Ребрендинг британського AI сервісу для комфортного підбору білизни

Ілюстративні бренд-айдентики — одна з суперсил агенції Once. Команда працювала з багатьма діджитальними сервісами, де сам продукт складно чи взагалі неможливо показати, зате дуже важливо пояснити його механіку та переваги. Ілюстрації в дизайн-системі таких брендів є чудовим способом замінити стандартні іконки та фотосток, емоційно розповісти про складні заплутані речі, створити навколо бренду потрібну атмосферу та асоціації.


Brarista самі знайшли та вибрали Once саме за вміння працювати з ілюстраціями різної складності та спільне відчуття естетики. Артдиректор агенції Вітя Грудаков є відомим ілюстратором і художником, тож дивиться на ілюстрації і як на інструмент брендингу (як-от у кейсах для азійського ресторану Fat Dragon і сервісу для спільного придбання нерухомості Inzhur), і як на художній твір (як-от у проєкті Галерея війни). 



Клієнт — британський стартап Brarista, що з допомогою штучного інтелекту підбирає комфортні бюстгальтери: без жодних замірів, просто по фото. Клієнтами Brarista є глобальні рітейли одягу та білизни, але звичайні покупці — теж важлива частина авдиторії. Саме спільнота реальних людей, яким близька проблема та ідея сервісу, формує базу для аналізу штучним інтелектом і постійно покращує результати підбору.



Сервіс є інклюзивним і вільнодумним: допоможе знайти білизну й для жінок з асиметричними грудьми, і для жінок з однією молочною залозою (після мастектомії), і навіть для чоловіків та всіх, хто десь посередині. Різномаїття форм, гра стилів і настроїв — це все важливі для бренду асоціації, які хотілося передати на рівні відчуттів. Також було важливо залишити візуальні гачки, що нагадуватимуть про специфічну нішу сервісу Brarista, водночас не будуть сексуалізувати та об’єктивізувати груди. 



Грайливе лого містить три літери, що за формою нагадують перси неідеальної форми (її не існує 😉), а брендова іконка складається лише з однієї букви: це допомогло позбутися конвенційного сприйняття пари грудей.



Насичена, але водночас інтимна кольорова гама; фемінні, навіть трішки магічні шрифти; маскулінні форми та абстрактний стиль ілюстрацій — все це у поєднанні створило необхідний набір асоціацій і емоцій, тож клієнт прийняв концепцію з першого разу.



На цьому етапі одним з основних інструментів стартапу є презентації для рітейл-клієнтів і бренд-спільноти тестувальників AI сервісу, тож ілюстрації лягли в основу візуального сторітелінгу бренду, зробили ці презентації емоційними та захопливими.




Далі буде. Чекаємо на сервіс Brarista в Україні, а поки він збирає нові транші інвестицій у Великобританії та США.

1
3302