Новий дизайн для сайту Верховної Ради України

Компанія Kitsoft розробила новий дизайн для сайту Верховної Ради України, що допомагає користувачам орієнтуватися у великій кількості інформації, легко знаходити потрібний контент та забезпечує однакові можливості для всіх вікових та соціальних груп.

Завдання

Створення нового дизайну мало на меті збільшення відвідуваності та покращення досвіду користувачів сайту ВРУ. 

Концепція

Новий сайт Верховної Ради України — це зручне та актуальне першоджерело новин про діяльність законодавчого органу. Дизайн створено відповідно до сучасних технологій, звичок користувачів та принципів зручності, актуальності та максимальної інклюзивності:

  • Функціональність — головна сторінка активно відображає роботу парламенту, а решта інформації структурована у відповідні розділи;
  • Адаптивність до мобільних пристроїв, пошукових алгоритмів та зручність поділитися новиною в соцмережах.
  • Інклюзивність як стандарт. Коли ми кажемо про інклюзивність, маємо на увазі доступність, повагу, безпеку.
Згідно з дослідженням ВООЗ за 2010 рік 4% населення Землі мають порушення зору. Це, відповідно, близько півтора мільйони українців. Тому у новому дизайні ми подбали про контрастність, розміри, відсутність яскравих елементів — не має бути особливих потреб, а мають бути особливі рішення. Новий дизайн допоможе на сайті забути про особливі потреби.

При створенні сайту ми керувалися принципами Дизайн-системи державних сайтів України, що об’єднує кращі практики для розробки інтерфейсів, і у 2019 р. була затверджена постановою Кабінету Міністрів України. Відповідно до цієї Дизайн-системи створені й інші державні сайти, такі як «Урядовий портал», сайти для МЗСУ, АМКУ, Мінагро та ін.

Рішення

На головній сторінці ми сфокусували увагу на перших трьох екранах. З них користувач отримує найважливішу інформацію про роботу парламенту: головні та актуальні новини, хід і результати пленарних засідань та календар подій.

Блок пленарного засідання тепер динамічний. Він наочно відображає актуальну інформацію про хід засідань, результати та структуру голосувань. Електронна реєстрація відразу дає зрозуміти, наскільки заповнена парламентська зала.

Під час засідання в цьому блоці з’являється вікно з трансляцією — можна приєднатись і спостерігати роботу парламенту в прямому ефірі без необхідності переходити на інші сайти.

Календар подій (раніше називався «анонсами»), спроєктований таким чином, щоб було легко ознайомитись з найближчими подіями. Також можна подивитися весь календар активностей та розклад за обраною датою.

Законопроекти винесли на головну сторінку і упорядкували за датою прийняття.

Медіа центр — абсолютно новий розділ на сайті. Тут зібрані всі новини та мультимедіа Верховної Ради. Розділ можна додати в «Обране» і завжди зручно отримувати новини з першоджерела.

Інший контент. Сайт парламенту містить велику кількість посилань на сторонні ресурси: різні матеріали та документи, архіви та каталоги, тощо. В старій версії ці посилання містилися у вигляді підпунктів навігаційного меню. Це перевантажувало сайт, погано впливало на пошукову оптимізацію, а головне — ускладнювало користувачеві сприйняття та розуміння контексту. Тож ми упорядкували та згрупували цей контент в окремі блоки, що допоможе зорієнтуватися в інформації та поліпшити досвід користувачів.

Сайт адаптували до мобільних пристроїв та пошукових алгоритмів, а також врахували, щоб користувачам було зручно поділитися новиною в соцмережах.

Відповідально підійшли до створення головного порталу Верховної Ради України. Максимально розкрили сутність та призначення сайту, зробили його зручним та ефективним для користувачів. Дуже рекомендую!

Сергій Щербаков, ВРУ

1
1961