Розробка сайту для сервісу онлайн-психології

Іноді нам здається, що ми все знаємо про наших споживачів і розробку продукту та стратегії, можемо впевнено покладатися на власну інтуїцію. Особливо страшно визнавати власні недоліки та помилки. Однак, потрібно пам'ятати, що продукт повинен не тільки вам подобатися, але й досягати поставленої мети. Якщо щось не працює, то на допомогу прийдуть маркетингові інструменти: аналіз конкурентів, аналіз цільової аудиторії тощо.

Кейс: сервіс онлайн-консультацій з психологом

Клієнт: сервіс онлайн-консультацій з психологом

Завдання: розробити зручний для користувачів сайт для отримання заявок на консультацію з психологами.

Чіткого технічного завдання не було, тому ми розробили логотип, дизайн та логіку сайту. Від клієнта було побажання на сайті розповісти про можливості сервісу як для окремого користувача, так і корпоративні пропозиції. Основний заклик: «Запишись на консультацію до психолога».

Сайт розроблено, клієнт задоволений. Запустили пошукову рекламу в Google Ads на сайт і ... люди переходять, за пошуковими запитами – цільові, проте заявок немає.

Ми зрозуміли, що щось тут не так і запропонували клієнту глибше проаналізувати конкурентів та цільову аудиторію.

Перше, що зробили – розділили напрямки В2В та В2С:

В2В – пропонуємо послуги корпоративного психолога та ЦА – HRи, ​​підприємці;

В2С – послуги особистого психолога та ЦА – люди, які опинилися у важкій життєвій ситуації та бажають вирішити певні питання чи краще себе пізнати.

Друге, що зробили – направили сили на В2С. Пропрацювали шлях клієнта, основні болі та заперечення, детально проаналізували конкурентів. Після цього стало зрозуміло, що пропонувати користувачеві відразу купити консультацію психолога – неправильна стратегія. Ми опрацювали воронку прогріву та доопрацювали сайт.

  • Розкрили, з якими проблемами і питаннями можна звернутися до психолога
  • Розкрили різницю між офлайн та онлайн фахівцями, показали переваги других
  • Розробили тест, що дозволяє визначити рівень психічної рівноваги – результати надсилали на пошту, при цьому користувач мав вказати контактні дані. Таким чином збираємо дані потенційних клієнтів
  • Налаштували автоматичну серію листів від імені психолога сервісу, де показуємо користь та спеціальні пропозиції.

Після доопрацювань запустили рекламу на сайт. За три місяці роботи отримали понад 600 контактних даних користувачів та перші продажі послуг психологів.

Висновки:

Іноді нам здається, що ми все знаємо про наших споживачів і розробку продукту та стратегії, можемо впевнено покладатися на власну інтуїцію. Особливо страшно визнавати власні недоліки та помилки.

Однак, потрібно пам'ятати, що продукт повинен не тільки вам подобатися, але й досягати поставленої мети. Якщо щось не працює, то на допомогу прийдуть маркетингові інструменти: аналіз конкурентів, аналіз цільової аудиторії тощо.

1105