Autotrans – один із найдосвідченіших гравців на українському ринку АЗК. Група компаній з центром у Полтаві понад 20 років реалізовує нафтопродукти гуртом, а з 2004 року – вроздріб через мережу автозаправних комплексів. 2020 рік став для Autotrans знаковим – мережа АЗК розпочала ребрендинг. За півтора року компанія оновила декілька об'єктів – від заправки в райцентрі на 10 тис. жителів до флагмана в Полтаві. Як відбувався ребрендинг АЗК Autotrans з коментарями підрядників – розповідаємо у фактах і цифрах.

Планування

Ребрендинг в Autotrans почався з обговорень, створення нового бренд- і гайдбуку, візуалізації ідей і, врешті, плануванням кожного з етапів та виготовлення проектів.

На старті процесу ребрендингу наша студія була залучена до розробки інтер’єрів операторних для АЗК, адже ми спеціалізуємося на сфері громадських інтер’єрів. У ході роботи над інтер’єрними рішеннями нам довірили розробку архітектурно-художнього образу екстер’єру заправних комплексів. Під час проектування ми приєдналися до процесу коригування фірмового стилю, створення об’єктів предметного дизайну для забезпечення кращого сервісу клієнтам, оптимальної організації середовища для комфортної роботи персоналу.

Тарас Руденко, власник дизайн-студії Axioma.

3

стільки АЗК оновила мережа Autotrans за півтора року – з 2020 по середину 2021. З-поміж них – флагманський об'єкт у Полтаві. Autotrans зробив ставку на технологічність та екологічність. Високі вимоги потребували часу на правильну реалізацію. Процес ребрендингу триває, мережа продовжує курс на оновлення.

Флагман

У 2004 Autotrans відкрив першу заправку в Полтаві на вул. Ковпака, 15. У 2021 компанія презентувала цю АЗК в оновленому вигляді та статусі. Відтепер – це флагманський об'єкт із сучасним обладнанням, стильним дизайном та надзвичайно технологічними рішеннями.

Близько пів року тривало занурення в нюанси, пов’язані із генеральним планом, інтер’єрним і екстер’єрним дизайном об'єкту, технологічними рішеннями. Результат був вартий такого глибокого опрацювання. Кожна деталь заправного комплексу продумана до дрібниць: віднесення технологічного обладнання скрапленого газу та світлих нафтопродуктів від заправних колонок на відстань 50-70 метрів задля ще більшої безпеки та забезпечення безшумності. У приміщенні магазину з касами встановили приливно-витяжне обладнання, що забезпечує необхідний повітрообмін задля комфорту клієнтів та персоналу. Літній майданчик запроектований так, щоб клієнти мали змогу відпочити на вулиці, з доступом свіжого повітря. Водночас люди повністю захищені від вітру й опадів і мають достатній огляд, щоб бачити власні авто як під час заправки, так і на паркомісці. На coffee-point встановлені бездротові зарядки, у вбиральнях – сенсорне обладнання. Правильне розміщення опор освітлення підкреслює красу екстер’єру в нічний час та дає клієнтам відчуття комфорту.

– Антон Ярмолюк, директор ТОВ “Новобудгруп”, генпідрядник.

Разом з візуальними змінами, ми оновили стандарти сервісності. Під відкриття АЗК ми презентували клієнтам мобільний застосунок Autotrans. Знижка на першу заправку до -4 грн/л, передзамовлення пального, безконтактна заправка. Ми враховуємо світові тенденції – бажання людей заощаджувати час і мінімізувати кількість контактів для успішного завершення дії – заправки авто. На колонках абсолютно всіх наших заправок розміщений унікальний QR-код. Через нього відбувається ідентифікація локації, пістолета і клієнта. Розрахунок на місці через телефон. Гейміфікація сегменту нафторинку – мобільна гра, в якій можна виграти реальну знижку на заправку. Усі переваги в комплексі виводять заправку-флагман Autotrans в ТОП на національному рівні.

Світлана Луценко, директор з маркетингу Autotrans.  

Глобине

У Глобиному компанія працює з 2006 року. Це – районний центр на Полтавщині з населенням близько 10 тисяч. Саме тут Autotrans презентував першу оновлену заправку з магазином у жовтні, 2020. Цим компанія вивела культуру АЗК у місті на якісно новий рівень. Як доказ – початок реалізації бензину А-100 Euro у Глобиному на АЗК Autotrans.

Ми осучаснили вигляд фасаду операторної, навісу та острівців, згідно з новою концепцією компанії. Встановили новий газовий модуль та паливні колонки. Використали площу підсобних приміщень, щоб зробити простору та комфортну для клієнтів торговельну залу.

Антон Ярмолюк, директор ТОВ “Новобудгруп”, генпідрядник.

Приклад розширення магазину на АЗК у Глобиному – вдалий і показовий. Ми вивчили місцевий фуд-ринок і організували для мешканців фактично ще один мінімаркет з широким асортиментом харчових і автотоварів. Цілодобовий графік роботи і вигідна логістика робить формат “АЗК + магазин” вкрай ходовим у Глобиному.

Світлана Луценко, директор з маркетингу мережі АЗК Autotrans.

Горішні Плавні

Місто з 50 тис. мешканців, більшість з яких працює на промислових підприємствах. Місцеві мешканці мають один з найвищих рівнів доходів в області, відповідно – ставлять високі вимоги до сервісу та якості послуг. Autotrans запустив оновлену АЗК на в'їзді в місто, у червні, 2021.

