цабанова

Copywriter — Аріна Подорожня


2520
·
3
Головна