Понєслась! KOKO Card: як iplace з VERTIGO робили дизайн, а розробили КОКОмплексний продукт

Є гарна методика: створюєте продукт — міркуйте глобально. Так у колабі iplace з VERTIGO народилась KOKO Card для Forward Bank: більше, ніж просто чергова картка.

Цільова аудиторія

Банківські картки в наш час — річ першої потреби, а отже, потенційно користуються ними всі українці віком 18+. Ключовим сегментом ЦА виступали люди середнього достатку з невеликих міст. Тому аби краще розуміти свою аудиторію, окрім класичних досліджень та створення портрету юзерів, були також катання на громадському транспорті у спробі почути, що саме непокоїть людей, що їм відкликається, а що болить.

Цілі

Примітно, що першочерговим завданням була розробка дизайну карт. Але ми, як завжди, зробили більше, і створили концепцію з майже необмеженим потенціалом маштабування. 

В процесі досліджень ринку важко було не зауважити один очевидний нюанс. 98% карток, що існують, ну дуже схожі між собою: блек едішн люкс голд платинум заполонили нішу, а хотілося чогось нового, свіжого. Так і виникла KOKO Card.

Врешті решт проєкт здобув потішний неймінг, візуальне рішення, власну мову, цікаве пакування, купу макетів для сувенірної продукції та акаунт у соціальних мережах.

«Ми просто звикли працювати концептуально. Намалювати щось гарно — це клас, але важливо також розуміти середовище, в якому існуватиме продукт. Заручитися підтримкою партнерів. Передбачити поле для маневрів. Мабуть, секрет полягає у тому, що ми готові дати те, на що клієнти навіть не очікують»

Денис Мартинов, Managing Director VERTIGO

Реалізація

Отже, чому саме KOKO Card?

З-поміж 10 варіантів, які народились в процесі штормінгу, ми прийшли до висновку, що образ має бути народним, про абсолютне добро, турботу, навіть ситість. Курочка впоралась із завданням краще за будь-кого.

Далі, для повноцінного розкриття суті курочки ми створили словник. Абсолютно серйозно дослідили всі слова зі складом на -КО, помножили букви та змоделювали ситуації, в яких вжиток цих слів буде доречним. Таким чином ми винайшли власну мову, якою заговорив бренд-персонаж.

Візуальна частина також зазнала декілька варіацій. Такий невибагливий, знайомий всім з дитинства персонаж виявився не дуже простим у зображенні. Ми прагнули показати її легкою, веселою та таким собі «своїм чуваком», але без нахилу в бік несерйозності.

Тому після внутрішнього конкурсу зупинились на версії курки, якою наразі славиться проєкт.

«Банківський рекламно-комунікаційний ринок був трохи сумний та дуже корпоративний без нашої КОКО. Тепер, коли продукт та його візуальна айдентика готові, можна переходити на наступний рівень. Рекламне просування продукту інструментами діджиталу до конкретної ЦА. Зараз діджитал-кампанія знаходиться в активній фазі. Вже сКОКОро розкажемо про нові досягнення»

Віктор Заєць, Client Service Director iplace

Так і погнала діджитал-кампанія. Нетипова як для банківської сфери, розважальна, але до біса продуктивна, як виявилось пізніше.

«Осінь, зливи, зникло щастя
Та зі мною КОКО кард!
Щоби повернути настрій
Я придбаю ...»

Ми отримали понад п’ятдесят відповідей на цей віршик-пиріжок. З огляду на те, що SMM-частина проєкту за задумом проіснувала лише 2 місяці, результатом ми більше, ніж задоволені. Звісно, що були більш серйозні метрики для виміру ефективності, які ми з iplace перевиповнили, але про це згодом. Креативність та життєвість продукту — ось що спонукає читачів до зворотного зв’язку. Тому тільки хардкор, тільки різні дієві інструменти в купі забезпечать результат, на який ви навіть могли не очікувати.

Висновок

Сміливість — це новий чорний. Вона потребує добрячого опрацювання: як на етапі креативу, так і на етапі розповсюдження в медіа. Але і фідбек забезпечить вагомий. Тому між тим, що класично працює та тим, що викличе резонанс, ми завжди виберемо другий варіант. Та додамо розумного просування, звісно! Адже для цього і потрібні колаборації — аби про класні продукти дізнались всі.


Forward Bank

Оксана Конюшко — Начальник управління розробки продуктів

Вікторія Жежера — Керівник проєктів та програм управління маркетингу


Агенція VERTIGO

Максим Бичок — CEO/Co-owner

Денис Мартинов — Managing Director

Кирил Тишкевич — Business Development Director

Владислав Войцеховскі — Creative Director

Дар’я Охотнік — Account Manager

Катя Корнєва — Creative Copywriter

Макс Балашов — Head of Art

Марк Кушнеренко — Art Director

Марія Пащенко — Designer

Павло Заруднєв — Motion Designer


iplace

Богдан Левченко — CEO

Віктор Заєць — Client Service Director

Анастасія Купріна — Account Manager

2166
·
3