Розробка онлайн-платформи для освітньої організації «Культурний проект»

Нашою метою було створення освітньої онлайн-платформи для слухачів, а також автомизація ланки процесів в середині організації «Культурний проект».

Клієнт

Культурний Проект — це освітня інституція, яка адвокатує гуманітарні науки та служить платформою підключення до знання історії людства. З 2009 року організація підвищує освітній рівень зрілості громадян і змінює глибину думки, широту погляду та якість життя.

Ідея

«Культурний Проект» створює унікальний освітній контент з філософії, літератури, мистецтва, музики та інших гуманітарних дисциплін. Організація здійснює свої освітні події на різних майданчиках, формуючи навколо інтересу до дисципліни спільноти однодумців. Нашими спікерами є найкращі фахівці, експерти, практики — ті з них, хто охоче ділится своїм захопленням предметом.

Для управління освітнім процесом організація потребувала автоматизації певних процесів, осучаснення формату отримання знань, збагачення «освітнього досвіду» дорослого слухача.

Створивши онлайн-платформу, яка є універсальним модулем для будь-якої освітньої організації, «Культурний Проект» збагатив її віртуальним простором Особистого кабінету слухача, де можна продовжувати навчатись онлайн.

Крім того, з'явилась нова потужна можливість — долучатись до освітніх подій дистанційно з будь-якої точки планети. Це значно розширило аудиторію організації.

Проектування

Ми розробили систему, яка складалася з трьох великих частин:

  • CMS/CRM-систему для модераторів та адмінів «Культурного Проекту»

  • Особистий кабінет з інформацією по прогресу навчання, обраними матеріалами, плануванням навчання та системою призових балів
  • Публічний сайт з інформацією про «Культурний Проект», курси та лекторів, афішею подій

Дизайн

В основі дизайн-концепції — логотип «Культурного Проекту»:

Коло з логотипу обране як базовий модуль. Воно складає основу візуальної мови інтерфейсу

Коло в середині логотипу символізує слухача «Культурного Проекту», а велике коло, яке складається з менших, символізує спільноту слухачів.

Освіта структурує мислення, і світосприйняття складається з досвіду та знань так само, як велике коло складається з менших

Інтерфейс чистий, просторий. Дизайн органічно працює з будь-якими освітніми напрямками.

Деякі дії на сайті супроводжуються приємними анімаційніми ефектами.

Мова спілкування

Інтерфейс — не лише дизайн. Це також система, яка передає стиль спілкування організації. Тому мові автоматичних повідомлень сайту було приділено багато уваги, щоб їх стиль відповідав стандартам комунікації з клієнтами «Культурного Проекту».

Особистий кабінет

В особистому кабінеті слухач може слідкувати за процесом навчання, вивчати додаткові матеріали та планувати свою подальшу освіту.

Програма лояльності

В оновленому «Культурному Проекті» слухачі можуть отримувати бали за навчання. Навчатися з елементами гри набагато цікавіше.

Користувачі сайту мають можливість отримати картку слухача. Картки бувають трьох видів: звичайна, срібна та золота

Чим більше навчаєшся, тим більш престижну картку отримуєш — а з нею додаткові привілеї та можливості.

Записи лекцій та додаткові матеріали

Ще одне важливе нововведення — запис лекцій.

Система керування контентом

Раніше облік відвідувань, створення контенту та розрахунок надходжень команда «Культурного Проекту» вела в кількох різних інтерфейсах. Тепер вся робота з абонементами, курсами та лекціями зосереджена в одній системі.


Результати за 6 місяців

  • 76% слухачів використовують особистий кабінет
  • +60% зросла відвідуваність сайту у порівняннi з попередньою версією
  • +44% збільшилась аудиторія лекцій за рахунок введення онлайн-трансляцій
  • -82% знизились витрати часу на адміністративну роботу

Плани розвитку

Наразі на базі цієї платформи планується створення нового продукту для освітніх організацій на базі системи «Культурного Проекту»

В 2014 році ми почали співпрацю з POPEL Agency з метою створення системи управління та адміністрування учбового процесу. Постійний зворотній зв’язок з клієнтом, участь в брейнштормах команди, зосередженість на ефективності інтерфейсу, поєднання інженерного підходу з естетичним почуттям – ті якості команди агенції, що дозволили знайти нам не просто розробника, а партнера проекту.

Олександр Супрунець, консультант з розвитку веб-платформи


6057