Портал для міста і громади

Мукачівська міська рада у вересні представила новий портал, який розробила компанія Kitsoft. Портал побудований на принципі прозорості інформації та динамічно відображає діяльність про органи управління відповідно до нової реформи децентралізації.

Задача

Мукачівська міська рада активно рухається у напрямку розвитку, діджиталізації і має на меті спростити спілкування влади з громадянами та бути ближче до людей.

Розробникам була поставлена задача створити новий міський портал, де мешканці знайдуть інформацію про управління у доступній формі, зможуть швидко звернутися із питанням та отримати державну послугу. В тому числі портал має висвітлювати цікаві події міста, приваблювати інвесторів та туристів.

Концепція

Портал Мукачівської міської ради упорядковує велику кількість інформації завдяки спеціально розробленому функціоналу та завдяки сучасній дизайн-системі доступно й динамічно відображає її для користувачів:

  • Має налаштування інформації про органи управління, їх учасників та будує необхідні взаємозв’язки;
  • Містить автоматичні контролі, що виключають помилки та дезінформування;
  • Має зручний, інтерактивний інтерфейс для користувачів, що відповідає критеріям прозорості.

Як це працює далі розглянемо детальніше.

Структура сайту та UX-дизайн

Дизайн сайту створений відповідно до Дизайн системи державних сайтів України, що розроблена Kitsoft і затверджена постановою Кабінету міністрів України. Вона об’єднує кращі світові практики доступності, інклюзивності та покращення досвіду користувачів (user experience, UX) для public-сектору.

Головна сторінка відображає найбільш актуальну інформацію про управління містом і громадою та містить швидкий доступ до розширеної інформації.

На першому екрані користувач бачить:

  • Основні напрями діяльності ради;
  • Керівництво містом і громадою;
  • Кабінет мешканця для швидкого доступу до державних електронних послуг.

Далі на головній сторінці розміщені такі розділи, як: новини, календар подій, послуги для громадян.

Особливістю платформи є власні розробки Kitsoft — спеціальні модулі, що автоматизують налаштування та заповнення інформації адміністраторами і інтерактивно відображають її для користувачів.

Модуль Самоврядування

Це інструмент для зручного налаштування інформації про керівництво містом, громадою та зв’язків між ними. Розроблений відповідно до нової реформи Децентралізації й може далі доповнюватись новими елементами.

Кожен член управління має свій профіль і містить інформацію про:

  • Тип посади: Депутат, Радник, Староста ОТГ, Голова, Заступник, Секретар міської ради, Член / Секретар виконавчого комітету, тощо;
  • Контакти;
  • Біографію;
  • Участь у фракціях чи інших структурах;
  • Документацію (звіти, декларації тощо).

Відповідно до посади профіль містить тільки необхідні для неї поля.

Наприклад, у Радників не має вкладки декларацій, бо вони не мають їх подавати, а у Депутата можуть бути помічники, тож система запропонує їх додати.

Така автоматизація допомагає виключити помилки. Наприклад, спочатку людина була Депутатом і в її профілі були декларації. Потім вона стала Радником – тип профілю змінився, отже вкладка з деклараціями у нього тепер відключена.

Незалежно від заповненості профілю даними, на екрани користувачів виводиться тільки те, що необхідно для конкретного типу посади.

Всі профілі державних службовців можна подивитись у спеціальному каталозі. Вигляд структури управління налаштовується в адмін-панелі.

Інформація про групи та об'єднання (Фракції, Округи, Комісії, ОТГ, Виконавчий орган тощо) міститься в їх картках, а саме

  • Опис;
  • Посилання;
  • Різні типи документів;
  • Склад, що має посилання на відповідні профілі державних службовців.

Для зручності і уникнення помилок при налаштуванні групи у її картці відображається список тільки тих профілів, які доступні для участі в ній. Наприклад, для Фракції ми маємо обрати Голову і Склад фракції. Адміністратор сайту бачить підказку, що для цього вибору доступні службовці тільки з посадою Депутат та Секретар міської ради. Зайві одразу зі списку відфільтровуються.

Одна людина не може бути закріплена за двома Фракціями, Округами чи Комісіями. Тому, якщо її спочатку підтвердили як учасника в одному Окрузі, а потім в іншому, із першого вона автоматично видаляється.

Поглянемо на картку Мукачівської міської громади, як налаштування відображається на сайті. Тут є візуалізація статистичних даних, опис громади, її учасники. При необхідності можна клікнути на профіль старости чи інших учасників та перейти в їх профіль, щоб дізнатись про них більше.

Для кожної групи (ОТГ, депутатського корпусу, комісій тощо) розроблений окремий інтерфейс.

Робочий план

Робочий план у вигляді календаря знаходиться на головній сторінці і інформує про діяльність ради:

  • засідання;
  • події в місті;
  • щорічні свята.

Кожна подія може містити додаткову інформацію, документи, посилання на трансляцію тощо. Також користувач може додати цікаву для нього подію в свій календар. Для зручності те, що вже відбулося помічається червоним кольором, а майбутні події – синім.

Кожна подія може містити додаткову інформацію, документи, посилання на трансляцію тощо. Також користувач може додати цікаву для нього подію в свій календар. Для зручності те, що вже відбулося помічається червоним кольором, а майбутні події – синім.

Динамічна статистика

Спеціально розроблений плагін статистики використовується на різних сторінках сайту для динамічної візуалізації даних та аналітики. Користувач, скориставшись фільтрами, може обирати певні умови, відповідно до яких інформація в цьому блоці буде змінюватись.

Адміністратор може самостійно створювати нові візуалізації із потрібними полями.

Медіагалерея

Медіагалерея містить фото і відео матеріали, об’єднані за змістом в альбоми. Галерею та посилання на той чи інший альбом можна розмістити в будь-якому розділі сайту.

В медіагалереї Мукачева можна знайти фотографії подій, вуличок міста та інші, що презентують його як цікавий регіон для туристів, бізнесменів, інвесторів тощо. Фільтр сортує файли за датою створення, що робить пошук точним і зручним.

Звернення громадян

Електронні звернення допомагають залучити мешканців до підтримки добробуту в місті й пришвидшити їх вирішення. Для реалізації електронного звернення на міській платформі ми налаштували інтеграцію сайту через API із системою документообігу.

Як це виглядає: людина фотографує смартфоном проблемну ділянку (перекинутий смітник/дірку в асфальті) і одразу через форму надсилає запит це виправити. Запит отримує свій ID, за яким можна відстежувати статус заявки – чи вона прийнята та чи виконана.

Землекористування та будівельна політика

Цей модуль налаштовує і відображає інформацію щодо землекористування в Мукачево. Тут можна знайти землю та приміщення, які знаходяться в оренді, які доступні для бізнесу, договори, плани, звіти тощо. У розділі Аукціони містяться об'єкти, які виставлено на торги; а також тут можна перевірити існуючий лот через кадастр 2.0.

Відгук замовника

Нам сподобався Ваш креативний, але водночас раціональний підхід до завдання, вміння вислухати клієнта і зрозуміти потреби цільової аудиторії.
Приємно бачити, що робота зроблена з професійним знанням справи, як в області дизайну так і з маркетингової точки зору.
Висловлюємо Вам щиру подяку за створення офіційного Порталу Мукачівської міської ради, раді бути Вашими партнерами та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Олеся Шпеник, Мукачівська міська рада

Дізнатися більше про платформу Kitsoft для міст і громад можна, надіславши запит на пошту: company@kitsoft.kiev.ua .

3117