SEO-просування сайту у ніші страхових послуг: зростання трафіку у 2 рази

Процес SEO-просування сайту потребує особливої ретельності, послідовності і чіткості під час роботи у висококонкурентній тематиці. Досить важко досягти високих результатів у ніші онлайн-страхування, оскільки цей напрям вимагає поглибленого опрацювання тематики, демонстрації авторитетності і достовірності. Але, як свідчить досвід діджитал-агенції Elit-web, завдяки втіленню комплексної стратегії SEO-оптимізації можна досягти збільшення показників пошукового трафіку вдвічі.

Загальна інформація про проєкт

Назва компанії: СК «VUSO»

Послуга: SEO-просування сайту

Результат роботи: зростання органічного трафіку вдвічі, вихід у ТОП видачі за базовими ключами.

Страхова компанія «VUSO» працює в Україні більше 20 років, має високі показники у профільних рейтингах. Її робота відзначена багатьма дипломами і нагородами. Керівництво компанії звернулося до агенції Elit-Web наприкінці 2020 року, коли помітили, що після впровадження української версії сайту знизилися показники відвідуваності сайту, відповідно — зменшилася конверсія. Саме тоді розпочалася робота фахівців Elit-Web над проєктом. Пізніше після початку повномасштабного вторгнення на територію нашої країни роботи були тимчасово призупинені. За цей час сайт суттєво втратив у показниках, відновлення яких стало стратегічною метою сучасного етапу роботи над проєктом.

Про те, як вдалося досягти високих показників відвідуваності з пошукових систем за період роботи над SEO-просуванням сайту СК «VUSO» і відновити трафік після паузи розповідаємо у цьому кейсі.

Виявлені проблеми сайту клієнта

Результати технічного аудиту показали, що причиною просідання трафіку є не тільки впровадження української версії, але й досить важкий движок сайту. Саме це викликало багато незручностей у процесі технічної оптимізації. З огляду на це було прийнято рішення використати новий «дружній» двигун і згодом перенести на нього базовий контент, щоб можна було його просувати як основний сайт.

Крім цього, у технічному плані було виявлено інші технічні помилки, які потрібно було усунути якнайшвидше. До таких проблем відносилися:

  • биті посилання та посилання з 301 редирект;
  • продубльовані метатеги;
  • помилки індексації в GSC та інші.

Також вебресурс потребував розширення структури і збільшення посилальної ваги, щоб залишатися конкурентоспроможним у своїй ніші.

Стратегія команди Elit-web

На основі детального аудиту, аналізу тематичної ніші й експертного досвіду команди були сформовані 2 основні напрями роботи:

  • Технічна оптимізація

Як відомо, саме технічні аспекти SEO сприяють підвищенню видимості сайту у пошукових системах, відповідності вебстандартам і збільшенню трафіку. Покращення технічних показників вебресурсу дозволить швидше надавати інформацію пошуковим системам, щоб сторінки могли належним чином індексуватися та відображатися в результатах пошуку.

  • Масштабування проєкту

Для того щоб вийти на високі позиції у конкурентній ніші страхових послуг, потрібно було розширити семантичне ядро, збільшити кількість посадкових сторінок і наповнити їх якісним контентом. Це можна було реалізувати через формування переліку мікропослуг, формування контент-плану щодо створення нових інфосторінок, якісну зовнішню оптимізацію і крауд-маркетинг.

Поетапна реалізація стратегії

Крок 1. Виконали детальну перевірку стану вебресурсу

У процесі роботи було складено великий перелік помилок, які потрібно було усунути. Також наші фахівці на основі аналізу індексації виявили «сліпі зони» — сторінки, виключені з пошукової видачі, і усунули цю проблему.

Крок 2. Проаналізували контент на сторінках, на яких знизився трафік. Оновили структуру сайту

Виявили, що на багатьох із них застарів контент, знайшли кілька так званих «сторінок-зомбі», тобто інформація на них абсолютно втратила цінність для ЦА.

Спираючись на сучасні підходи до вебресурсів страхових компаній, спеціалісти Elit-Web розробили рекомендації щодо структури оновленого сайту.

Крок 3. Розширили семантичне ядро

Для виведення в ТОП за ключовими запитами зібрали розширене СЯ, виконали його кластеризацію — розподілили за новими посадковими сторінками і підготували ТЗ для створення якісного контенту. Для того щоб обійти конкурентів, намагалися охопити цільові нішеві запити і збільшити перелік сторінок для подальшого масштабування.

Крок 4. Виконали інші роботи з внутрішньої оптимізації

Спеціалісти Elit-Web опрацювали метатеги та службові теги сторінок, оптимізували CTR у видачі на основних сторінках сайту. Розробили завдання щодо покращення поведінкових факторів вебресурсу.

Крок 5. Розробили і реалізували стратегію збільшення посилальної ваги сайту

Для початку був складений перелік неякісних донорських доменів, і далі фахівці виключили їх у сервісі Google Disavow Tool. Потім підготували список якісних донорів і сформували стратегію розміщення анкорних/безанкорних посилань. У своїй роботі намагалися використати можливості тематичних форумів, розміщуючи зовнішні посилання в окремих гілках обговорень страхових послуг.

Коментар експерта Elit-Web

«Основні проблеми, які не давали проєкту досягти бажаного органічного трафіку, були технічного характеру. Також вплинув перехід сайту на українську версію. Саме це викликало просідання показників загальної відвідуваності і підштовхнуло керівництво компанії звернутися до спеціалістів. Вирішення технічних проблем стало основою нашої SEO-стратегії. Також нам довелося знайти інші шляхи виходу в ТОП у конкурентній ніші. Результати на початку 2022 року свідчать, що нам це вдалося.

Через війну завдання суттєво змінилися, але для нашої команди — це нічого такого, з чим ми не змогли впоратися. І прямо зараз ми продовжуємо роботу над сайтом «VUSO», щоб досягти ще кращих результатів у найближчому майбутньому».

Євген Шепель, SEO Team Lead

Результати проєкту

Уже перший етап оптимізації сайту засвідчив, що ми обрали правильну стратегію. За перші півроку роботи позиції більшості ключових запитів значно покращилися.

Виведення на топові позиції ключових запитів сприяло приросту органічного трафіку. Наприклад, на старті роботи над проєктом відвідуваність за місяць була на рівні 10 500 сеансів з пошуку, тоді як у січні 2022 року цей показник збільшився до 18 703 сеансів. Відповідно, стала вище і конверсія ресурсу.

Висновки та подальші плани щодо проєкту

Зараз фахівці спостерігають, що у зв’язку з паузою, викликаною повномасштабним вторгненням на територію нашої держави, сайт суттєво втратив трафік, тому головне завдання на найближчий час — відновити його роботу у повному обсязі і досягти довоєнних показників.

Ще у планах — повна відмова від російськомовної версії сайту. Керівництво компанії розуміє, що це призведе до втрати суттєвої долі трафіку, але це рішення для СК «VUSO» принципове. Команда Elit-Web повністю підтримує цю позицію, і вже розпочала роботу над створенням оновленого, більш сучасного сайту. Далі в планах — подальша підтримка цього проєкту і досягнення високих результатів.

3340