Створено в мейкерспейсі: як в цеху з обробки металу розробили лампу VYSHNIA

В Івано-Франківському мейкерспейсі, який знаходиться на базі інноваційного заводу Промприлад, майстер з обробки металу Павло Марченко створив сенсорну лампу та подав заявку на її патентування. До створення лампи майстра підштовнув блекаут, який країна переживала восени та взимку 2022-2023 р.р.

Павло Марченко за роботою в майстерні. Фото надано урбаністичною лабораторією METALAB

За освітою Павло – будівельник, але з часом зрозумів, що хоче працювати з металом. Поїхав на 7 місяців на навчання в Рівне, в Школу ковальського мистецтва. Пізніше навчався закордоном в кузні, отримав там неймовірний досвід. Зараз Павло працює з металом у відкритій майстерні Парасолька на Промприладі. 

Парасолька – це мейкерспейс, або відкрита майстерня, в якій працюють спеціалісти різних профілів: столярі, майстри з металообробки, спеціалісти з 3D-друку, робототехніки, інженери, конструктори, працює також керамічна майстерня та майстерня з переробки пластику. Свою назву майстерня Парасолька отримала через розташування в колишньому парасольковому цеху заводу Промприлад.

В просторі є професійне обладнання, та, за словами резидентів, найважливіше тут – спільнота. Тут можна створювати нові продукти, тестувати свої розробки, кооперуватись з іншими професіоналами для реалізації ідей. 

У вільний час Павло займається тут створенням власних проєктів. Одним з таких є лампа VYSHNIA.

24-26 березня 2023 року у Нью-Йорку (США) відбулась велика виставка i am u are, що поєднала понад 100 українських творців із різних сфер: предметного дизайну, технологій, кераміки й текстилю, видавничої справи тощо. Лампа Павла також була представлена на цій виставці серед інших українських продуктів.

Лампа VYSHNIA авторства Павла Марченко. Фото надано урбаністичною лабораторією METALAB

"Ідея лампи насправді прийшла з війною, я її закінчив в період блекаутів. Хотілось дати світло, коли його намагались в нас забрати. Лампа вмикається доторком руки до поверхні. Поки що вона створена в одному екземплярі, є деякі технічні моменти, які я найближчим часом хочу допрацювати. Після цього можна буде очікувати на серійне виробництво. Основна ідея була в тому, щоб це була кругла, без гострих кутів лампа, щоб хотілось до неї доторкнутись. Тому вирішив зробити її саме сенсорною. Електроніку також шукав та купував сам: сенсорні датчики, світлодіоди. Пізніше буду розглядати також варіант переробити її на акумуляторне живлення, такий запит може з’явитись. Нещодавно подав заявку на патентування цього продукту", - Павло Марченко.

Лампа VYSHNIA в червоному кольорі. Фото надано урбаністичною лабораторією METALAB

В рамках проєкту Нова економіка Івано-Франківська впродовж наступних двох років буде продовжена реконструкція будівлі, в якій знаходиться відкрита майстерня, як наслідок – буде створено більший простір, Інноваційний центр. Разом із лабораторією відкрита майстерня (мейкерспейс) стане частиною цього центру. Оновлений мейкерспейс буде розташований на двох поверхах реконструйованої будівлі Промприладу. В оновленому просторі можна буде долучитись до команди професіоналів, що працюють тут. 



1879