Упакування на мільйон — редизайн від фрилансерів Freelancehunt

Зміни у споживчих уподобаннях та швидкий розвиток технологій роблять ринок надзвичайно динамічним. За таких умов важливо не лише пристосовуватися до цих змін, але й зберігати актуальність та конкурентоспроможність продукту. Один з найважливіших аспектів в цьому плані — дизайн упакування. Він є візитівкою продукту та може суттєво впливати на споживача.

Враховуючи динаміку сучасного ринку, редизайн упакування стає не лише необхідністю, але й важливою складовою успіху продукту. На прикладі нового кейсу розглянемо, коли, чому та як варто проводити цей процес для досягнення максимальних результатів та задоволення потреб споживачів і яка роль фрилансерів у ньому.

Про компанію

ТОВ Рєалтрейд займається виготовленням снекової продукції, як от арахіс «Козацька слава», сухарики «Snekkin», грінки «Мачо», сушена риба «Мій рибалка», насіння «Semki» та інші. Компанія — прямий виробник продукції. Головний офіс знаходиться в м. Дніпро, а виробничі потужності в Дніпропетровській області.

Торговельній марці «Semki» понад 10 років. За період існування бренду на ринку кілька разів проводили ребрендинг. Також були лімітовані версії, тому замовники вирішили оновитися, оскільки час іде і необхідно змінювати дизайн упакування, актуалізувати його відповідно до сучасних трендів.

Компанія вирішила провести Конкурс серед фрилансерів Freelancehunt, які б допомогли з редизайном.

Завдання

Необхідно розробити концепцію та дизайн упакування насіння соняшника смаженого класичного та соленого для лінійки «Преміум». Канали поширення — Україна та інші країни. Регіони України — переважно захід та північ.

Особливості позиціювання

На сьогодні продукція за ціновим позиціюванням одна з найдорожчих на ринку. Але сама лінійка зараз виглядає дещо застаріло, блякло та губиться на фоні конкурентів. Тому потрібен сучасний та дорогий дизайн, але з іншого боку, він має бути впізнаваним. Наша ЦА — практичні люди переважно 30-50 років, жінки 57% та чоловіки 43%. Потрібно, щоб упакування привертало увагу.

Переваги товару

Висока якість насіння. Технологія виробництва дозволяє отримати гарне яскраво-чорне насіння.

Бюджет

Бюджет Конкурсу — 6000 грн.

Реалізація

Під час Конкурсу замовниця отримала 60 креативних варіантів упакування. Вона відзначила, що вибрати переможця неймовірно важко, оскільки було багато гідних робіт. Перемогла конкурсантка Margarita Kozieieva, яка за відгуком замовниці, надала бездоганну роботу.

Результат

Роботи інших конкурсантів, які отримали високі оцінки замовниці

Інтервʼю із замовницею

— Як ви дізналися про наш сервіс і чому вибрали його?

— Сервіс я знаю дуже давно, років 10, адже сама була фрилансером-дизайнером. Потім, де б я не працювала, завжди рекомендувала використовувати Freelancehunt, бо тут є можливості знайти нових дизайнерів, побачити нові погляди на дизайн.

Саме «Semki» — це перший Конкурс компанії. Ми не знали, куди нам іти, який дизайн робити, як вибрати виконавця. Тому розмістили Конкурс, щоб мати кілька варіантів. Насправді я обіцяла колегам максимум 50 робіт, але їх було набагато більше. Також я контактувала з дизайнерами, підтримувала, говорила, що подобається, а що ні. Тому деякі дизайнери надавали кілька робіт, оскільки хотіли максимально точно відобразити завдання.

— Які загальні враження від проведення Конкурсу?

— Загалом дуже позитивні, оскільки взяли участь багато талановитих дизайнерів.

Мене здивувало, що у деяких фрилансерів дуже гідні, креативні та круті роботи, але взагалі немає портфоліо в категорії «Дизайн». Завдяки Конкурсу ми зрозуміли, що є багато талановитих дизайнерів. Дехто з них взагалі підходить до завдання комплексно — показують продукти на полицях магазину, пропонують ідеї для просування.

Ми реалізували своє завдання повністю, тому всім рекомендую формат Конкурсів.

Зараз була лімітована версія двох позицій преміальної лінійки насіння. Всім дуже сподобалося, що дизайнерка відразу запропонувала рішення для всієї лінійки, бо лінійка насіння в нас велика. Також у її пропозиціях був новий концепт спеціально для продовження лінійки.

— Якими критеріями керуєтеся, коли відкриваєте Конкурс чи проєкт?

