Pizza.io: місце святкування Bitcoin Pizza Day

22 травня увійшов в історію як Bitcoin Pizza Day — день, коли відбулася перша фінансова операція з біткоїном. З того часу цей історичний момент вже перетворився в мем, вартість біткоїна зросла в тисячі разів, а криптовалюта стала неймовірно популярна. У 2021 ціна біткоїна виросла до $ 60 000 за одну монету. Разом з партнерами, компанією Coingaming, ми зробили спецпроєкт, присвячений цьому дню.

Головна мета проєкту — дізнатися історії інших людей про їх покупки за криптовалюту: що вони купували, скільки витратили і які емоції переживали. Багато хто, не витративши криптовалюту тоді, могли б стати мільйонерами сьогодні.

Так виникла ідея створити pizza.io — архів особистих історій про крипту, до якого будуть повертатися знову і знову, щоб ностальгувати, дивуватися, можливо, шкодувати, але головне згадувати свій досвід і вчитися в інших. Щоб залучити людей до розповідання історій, ми у Хексі придумали простий конкурс-флешмоб, учасники якого могли виграти частинку призової біткоїн-піци.

Pizza.io — карнавальний вебсайт з історіями

Ми створили лендінг з яскравим дизайном. Його візуальний стиль повинен був комунікувати відчуття свята, що об'єднує людей. Радість лихої удачі та фестивальність транслюється через яскраві та контрастні кольори.

Окремим челленджем стало лого проєкту. Хотілося б, щоб проєкт став офіційним сайтом свята, тому ми закладали надійний для запам'ятовування і зрозумілий всім символ. Після ряду ітерацій ми вирішили зробити з монети піцу і відокремити один шматочок.

Це лого добре римується з ідеєю спецпроєкту — люди в цей день діляться історіями, піцою, загальним інтересом до крипти. У історій було два шляхи потрапити на вебсайт: за допомогою форми на сайті та за допомогою флешмобу в соціальних мережах.

Флешмоб у соціальних мережах

Флешмоб допоміг спільноті згадати про свої кумедні історії, пов'язані з покупками за криптовалюту. Щоб історія потрапила на сайт, достатньо було написати її у Твіттері або Інстаграм, додати хештег #pizzaio і відзначити сторінку проєкту.

Автори історій, крім того, що згадували радість покупки, брали участь в розіграші біткоїн-піци. Біткоїн-піца — це символічний приз еквівалентом $5000 в BTC. Перші двадцять історій, які вибрав Random.org, отримали рівну частину.

Ми отримали 114 історій про покупки авто, піци, подорожей, техніки, апартаментів і багато іншого. До випадково обраних двадцяти авторів вже вирушає їх шматок біткоїн-піци.

Для нас і партнерів pizza.io стала важливим кроком до закріплення традиції Bitcoin Pizza Day і розвитку його як щорічного онлайн-фестивалю, що об'єднує кріптоспільноту. Впевнені, що в наступному році історій буде ще більше, а тема значення біткоїни для людей і економік вийде на новий рівень.


1820