Оливкова олія, органічна ферма та Grandeece: як gr8.buro разом з Інною Харчук створювали бренд для європейського ринку

Розповідаємо про пошук ідеї, втілення кейсу Grandeece та колаборацію з українською художницею.

Grandeece — грецький виробник оливкової олії, який тільки-но вийшов на ринок. Уявіть собі: вітерець Середземного моря, органічна ферма, легкий затінок від оливкових дерев. Саме такими і є Grandeece. Вони не використовують синтетичні добрива, дбають про ґрунт та роблять справді якісний продукт. Наша задача полягала у створенні брендингу, який розповідає цю історію.

Процес

Крок перший:

Перед початком роботи ми проаналізували ринок та цільову аудиторію: їх цінності, інтереси й болі. Виявилось, що просування олій будується на трьох критеріях: натуральність, користь для здоров'я та відповідність тренду на здоровий спосіб життя.

Ми вирішили піти далі та обрали конкретний сегмент аудиторії.

Ними стали люди із середнім і високим доходом. Вимогливі до їжі, стежать за своїм здоров'ям, люблять готувати, додають оливкову олію в сніданки та обіди. Їм не заходять будь-які гидотні на смак продукти під написом: «дуже корисно для здоров'я». Вони хочуть отримувати від їжі задоволення. Тому окрім натуральності ми додали у позиціювання гедонізму та традиційності.

Ну супер, а до чого традиційність?

Бо гедонізм — це грецька традиція. Звернутись до грецької міфології, можливо, й брудний хід, але ми ризикнули спробувати та не створити кліше. Мудра Афіна подарувала грекам оливу — джерело здоров'я й краси. І саме Афіна навчила їх готувати. Трохи хрусткого хлібчика з оливковою олією, чудово заправлений салат, жменя оливок і горіхів, — це і є середземноморська дієта. Здорова їжа може і повинна приносити задоволення.

Що вийшло?

Grandeece — еклектичний бренд для прихильників емоційного спілкування та традицій. В основі цінностей бренду, середземноморський спосіб життя — культура, що сприяє соціальній взаємодії, повазі до біорізноманіття природи, збереженню традицій та ремесел.

Робота над упаковкою

У дизайні упаковки преміальної оливкової олії часто використовують темні тони. Оливки, гілочки дерева або їх комбінацію, зображують на етикетці аби підкреслити натуральність продукту. Нудно? Нудно.

Ми запропонували відійти від цього типового рішення, використовуючи по мінімуму стандартні патерни, і вибрати той варіант айдентики, що підкреслює основні цінності та характер бренду.

Якщо наш бренд — гедоніст-еклектик в п'ятому поколінні, то якою має бути упаковка?

В якості референсу озброїлись роботами іранського художника Bahman. Його стиль поєднує в собі ілюміновані мініатюри, артефакти етруської та візантійської епох, золоті текстури.

Для колаборації запросили рівненську художницю Інну Харчук, адже її естетика ідеально відповідала нашому баченню. Інна знає як цікаво працювати з традиційними образами, практично в кожній роботі є український етномотив. Вона проілюструвала легенду бренду для упаковки. Ніби це громіздке рішення — замовити величезні полотна, але внаслідок типографіки все виглядає лаконічно.

«Зазвичай, я не берусь за такі проєкти, та з цими сюжетами хотілось працювати», — говорить Інна.

Результат

Gr8.buro створили новий бренд для європейського ринку. Інна Харчук проілюструвала легенду бренда для упаковки. Зараз Grandeece планують розширювати лінійку органічної продукції: інжир, маслини, апельсини. Поки працювали над кейсом — стали гедоністами всією командою. А ми й не проти. 

1329