Перша віртуальна велопрогулянка містами України

Український інститут разом із креативною компанією MOON Studio зняли віртуальний велосипедний тур вулицями Львова, Києва та Харкова. Відео в форматі VR вперше показали на фестивалі "Українська ніч" у Відні.

Задача

Український інститут вирішив організувати на фестивалі у Відні спеціальну байк-станцію, щоб познайомити відвідувачів заходу із сучасною Україною через віртуальну реальність. Задачею MOON studio було зняти відео у форматі Bike Ride 360°.

Ідея

Віртуальна реальність забезпечує користувачеві повне занурення у дійсність. Такий досвід задіює найбільшу кількість органів чуття і залишається у пам’яті довше. Одягнувши VR-окуляри, австрійці та гості міста могли «проїхатися» містами України у форматі 360° та побачити найкрасивіші місця нашої країни.

Рішення

В Україні такий формат зйомок застосували вперше. Спеціально для фільмування ми спроєктували шолом із кріпленнями для дев’яти камер, які розташовувалися по периметру. Самі ж кріплення друкували на 3D-принтері. Кріплення створювалися методом проб, помилок, доопрацювань і знову проб. Враховуючи той факт, що у нас відео у форматі 360 градусів, нам треба було зберегти рівномірне положення камер, щоб стики між зображеннями сходилися. Найскладніше було знімати у Львові, адже на центральних вулицях там переважно бруківка. Тому відео довелося додатково стабілізувати на постпродакшні, щоб зменшити трясіння під час перегляду.  

Дмитро Андрєєв, засновник креативної агенції MOON studio


Тепер така подорож доступна кожному власнику смартфона та VR-окулярів. Крутити педалі Ukrainian Bike Ride 360°: 
1332