#ЛітДвіж: Як українські класики почали усміхатись

В один із вечорів команда Havas PR Kyiv розмірковувала про те, що може перешкоджати розвитку креативного майндсета у дітей. Як В'єтнамський флешбек перед очима з'явились портрети похмурих українських класиків літератури, які пишуть про тяжку долю українського народу. Але ж ці класики — креативний клас, люди творчості, а не далекі образи на п'єдесталі.

Ми задумались, як можемо наблизити письменників до дітей, таким чином, щоб дати волю формуванню креативного мислення. Так з'явився проєкт Havas PR Kyiv під назвою «ЛітДвіж».

Що ми зробили?

У межах проєкту ми повністю переосмислили образ, в якому 12 головних героїв «апостолів» укрліта постають перед школярами. Відшукали найцікавіші біографічні факти, зробили портрети яскравішими, а обличчя письменників розпливлись в усмішках. Фон кожного портрета — ребус із посиланням на життя та творчість письменників.

Найзахопливіші біографічні факти про письменників ми помістили на лендінг проєкту. А портрети письменників вирішили розмістити у школах.

У проєкту з'явилися партнери.

Надрукувати 650 портретів, щоб розмістити їх на стінах українських шкіл, нам допомогло видавництво «Ранок». А поширення наборів портретів у Києві узяв на себе освітній хаб «Освіторія».

Усі охочі школи Києва та області, повинні були залишити заявку на лендінгу «ЛітДвіж», щоб «Освіторія» забронювала під них набір. А школи з інших міст та областей мали змогу на лендінгу завантажити вихідний файл портретів для друку та самостійно роздрукувати їх у себе в місті для своєї школи. Або ж дочекатися анонсу другого етапу проєкту.

Комунікаційна кампанія або УПС...

Крім традиційної розсилки пресрелізу, ми працювали з лідерами думок, котрі розвивають українську культуру та літературу (письменники, викладачі, букблогери). Для них ми роздрукували милі креативні листівки зі скретч-покриттям, для того, щоб зішкрябати його монеткою. Річ у тім, що фон кожного портрета є посиланням на життя та творчість письменника: можна спробувати вгадати чий портрет криється за сріблястим покриттям.

Наче у грі «Зіпсований телефон», у якийсь момент в публічній комунікації з'явилися анонси, що не тільки київські, а всі школи України можуть залишити заявку на отримання портретів та незабаром їх отримати. УПС…

Ми гадали, що в основному заявки будуть з Києва та не розраховували на такий резонанс і позитивний зворотний зв'язок від учителів з усієї України. На щастя,  «Ранок» надрукували про запас більше комплектів. Коли заявок стало більше ніж 650, ми були змушені призупинити прийом, щоб розіслати комплекти по регіонах та знайти партнерів для другого етапу проєкту.

Результати

Ми надіслали портрети в більш ніж 600 шкіл по всій Україні.

Про проєкт написало 28 видань та два телеканали зняли сюжет. Загальне медіа охоплення приблизно 3 500 000 унікальної аудиторії. Також пости та сторіз лідерів думок дали загальне охоплення приблизно 350 000 унікальних людей.

Та найцінніше — це фотографії щасливих учнів, котрі школи нам самі надсилали.

Під час святкування Шевченківських днів ми передали комплекти «двіжових» портретів КНУ імені Тараса Шевченка. Відтепер осучаснена культурна спадщина стане надбанням не лише шкіл, а й студентської спільноти.

#ЛітДвіж #двіжуйзнами

3825