Що заважає молодому письменнику показати свою творчість світові?

Страх.

«Що, коли я не готовий? Що, коли мене розкритикують?»

Клієнт прийшов до нас із ідеєю: створити онлайн-простір, де такі автори зможуть легко зробити перший крок.

Завдання

Розробити айдентику для першої української літературної платформи, де молоді автори допомагають один одному зростати.

На платформі учасники ділитимуться своїми текстами, отримуватимуть конструктивний фідбек та прокладатимуть свій шлях у велику літературу.

Рішення

Неймінг

Платформі потрібна була яскрава та упізнавана назва — безперечно, пов’язана з літературою. Клієнт поставив перед нами лише одне обмеження: вона не мала починатися на «літ...». Цілком раціонально, адже не один український портал вже використовує у своїй назві усічену основу слова «літературний».

За іронією, ми таки запропонували одну назву, яка починається на «літ...». Однак тут цей початок мав зовсім інше походження.

Літота — художнє применшення, антонім до всім відомої гіперболи. Нейм, символічний ще й у тому сенсі, що молоді автори схильні до сумнівів та применшення свого таланту, поки не отримають його підтвердження.

Із дескриптором-римою вербальна айдентика набула цілісності та глибини:

ЛІТОТА. Літературна спільнота  

Візуальна айдентика

Для авторів-початківців ЛІТОТА — ключ до світу літератури. Ключ — символ, навколо якого ми побудували айдентику платформи.

Ключ — це підхід, за допомогою якого ми аналізуємо та інтерпретуємо текст.

Ключ — це нові знання та відкриття, які вкажуть правильний шлях.

Ключ — це доступ до спільноти однодумців, залюблених у літературу.


Нам надзвичайно пощастило знайти образ ключа — мінімалістичний і водночас бездонний, якщо говорити про сенси. Співпало і те, що ключ якнайкраще характеризує суть платформи, і те, що нам вдалося обіграти його у слові. З’явилася лігатура у вигляді ключа, потім замкова щілина — і посипались ідеї елементів та прийомів, що сформували айдентику.

арт-директор агенції Борис Манохін


І цей ключ отримати легко! Система супровідних візуальних образів представляє платформу як дружній простір, де раді кожному. Трендові кольорові та графічні рішення підкреслюють: тут немає місця для снобізму — залиште страх позаду.
Веб-сайт 

Функціонал онлайн-платформи litota.com.ua дає автору можливість розміщувати власні тексти та записувати читання своїх творів на відео, спілкуватися на форумі й коментувати публікації інших авторів. Крім того, учасник може залишити анонімний відгук на прочитаний твір, який буде доступний для перегляду лише автору. Обмін відгуками допомагатиме авторам конструктивно поглянути на власну творчість та вдосконалювати майстерність.

Результат

Візуальна айдентика платформи отримала нагороду The Very Best Of на конкурсі Ukrainian Design: The Very Best Of у номінації Corporate & Brand Identity.

Протягом місяця після запуску до спільноти долучилося понад 500 авторів. Наразі команда ЛІТОТИ опрацьовує перші відгуки та пропозиції користувачів щодо функціоналу платформи.