Той момент, коли реклама Rocket

Доставка Rocket (тоді ще Raketa) з’явилась у Дніпрі 3 роки тому і всього рік як зайшла у Київ. Мало хто вірив, що український бренд зможе на рівних конкурувати з міжнародними компаніями, які вже працювали в столиці. Та дарма: на сьогодні кількість замовлень вже зросла в 4 рази.

Спочатку Rocket завойовувала клієнтів завдяки потужним акціям. Та вічно це тривати не могло: стало питання, чим зачепити людей на фоні рівних з конкурентами цін, або, навіть, коли вони дають більші знижки. 

Новий друг — краще

На початку дослідження виявилось, що доставку через застосунок замовляють менше 6% українців, хоча знають про таку опцію ледве не всі. Тому замість вступати в змагання за частку вже існуючих покупців (які і так про нас чули), ми спробували знайти підхід до аудиторії потенційних покупців, які чомусь ще не замовляють Rocket. І так знайшли Сашка.

Коли буде автобус? О восьмій. Коли розцвітає бузок? У квітні.

Сашко

Наша людина

Це Сашко, йому 33. Ви могли бачити його в одному з магазинів електроніки з бейджиком “менеджер”. Та в мріях він хоче стати великим цабе.

У нього магазин під домом, руки, ноги, кухня, жінка і звички, до яких виклик доставки не входить – як і у більшості з нас. Все під контролем, життя по плану, судочок і котлетка, робота до шести. А помаранчеві рюкзаки Rocket, що сновигають по місту – все якось повз Сашка.

Ой, це ж ой!

Ми зібрали цих серйозних Сашків і дізнались, що і у них буває ой. Ой – коли судочок забувається і ламається обідній алгоритм. Коли гостей не двоє, а п'ять і в холодильнику тільки варення. Коли – ой – в п'ятницю трохи перебрав і – ой – вже ранок суботи і хочеться похмільний бургер та не хочеться по нього йти. Ой.

Виявилось, що більшість активних клієнтів Rocket стали ними саме завдяки цим “ой”. Коли “ой” траплявся, люди не хотіли відволікатись на добування їжі, тож викликали доставку. І згодом це входило в звичку.

Дали назву — забрали собі

Цих моментів – безліч. Тож ми зібрали найпопулярніші і дали їм назву – Rocket Moments. Таким чином звичайні ситуації з життя стали нашими, ми зв’язали їх з брендом і привласнили собі.

Дивишся серіал і захотілось піцки – це Rocket Moment номер 12. Забув на роботу судочок – Rocket Moment #1. Втомився і не хочеш виходити – Rocket Moment #18. Побачення, друзі в гостях, завал на роботі, на дивані просто сидиш – це теж моменти для виклику доставки їжі.

Задачею комунікації стало

Проасоціювати ці моменти з доставкою Rocket. Так, щоб усвідомивши себе в Rocket-моменті, людина не розгубилася, і замовила доставку.

Фільм про моменти

Ідея ролика — перетворити ці моменти у справжню драму. Передати всю жорстокість похмільного ранку, невимовну тугу за забутим судочком і світлу радість людини, що отримала зарплатню.

З основної 30-секундної стрічки ми нарізали два фільми по 20 секунд для діджитала та non-skip прероллів, які ви не зможете пропустити.

А після місяця ефіру вирішили добити глядача ще чотирма шестисекундниками. Три на тему основного відео.

А четвертий – нестандарт, в форматі монологу. Там ніби й не реклама, а дружня порада, як краще використати 6 секунд перед показом відео чи фільма.

Здається, все клеїться

Центральний елемент брендингу кампанії – помаранчева плашка, якою можна заклеїти буквально все, таким чином заволодівши будь-яким носієм. На стандартних носіях вона ліпиться на фон-паттерн з їжею. До кожного з форматів повідомлення вибирались індивідуально, в залежності від специфіки розташування.

В аутдорі по дорозі у спальні райони писали про пустий холодильник, а у напрямку центра – про забутий судочок.

У діджитал банерах говорили про їжу під серіальчик:

На нестандартних носіях плашка може клеїтись поверх зупинок транспорту, реклам ресторанів-партнерів, на принтах конкурентів.


8678