SEO для українського стартапу: як за пів року успішно конкурувати з великими сервісами на ринках США та Великобританії

У новому кейсі розповідаємо про співпрацю з проєктом krock.io — сервісом для віддаленої спільної роботи з відео. За пів року роботи нам вдалося збільшити їхній англомовний органічний трафік в цільових регіонах на 1207% та вивести у 19 разів більше ключових слів у ТОП-3.

Виклик

Складність проєкту полягала в тому, що це новий інструмент на конкурентному ринку, де великі сервіси зі схожим функціоналом вже мають своїх прихильників та певний рівень довіри від пошукової системи. 

Як ми вирішили діяти за цих обставин

Звичайно ж, почали з технічного аудиту сайту. Ресурс працює на CMS WordPress і на момент аудиту не мав значних технічних помилок. Однак результати аналізу допомогли виявити слабкі сторони.

В рамках проєкту ми:

  • розширили структуру сайту;
  • провели роботи з популяризації блогу;
  • покращили рендеринг сторінок;
  • наростили зовнішній посилальний профіль.

Розширення структури сайту

Навіщо це зробили? Що ширша структура сайту, то більше часу користувач проводить на ресурсі, а отже сайт краще ранжується у пошуковій системі. Тож, щоб розширити структуру, ми виявили, яких запитів та послуг не вистачало. На цьому етапі провели аналіз конкурентів та їхніх позицій в пошуковій видачі.

Результат: за підсумками аналізу ми зібрали додаткові ключові слова для розширення семантичного ядра сайту. А оновлене семантичне ядро та результати аналізу сайтів конкурентів допомогли розробити нову структуру. Тож ми покращили не лише текстовий контент, а й ранжування сайту за більшою кількістю запитів.

Також, окрім оптимізації та розширення семантичного ядра, ми виправили заголовки H1, H2 та H3.

Оптимізація блогу

Під час технічного аналізу ми виявили, що сторінка блогу https://krock.io/blog/ була закрита від індексації. Це було головною причиною поганого ранжування. Щоб оптимізувати розділ та підвищити довіру пошукової системи до сайту, реалізували низку нововведень.

Надалі кожну статтю ретельно опрацьовували з огляду користі для користувачів та пошукової системи. Використовували лише перевірені факти та власний візуальний контент.

Рендеринг сторінок


Рендеринг 一 це останній крок у процесі завантаження та відображення сторінки користувачу. Він передбачає, що браузер перетворює HTML, CSS і JavaScript код, які складають вебсторінку, на візуальне відображення.

До внесення змін на сторінках спостерігалось значне зміщення макета через завантаження шрифту для заголовків сторінки. Щоб виправити помилки у відображенні сторінок, ми замінили шрифти через display=swap і рекомендували клієнту зробити попереднє завантаження.

Нарощування зовнішнього посилального профілю

Ще одним важливим етапом у нашій стратегії було збільшення кількості та якості зворотних посилань, адже вони є ключовим фактором ранжування сайту в результатах пошуку. 

‍Процес нарощування посилального профілю складався з трьох основних процесів:

  • пошук авторитетних ресурсів з тематичним трафіком;
  • пошук ресурсів, які роблять огляди на схожі сервіси;
  • крауд-маркетинг.

У питанні підбору тем та вибору майданчиків для розміщення команда бренду повністю довірилася нам. Враховуючи бюджет клієнта, ми розміщували в середньому 7 посилань у гостьових дописах та 30 посилань на форумах, а також в коментарях та відгуках.

Загальний результат

За пів року співпраці з krock.io нам вдалось досягти головної мети бренда 一 збільшити англомовний органічний трафік в цільових регіонах та кількість запитів, за якими ранжується сайт.


За результатами впроваджених робіт зросла й середня позиція сайту в пошуку. Позитивна динаміка сайту була й в Google Search Console: збільшилась кількість переходів на сайт та загальна кількість потраплянь сайту в пошукову видачу Google.

Роботи, реалізовані для нарощування посилального профілю, сприяли зростанню рейтингу домену (DR) за 5 місяців з 28 до 30. Це підтверджує якість зовнішніх посилань.

Маєте схожу амбітну SEO-задачу? Звертайтеся — обговоримо шляхи її вирішення.

1476