Postmen розробили інформаційну кампанію "Розірви коло насильства" для подолання терпимості до насильства щодо жінок та дівчат в Україні.

Гендерно зумовлене насильство є одним з найбільш поширених порушень прав людини в усьому світі. Воно не знає соціальних, економічних або національних кордонів.

1 100 000 українок щороку зазнають насильства. Лише кожна третя звертається за допомогою.

Postmen вивчили аудиторію і вийшли на інсайт: толерантність до насильства лежить в основі нашого характеру. В Україні вона глибоко вкоренилася в культурі, літературі, музиці та кіно, створюючи міцні соціальні шаблони. Люди навіть не розуміють і не визнають це насильством. Вони думають, що це нормальна поведінка і навіть не звертають на це уваги. Фрази: "б'є - значить любить", "мовчання - золото" - частина української культури. Ми передаємо терпимість до насильства з покоління в покоління.

Амбіційна ідея нової кампанії щодо захисту прав жінок і дівчат була спрямована на чітке визначення найбільш популярних типів насильства, виявлення його природи та шкоди. В агенції Postmen прагнули показати коріння проблеми і зробити перший крок, щоб знищити ці встановлені соціальні закономірності.

Ідея кампанії була побудована навколо сувою, як символу прийняття насильства, що передається з покоління в покоління, від людини до людини, від матері до дочки: порочне коло, яке необхідно знищити. Із плином часу він збільшується в розмірах, як збільшується кількість випадків, коли із насильством змирилися, прийняли як щось абсолютно нормальне. У кінці відео головна героїня кидає сувій і завершує естафету толерантності, ніби позбавляючись від вантажу минулого.

«Розірви коло насильства» - слоган кампанії. Соціальна реклама транслюється на цифрових медіа, у поїздах Інтерсіті. Ролик отримав соціальний статус та незабаром буде розміщений на телебаченні. 

Також, були створені постери «Розірви коло насильства». Кіно та театральні афіші лягли в основу дизайну принт матеріалів. Посилаючись на драматичний фільм або театральний спектакль, постери привертають увагу глядачів і викликають бажання побачити історію. Віжуали були розміщені в міському транспорті у 12 регіонах України.

Всього за 2 місяці відео зібрало 1 400 000 переглядів в YouTube і 49 000 на Facebook. За перший місяць кампанії кількість звернень на гарячу лінію зросла на 18%.

Очікується, що кампанія матиме значний вплив на зміну стереотипів. Безпосередні результати відбуваються саме зараз, коли в Україні вперше в історії винесли вирок за домашнє насильство.

Client: UNFPA Ukraine

Creative Idea: Postmen Digital Agency

Production: Postmen Production

Director, DOP: Den Seleznov

Creative Producer: Olga Mykhalets

Art Director: Ira Pavlova

Sound Mixer: Igor Bondarenko

Props Master: Masha Skarboviichuk

Editing by Den Seleznov

Sound Design by Igor Bondarenko