Перукар, стиліст, колорист; врешті — просто подивіться на її інстаграм! Концепція особистого бренду

Summary Отримали запит на розроблення концепції для особистого бренду стилістки-колористки, із подальшим веденням та просуванням професійної сторінки в інстаграмі. Концепція не припала до душі замовниці, тож вона незабаром оновила акаунт на свій смак. Ділимося основними засадами проєкту.

Клієнт

Інна Рачук — надзвичайно харизматична персона. Це саме той перукар, у кріслі в якого за надихаючим смолтоком час пливе непомітно, а результат завжди перевершує очікування. Здебільшого до Інни звертаються дівчата по фарбування в техніці ейртач та догляд за волоссям; та насправді вона майстер-універсал і творить красу в десяток способів.

Інна завантажена роботою «з ранку до ночі» і, хоч має глибоке відчуття прекрасного, та на жаль, не має можливості системно вести свій інстаграм та слідкувати за його «обгорткою», отож звернулася до нас по допомогу.

Точка відліку

На початку роботи акаунт був погано пристосований до комунікації з клієнтами. Їм складно було зрозуміти: де працює майстриня, як до неї записатися, який спектр послуг, чи можна на додачу купити косметику для волосся, що кажуть інші клієнти про неї. Іншими слабкими місцями акаунту були:

  • однотипний візуал: робіт у стрічці багато, та, на перший погляд, вони виглядають, як одна й та сама потилиця;
  • хайлайтс: не систематизовані за змістом, а обкладинки вийшли з моди;
  • відсутність самої майстрині та впізнаваних елементів у профілі; а отже, якщо не глянути на аватарку, то контент можна сплутати з роботами іншого майстра.

Цілі

У кар’єрі стилістки-колористки наступив той етап, коли сарафанне радіо працює на повну гучність. Почувши рекомендацію від подруги, дівчата шукають Інну в інстаграмі, щоби переглянути її роботи та принагідно записатися. Тож потрібно перетворити професійний акаунт Рачук на вражаюче портфоліо, показати всі її можливості, та звісно, донести ту шалену харизму, через яку клієнтки буквально прикипають до неї серцем.

Завдання

  • проаналізувати акаунти конкурентів та трендсетерів
  • вивчити актуальні формати контенту для даної ніші
  • розробити рубрикатор контенту
  • провести фотозйомку
  • створити гайдлайн для сторінки в інстаграм
  • Вимоги:
  • мінімальна кольорокорекція клієнтських фото, щоби точно передати відтінки та якість фарбування;
  • створення контенту більшою мірою залежатиме від замовниці: це будуть «польові» зйомки без виставленого світла;
  • в пріоритеті демонстрація до-після, але цей контент має не набридати підписникам.

Концепція Rachuk.Hairstylist

Замовниця — балакуча, жвава, з непідробним авторським звучанням. Довжелезну інструкцію з нанесення професійної маски для волосся вона перетворює на стендап, який слухаєш, роззявивши рота, і запам’ятовуєш із першого разу. Бо ж усе розказано простими словами, подекуди на суржику, а в кінці обов’язково якась гумореска. То ж цей вайб ми мали передати в інстаграмі.

Акаунти локальних конкурентів в основному мають нейтральний візуал. Хтось більше запам’ятовується завдяки влучним текстам, хтось — через професійні фото зі зйомок для місцевих брендів, та інші просто публікують асорті з «потилиць» і особистих фото не з робочого місця. Тож ми вирішили зробити левел-ап і взяли в якості референсів акаунти амбасадорів професійної косметики для волосся, стилістів-педагогів, неординарних салонів тощо. Детально вивчили, у якій естетиці вони ведуть свої акаунти, як показують роботи й на чому фокусуються. У результаті склали стайлборд для цільового профілю.

Сторіс

Окремо пропрацювали лінію сторіс. Завбачили два формати, що яскраво передадуть харизму замовниці.

  1. мікс-сторітелінг
  2. нішевий гумор, тренди тіктоку

Мікс-сторітелінг — це серія історій, що разом утворюють один сюжет, але викладені в різному форматі: фото з підписом, розмовні сторіс, відео, сторіс зі стікерами для взаємодії з аудиторією, — які утворюють один сюжет. Їх класно застосовувати саме в особистому бренді, викладаючи кульмінацію в розмовних історіях. Але це доволі ресурсозатратний елемент контент-плану, тож раціонально влаштовувати такий мікс не частіше, ніж раз на 1–2 тижні.

Нішевий гумор — це потужна лінія контенту. Втім, далеко не кожен експерт зможе не просто записати розмовну історію, а і креативно обіграти ситуацію. Це потребує акторських здібностей та сміливості.

Рубрикатор

Дослідження ніші дало нам можливість зрозуміти, як подати чотири основні напрями контенту: що буде в сторіс, що зберемо в путівники (гайди), а де застосуємо igtv.

  1. якісна демонстрація до-після
  2. корисний контент (догляд після фарбування)
  3. відгуки
  4. професійні здобутки

Зйомка

Щоби реалізувати все задумане, провели зйомку.

Гайдлайн

У гайдлайні ставили за мету урізноманітнити демонстрацію робіт, додати сюжетну лінію доглядової косметики та добірки з текстовими відгуками.

Результат

Упродовж двох тижнів публікували контент в обраній стилістиці. Підключили просування дописів із мінімальним бюджетом. Підписники схвально відгукнулися про новий стиль у діректі; позитивні зміни також були помітні й у статистиці. Крім зростання охоплень, відмітимо збільшення кількості цільових запитів у діректі та коментарях, перегляд контактів (телефон та адреса).


Однак сама замовниця вбачала невідповідність між своїм образом та обраною стилістикою: забагавши на старті різких змін, під час роботи Інна виявила, що хоче вести соціальні мережі більш стримано, «як інші». Крім цього, в даній концепції та при наявному бюджеті замовниці потрібно було знімати багато контенту власноруч, а їй це було незручно. Тож ми спільно дійшли висновку, що концепція не може бути комфортно реалізована.

3429