Новий дизайн, сучасне обладнання, можливість заправитися через “безконтакт”, літній майданчик, преміальна кавомашина і, звісно, якісне пальне. Це все робить Autotrans місцем, де охоче зупиняються як місцеві автомобілісти, водії з сусіднього Кременчука, так і водії з Дніпра, які їдуть на Полтаву чи Київ.

Максим Бережний, заступник директора з комерційних питань мережі АЗК Autotrans.

Комплекс складається з декількох об'ємів: навісу, операторної, доданого об'єму господарських приміщень, окремо розміщеного газового модуля. Нашим завданням було пов'язати ці елементи в єдину структуру вирішену в одній стилістиці. Основний концепт базується на ступеневості різних за висотою об'ємів (навіс, операторна, господарських приміщень), що знайшов місце з переосмислення структур техногенних насипів – териконів. Адже це один з символів і характерних ознак рельєфу міста. У Горішніх Плавнях ми використали додатковий матеріал – просічно-витяжну сітку. Це додало ще одну текстуру та фактуру у фасад, що збагатив та урізноманітнив образ об'єкту та вдало зіграв на рівні деталей та тактильного сприйняття.

Тарас Руденко, власник дизайн-студії Axioma.

Магазини

Autotrans змінив підхід до магазинів, перетворивши їх на локацію з сучасним coffee-point, власною випічкою, натуральними снеками та продуктами для здорового перекусу.

Ми розширюємо асортиментний ряд натуральних продуктів в магазинах АЗК. Здоровий спосіб життя поширюється і на нестандартні категорії товарів: солодкі напої, чіпси, сухарики. Глобальні тенденції демонструють те, що виробники намагаються “переформатувати” ці продукти, випускаючи соки без цукру, здорові чіпси без солі і корисні снеки (сухофрукти, горіхи, пастила). Їх частка у магазинах нашої мережі складає близько 15% в представленості, а продажі зросли на 22%, у порівнянні з минулим роком.
Позначення “без барвників і консервантів” вже не такі актуальні для споживачів. Вони вибирають більш специфічні написи, наприклад, "без штучних барвників", "рекомендовано Асоціацією дієтологів", "фермерський продукт" тощо

Світлана Луценко, директор з маркетингу мережі АЗК Autotrans.

Безпека та екологічність

Організація простору АЗК, безпечного для здоров'я клієнтів і персоналу, турбота про збереження довкілля – такими були пріоритетні завдання Autotrans у ході ребрендингу.

Autotrans встановив технологічне обладнання, що працює за останніми стандартами якості. 

Валентин Заворотюк, головний інженер мережі АЗК Autotrans.

Безконтакт

На паливних колонках абсолютно всіх АЗК Autotrans розміщені qr-коди, що спрощують клієнту процес заправки і заощаджують час.

Ми надали можливість клієнту заправитися власноруч без контакту з персоналом. Водієві достатньо заїхати на заправку, стати на пост для заправки і засканувати qr-код через телефон, використовуючи наш мобільний додаток. Система розпізнає локацію, колонку й запропонує обрати тип пального й кількість літрів. Клієнт оплачує пальне також через телефон. У касу йти не потрібно, хіба що клієнту потрібен чек.

Максим Бережний, заступник директора з комерційних питань мережі АЗК Autotrans.

Швидкість

На оновлених заправних станціях Autotrans встановив нові потужні насоси, що зробили процес заправки безшумним.

Один насос забезпечує роботу однієї колонки, що дало змогу пришвидшити час заправки кожної машини на 2-3 хвилини.

Валентин Заворотюк, головний інженер мережі АЗК Autotrans.

Дизайн & естетика

Дизайн інтер'єрів підлаштовували під загальну візуальну систему з максимальною орієнтацією на функціональний комфорт відвідувачів та ефективне представлення непаливної групи товарів.

Суть ідеї естетики середовища АЗК Autotrans – створення візуальної динаміки статичного середовища. Основними асоціативними образами були швидкісні автомобілі з вираженими радіаторними решітками та високими антикрилами, які були переосмислені та виражені у вирішенні фризу навісу, декоративних елементів паливних покажчиків та оздобленні тримальних колон. Завдяки максимальному тоновому контрасту та контрасту форм нам вдалося візуально облегшити ключові елементи АЗК – навіси паливних колонок та газові модулі. Освітлення в зоні заправки автотранспорту вирішене хаотичним розташуванням лінійних світильників, що створюють ефект руху на довгій витримці. Зелена підсвітка виконує акцентну роль та підкреслює випромінювання енергії.

Тарас Руденко, власник дизайн-студії Axioma.

Про компанію

Мережа АЗК Autotrans працює на паливному ринку понад 20 років. Компанія спеціалізується на роздрібному та гуртовому продажу нафтопродуктів і скрапленого газу. На осінь, 2021, мережа налічує 37 АЗК переважно в Полтаві та Полтавській області. Компанія має автогазове СТО, що спеціалізується на встановленні та сервісі ГБО, СТО для вантажного транспорту.

Компанія презентувала та активно просуває власний мобільний додаток, перша з-поміж українських мереж АЗК запустила мобільну гру, завдяки якій можна отримати знижку на пальне.


Сергій Нагорний, pr-спеціаліст АЗК Autotrans