— Звичайний проєкт я відкриваю, коли потрібен моніторинг, розуміння вартості роботи на ринку. Тобто проєкт — це такий собі моніторинг. Всіх дизайнерів важко охопити, я часто беру топів у розробці дизайну упакування, переглядаю їхні портфоліо та пропоную Персональні проєкти.

Конкурси використовую, коли ми взагалі не знаємо, як працювати та діяти.

— Чи задоволені кількістю та якістю робіт, які вам надали фрилансери в цьому Конкурсі?

— Так, цілком. Конкурс тривав 10 днів, і я тепер знаю, що для якісної реалізації роботи необхідно брати якомога більші терміни. Адже чим менше термін, тим швидший підхід, який не означає якісну роботу.

Вибираючи переможця, ми робили опитування не лише всередині компанії, а також поза межами, тобто серед тих, хто безпосередньо купує насіння. Тому вибране упакування, я думаю, отримає досить великий відгук у серцях українців, наших покупців. Її побачать мільйони споживачів. Також у новому дизайні із цим упакуванням ми підемо за кордон.

— Які завдання найчастіше ви делегуєте фрилансерам, у яких категоріях та спеціалізаціях?

— Різноманітні, але частіше за все це дизайн етикеток та упакування, трошки була поліграфія. Коли потрібен креативний креатив, тоді відкриваємо Конкурс на дизайн етикеток та упакування.

Звертаємося на фриланс, якщо потрібно втілити складну креативну ідею.

— З вашого погляду вигідніше звертатися на фриланс чи брати штатного співробітника на посаду дизайнера?

— У штаті вигідно мати дизайнера, коли є постійний обсяг роботи. Але, наприклад, якщо потрібна зовсім нова ідея, штатний дизайнер буває із замиленим поглядом. Адже коли працюєш постійно в одному й тому ж напрямку багато років, креативити важко. Зробити правки та невеликі допрацювання — тоді штатний дизайнер. А якщо щось масштабне, тоді вже варто звертатися на фриланс. Там можна знайти багато цікавих ідей.

— Які ви бачите переваги співпраці з фрилансерами?

— Швидкість і якість робіт. Можна переглянути портфоліо фрилансерів і вибрати тих, хто підходить. Але незалежно від цього виконавці в Конкурсах пропонують дуже різноманітні ідеї.

Швидкість виконання роботи, адже на фриланс-проєкті можна регулювати терміни. Також подобаються самі роботи в плані креативності.

— Як ви організовуєте роботу з фрилансерами, процес взаємодії, комунікації?

— Я розміщую проєкт або Конкурс, потім в особистих повідомленнях ми обговорюємо техзавдання, багато спілкуємося, домовляємося про обсяги, терміни та вартість. І вже в результаті цього я оформлюю проєкт на сервісі.

Зазвичай готую детальні ТЗ. Фрилансери обовʼязково постійно показують проміжні результати роботи, які ми коригуємо та вносимо правки.

— Як замовникам працювати з фрилансерами, щоб отримати саме той результат, який потрібен?

— Думаю, замовникам впродовж усього процесу роботи потрібно тримати контакт із виконавцем. Необхідно надавати зворотний зв’язок та коментарі стосовно роботи, особливо з дизайнерами. Коли вони працюють, необхідно щось підказувати й навіть, можливо, чомусь вчити, якимось нюансам щодо технічних моментів.

Коли замовники перевантажені іншими обсягами робіт, завжди треба казати, коли зможете надати зворотний зв’язок. Постійне спілкування необхідне. Завдяки цьому ви отримаєте більш якісний результат, продуктивну роботу й у фрилансера буде бажання працювати над вашим завданням.

Так було і на Конкурсі: з кожним фрилансером я зв’язувалася, щось підказувала, вони доопрацьовували й показували результат. Тобто постійний зворотний зв’язок обов’язково має бути.

— Як підприємцю зрозуміти, що якесь завдання можна делегувати фрилансерам і що це вигідно робити?

— Я думаю, що вигідно делегувати завдання фрилансерам, якщо немає дизайнера в штаті. Але насправді тут треба тільки пробувати й не боятися цього робити.

По-перше, це економія часових ресурсів. Адже основна причина делегування — нестача часу на виконання певних обовʼязків.

А по-друге, — відсутність бюрократичних процедур. Якщо розглядати агентство, то там треба набагато більше часу та бюрократії, щоб виконати роботу. А на фрилансі ми економимо часу на бюрократичних договорах. У нас велика компанія, і ми теж з усіма співпрацюємо через договори. Але на фрилансі немає потреби відразу платити, кошти ніби заморожуються, бо ми працюємо через Сейф. А потім у разі, якщо нас робота повністю влаштовує, ми повністю її оплачуємо. Це було великим стимулом для мого керівництва звернутися на фриланс. Ніколи у нас спірних ситуацій не було, все було без проблем.

1017