«Швидкі, люті і руйнівні»: як OMG agency допомагали китайському бренду Realme вийти на український ринок

У нас не було б другого шансу справити перше враження.

Realme — китайський бренд, під яким виробляється споживча електроніка (смартфони, смарт-годинники, телевізори та інше). За три роки свого існування компанія встигла зайняти 7 місце на світовому ринку смартфонів, увійти в четвірку лідерів на ринку Індії та Індонезії, а також в Топ-5 в Єгипті і Ісландії. На цьому «китаєць» не збирався зупинятися. Минулого року він вирішив підкорити українських споживачів.

У січні 2020 в OMG agency звернувся Дмитро Демидов, CMO  «Цитрус». Нашим головним завданням було збільшити впізнаваність бренду і створити в свідомості споживача позитивний імідж. Перш ніж перейдемо до того, що робили задля цього, поділимося деякими відомостями про сам бренд.

ЦА бренду

У Realme досить широка цільова аудиторія: чоловіки і жінки 18-35 років. Їхня переважна частина — молодь. 65% споживачів ще не виповнилося 25 років.

Особливості

Виробник робить ставку на зовнішньому вигляді пристроїв. Бренд визнає, що всі конкуренти в середньому ціновому сегменті схожі один на одного. Щоб виділятися, Realme залучає до співпраці передових експертів з дизайну, серед яких, зокрема, впливовий японський індустріальний дизайнер-мінімаліст Наото Фукасава. Не менш привабливими для власників смартфонів Realme є їхня висока продуктивність, якість збірки і більш ніж просто приваблива ціна.

Плани на Україну

В Україні Realme планує потрапити до трійки лідерів в категорії смартфонів і навушників.

Передісторія

Ринок смартфонів, представлених в ціновій категорії від 3 до 15 тис. грн, неймовірно конкурентний. При цьому основну частину конкуренції складають саме китайські смартфони. Як правило, їхні виробники говорять «наші девайси такі ж, як флагмани, але коштують дешевше». В результаті на ринку з’являється безліч схожих один на одного смартфонів. Це нудно, а бренд Цитрус проти нудьги. Тому в компанії шукали бренд-особистість, бренд, який буде за свободу самовираження, у якого буде обличчя і харизма. Таким є Realme.

Щоб виділити бренд серед конкурентів, в Цитрус для Realme придумали гучний та сміливий маніфест — «Проти всіх»: проти нав'язаних шаблонів про мобільну техніку, надутих прайсів і пихатих конкурентів.

Нашою задачею було розвинути ідею, залучили блогерів і зняти рекламний ролик.

Наше рішення

Ми вирішили зробити колаборацію з тими людьми, які зможуть увійти з брендом у синергію. Вибір пав на творців YouTube-каналу «Чоткий Паца». Станом на сьогодні на канал підписано 4,7 мільйонів користувачів, а створена у Facebook спільнота налічує 409 189 людей.

Молоді, стильні, готові приймати виклики і плисти проти течії, вони поділяли головні цінності бренду.

Режисером відеороботи є Костянтин Клепка. На ньому також повністю лежав музичний супровід.

«Realme тільки з'явився на українському ринку і хотів гучно про себе заявити. Він хотів, щоб його сприймали як бренд, який відрізняється від усіх інших, який «ПРОТИ». В концепції рекламного ролику ми вирішили поєднати меседжі компанії з актуальними соціальними темами, які стосуються кожного, адже такі явища як цензура, расизм та сексизм не мають існувати в сучасному світі.
Щоб нас почули, з глядачем треба говорити його мовою. А мовою сьогодення, безумовно, є реп. Тож ми заримували текст і написали для нього енергійний біт, який допоміг передати потрібні емоції», 

— говорить Костя.

Результати

В березні ми охопили 12 238 505 унікальних користувачів, а за період квітень-травень — 15 682 724 унікальних користувачів.

Завдяки нашому швидкому реагуванню, ми забезпечили крутий комплексний результат. В 2021 бренд Realme продовжує використовувати інфлюенсерів в просуванні своїх продуктів на ринку. Зараз в цьому йому допомагає наше дочірнє агентство influence-маркетингу OMG agency. Воно займається підбором блогерів і пошуком потрібних лідерів думок.

3941