Мама-блогери України. В чому популярність та як з ними працювати?

Мами-блогери для брендів та компаній — вже тривалий час повноцінний інструмент для комунікації з цільовою аудиторією. Агентство LOBODS провело дослідження: чому мами-інфлюенсери такі популярні і для чого з ними працювати.

В Україні понад 1500 акаунтів жінок, що пишуть на тему материнства. Зазвичай ці блоги не повністю присвячені темам вагітності, материнства чи дитини. Однак, коли блогер очікує дитину, то частина контенту подається крізь призму материнства. Відтак, на просторах Instagram ми зустрічаємо фітнес-мам, нутріціологів-мам, б'юті-мам, бізнес-мам та багато інших захоплюючих мам.


Про що пишуть мами-блогери?

Проаналізувавши 40 блогів з різною кількістю підписників, LOBODS виділили основні тематики мам-блогів:

Як ми можемо бачити, у блогах мам теми материнства становлять рівнозначну частину лайфстайловим рубрикам. І це зрозуміло, адже у контенті для читачів дуже важливий баланс між корисною інформацією і розважальною.

Чому мама-блоги такі популярні?

Користувач залишається прихильником блогу той час, доки може асоціювати себе з блогером або ж доки прагне стати таким, як цей блогер. Саме тому так важлива реальність контенту.

Читачам важлива реальність. Повний лайфстайл. Діти блогера теж плачуть, теж роблять гармидер і теж не хочуть їсти.

За даними досліджень NDN Group, 55% підписників-мам заявили, що зробили свою покупку за рекомендацією мам-блогерів.

LOBODS проаналізували активність підписників та їх рівень залучення у профілях мам-інфлюенсерів у порівнянні з іншими жіночими блогами. У дослідженні було розглянуто 50 блогерів різних категорій.


Успіх мам-інфлюенсерів побудований на довірі

Користувачі йдуть до мам-блогерів за відповідями на власні запитання, за корисною інформацією і, звісно, підтримкою. В інтернеті можна знайти величезну кількість статей та дискусій на потрібну тему. Але коли користувач спостерігає за блогером, який ділиться інформацією на власному досвіді, це викликає більше довіри.

Навіщо бренду працювати з мамою-блогером?

Дослідження Technorati показує, що бренди на 21% більше вибирають контент мам-блогерів, ніж інших блогів. Ось підбірка топ 10 світових мам-блогерів:

Найшвидший спосіб познайомити аудиторію батьків із товаром бренду — це вибрати хорошого мама-блогера. Адже цільова аудиторія частіше довіряє чужому досвіду, аніж таргетованій рекламі.

Реклама в мам-інфлюенсерів, як і в інших блогах, може бути подана у різних форматах: корисні пости, сторітелінг, конкурси, огляди продукту, амбасадорство, партнерські програми чи формат подарунку.

Вау-формат подарунку вибрало агентство LOBODS для свого клієнта — вітамінізованої олії «Щедрий Дар».

Ціллю флайту до Дня матері було викликати щирі емоції у мам-інфлюенсерів та їх діток. Для цього агентство підібрало 12 інфлюенсерів-мам, які захоплюють та надихають аудиторію.

Основною ідеєю при створенні блогер-паків було донести важливість різних миттєвостей, на які часом не вистачає часу. Щедрий Дар подарував інфлюенсерам пак, що дозволяє зберігати приємні моменти: фотоапарат для миттєвих знімків, індивідуалізований альбом для кожної мами з її нікнеймом в інстаграмі, святковий букет, листівку і вітамінізовану олію Щедрий Дар.

Як результат, 12 з 12 мам опублікували на своїх сторінках сторіз з подарунком та позначкою бренду. Серед інфлюенсерів: @misha.k.ua (817К підписників), @alinaloboda (517к підписників), @martamarnauz (350к підписників) та інші.

Всього ми отримали 32 сторіз, приблизне охоплення кожного прояву — 16 000-24 000.

Загальне сумарне охоплення кампанії складає приблизно 250 000.

Згідно з дослідженням BabyCenter, матері-міленіали можуть витрачати більше восьми годин на день на пошук батьківських рекомендацій в Інтернеті. Менше ніж третина з них шукає поради у програмах батьківства, натомість — звертаються до мам-блогерів в Instagram. І лише менше третини з них звертаються за порадами щодо програм для батьків.

4366