Mom I See War Museum: музей, де діти розповідають історію війни через малюнки

Проєкт «Мамо, я бачу війну» запускає міжнародний цифровий музей Mom I See War Museum (MISW). Музей зібрав весь архів проєкту, а саме понад 15 тисяч оцифрованих та архівованих дитячих малюнків, які відтворюють емоції війни в Україні. Мета ініціативи — назавжди закарбувати на просторах інтернету цю важливу та змістовну галерею робіт.

«Наш діджитал-музей поширюватиме правду про війну в Україні через меседжі, які заклали наші діти у своїх малюнках. Ніхто не має переживати втрату близьких, своїх домівок, рідних містечок, шкіл та дитсадків через агресію сусідньої країни, а тим паче діти. Ми хочемо, аби їх свідчення були збережені та почуті всім світом», – розповідає Данило Цьвок, один зі співзасновників проєкту.

Відвідувачі музею MISW з усього світу матимуть можливість переглянути ці роботи та познайомитись з чутливими історіями, що вони візуалізують. Ще одна функція платформи, яка з’явиться найближчим часом – можливість фінансово підтримати програми та стипендії для дітей, що постраждали від війни. Важливо, що музей, який ініційований галереєю малюнків з України, має стати міжнародним і в майбутньому, діти з країн, де ведуться військові дії або ж, які зазнали впливу від інших проявів агресії можуть додавати свої галереї малюнків та ділитись власним досвідом.

Цілісність і безпека фіксації робіт маленьких авторів в мережі інтернет здійснюється за допомогою технології web 3.0 - Blockchain. До створення діджитал-музею на основі Blockchain технології уже долучились міжнародні партнери — американська лабораторія Starling Lab, що допомагає зберігати світові архівні записи, та міжнародна технологічна фундація NEAR. Дізнатись, які технології були задіяні та як партнерам вдалось реалізувати проєкт можна за посиланням.

У найближчих планах команди — реалізація соціальної місії допомоги дітям. «Наразі ми працюємо над запуском цифрових освітніх програм для дітей-учасників музею Mom I See War. Вони будуть безкоштовними для спільноти дітей, які вже взаємодіяли з нашим проєктом. Для участі важливо підтвердити попередньо надісланий малюнок або завантажити новий за посиланням», – ділиться Данило.

317
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас