Оновлення фірстилю IAB Україна

У 2021 році ми вже розробили унікальний фірмовий стиль для IAB. Однак, за проміжок 3 років, він втратив свою актуальність. Тож настав відповідний момент для його модернізації, враховуючи найсучасніші тренди.

Окрім цього, клієнт відчув необхідність звернути більше уваги на соціальні мережі та інші форми диджитал комунікації. Мета — створити візуальну концепцію, яка не лише виставляла б IAB на передній план порівняно з конкурентами, але й робила б його помітним серед різноманітного контенту в стрічці звичайного користувача.

Логотип

Першим етапом стала ревізія логотипа. Мета не полягала у радикальному переосмисленні, адже важливо було зберегти автентичний вигляд. Тому ми внесли лише косметичні корективи, які покращила зовнішнє сприйняття та враження від лого. Основна концепція та структура символу залишилися недоторканими. Однак деякі аспекти отримали оновлення:

  • Узгодились відстані між елементами, що забезпечило оптимальне візуальне сприйняття.
  • Уніфікувались висота та товщина символів основного напису, що поліпшило візуальне сприйняття.
  • Хоча основна колірна палітра залишається незмінною, деякі відтінки були адаптовані.
  • Зробили зміни по шрифтовому напису шрифтом "Kyiv Type" від відомого українського дизайнера Дмитра Растворцева. Відсилання до українського гротеску в цьому шрифті надає логотипу унікальної самоідентифікації серед інших.

Колірна гамма

На черзі — колірна палітра. Оскільки основна колірна гама логотипа вже сама по собі ефективна та підкріплена національними почуттями — не було потреби в революційних змінах. Головна мета — додати поточним кольорам більше виразності та глибини. Відтепер "Палаючий жовтий" та "Електричний ультрамарин" стали нашими провідними тонами.

Що стосується допоміжних кольорів, ми запропонували перейти до більш стриманої палітри, яка наближена до пастельних відтінків, зважаючи на яскравість та домінування основних кольорів. "Темно-багряний", "Блакитний Манселла" та "Цвіт терену" відтепер наша тріада допоміжних відтінків.

Шрифти

Наступний етап – шрифти. Вони є невід'ємною частиною фірмового стилю, відіграючи ключову роль у формуванні образу бренду. Адже одне зображення, хоча й може говорити на тисячу слів, не завжди достатньо, щоб передати необхідний обсяг інформації. Відтак, шрифти повинні бути водночас виразними та зрозумілими, сприяючи легкому читанню.

Як основний робочий шрифт ми обрали гарнітуру "Montserrat" — це втілення сучасного гротеску, який ідеально підходить як для заголовків, так і для розгорнутого тексту. Його багатоманітність в товщинах дає можливість адаптовувати його до різних сценаріїв використання.

Щодо акцентних чи декоративних надписів, взяли шрифт "Kyiv Type Sans" у варіанті "Heavy 3". Цей шрифт, із виразним українським характером, знаходиться у центрі уваги нашого оновленого логотипа, де слово "Ukraine" вигравірувано саме ним. Він став ідеальним рішенням для створення влучних заголовків та динамічних декоративних елементів.

Візуальний концепція

Тепер ми наблизились до радикальних змін. Логотип, кольори та шрифти — лише основа. Щоб зібрати все у єдиний візуальний стиль, потрібна глобальна ідея. Наш результат - See the big picture, або "Побачити загальну картину". 

Інтерпретуючи цю концепцію фігурально: IAB UKRAINE працює у сфері інтерактивної реклами, відкриває для нас більше, ніж лише поверхневий зміст реклами на екранах пристроїв. Часто найцікавіше розгортається поза екранами. IAB же показує, що відбувається за лаштунками, навчає аудиторію, аналізує ринок та просуває його вперед. Кожна рекламна кампанія має глибокий контекст, який перевищує просту рекламну історію в соціальних мережах.

Буквально, наш стиль полягає у виході за звичні рамки. Ми не збираємось обмежуватися стандартами, ми хочемо демонструвати більше: переплітати візуальні елементи, геометрію та кольори. Показувати грандіозність. Такий підхід дозволив розробити унікальний, актуальний і інноваційний контент, який є відразу і динамічним, і змістовним.

Візуальний стиль: компоненти

Важливу роль у візуальній концепції відіграли 3 компоненти:

1. Коло: Головний геометричний елемент логотипу. Крім того, коло є універсальним символом, який може адаптуватися під будь-які потреби дизайну: від тла до декоративного акценту. При цьому, використання кола завжди асоціюється з нашим брендом.

2. Прямокутник: Ця форма контрастує з кругом, надаючи гармонії візуальному сприйняттю. Важливо, що прямокутник є формою, через яку більшість людей споживає контент, від постів у соцмережах до рекламних роликів. Прямокутник надав структуру нашому стилю, а також дозволив експериментувати, виходячи за звичні рамки.

3. Вихід за межі: Наша концепція базується на гнучкості та інноваціях. Тому у відображенні стилю ми експериментуємо над креативністю та новаторством. Це  виявилося у вигляді нашарувань візуалів, тексту, та в комбінованні різних форм. Все це стало втіленням нової філософії "бачити загальну картину".

Візуальний стиль, шаблон для SMM

SMM став ключовим каналом комунікації від компанії. Тому на ньому був зроблений особливий наголос. Основа контент-стратегії – 11 контентних рубрик, кожна зі своїм унікальним шаблоном та можливостями його кастомізації навіть без професійних скілів дизайнера. 

Візуальний стиль, шаблон презентації

Шаблони презентації сформовані так, щоб оптимально подавати велику кількість аналітичної інформації, а також утримувати погляд споживача, як найдовше. 

Візуальний стиль, носії

CEO IAB Україна Настя Байдаченко коментує: "Ми вдячні нашому креативному партнеру, що завжди тримає руку на пульсі трендів, проактивно пропонує оновлення нашого стилю, не даючи нам, в рутині проєктів, забувати про важливість сучасного та актуального візуального стилю"

Кредитси

Команда клієнта

  • CEO IAB Україна Настя Байдаченко
  • Project Manager, Анастасія Галицька-Шевчук

Команда New Strategies

  • CEO & Owner Володимир Чернер
  • Art Director, Тарас Соловей
  • Middle Designer, Тетяна Чернер
  • Account Manager, Ліна Третяк
2054