Відкрий для себе Туніс!

Білосніжні піщані пляжі і блакитне море, наповнена жарким африканським сонцем Медіна і сліпучої краси Сіді-Бу-Саїд з його брукованими вуличками, арабсько-андалузька музика, одні з кращих у світі SPA і привітні люди – все це гордість і цінність Тунісу. Міністерство туризму країни довірило популяризувати Туніс в Україні агентству Burda Media Influencer.

Ціль і завдання

Сформувати ідею і реалізувати план просування Тунісу як туристичного напрямку серед українських туристів. Зокрема, показати привабливість напрямку для різних цільових аудиторій: сімей із дітьми, поціновувачів історії та культури, прихильників молодіжного відпочинку і тих, хто надає перевагу самостійно організованим поїздкам.

Пошук рішення

Численні дослідження свідчать, що споживачі довіряють думці лідерів. І туристичний сектор – не виняток. При плануванні відпочинку або поїздки, люди вибирають агентства, готелі, авіакомпанії і напрямки, ґрунтуючись на відгуках і рекомендаціях. Хтось розпитує друзів і знайомих, хтось – переглядає онлайн-огляди, хтось – черпає ідеї з контенту блогерів.

«Плануючи кампанію, ми виходили з того, що відправною точкою для вибору туристичного напрямку є яскраві враження, персональний приклад лідерів думки, а також наявність у достатній кількості інформації про туристичну привабливість країни. Із власного досвіду роботи знаємо, що інфлюенсери можуть дати набагато більше охоплення і більшу залученість аудиторії до контенту, ніж традиційна реклама в медіа. Яскраві фото в Instagram або пізнавальні відео в Youtube, живі розповіді про власний досвід – ось, що сьогодні впливає на вибір», – говорить Юлія Грабчак, керівниця проєктів Burda Media Influencer.

Разом із тим, ми знайшли спосіб, як зробити колаборацію з блогерами ще ефективнішою – залучили журнал Marie Claire. Він став співорганізатором поїздки блогерів до Тунісу і ініціатором small talks на теми, що корисні інфлюенсерам в їх діяльності.

Реалізація

Блогер-тур – це ретельно спланований захід. Він дозволяє ознайомити з туристичним продуктом багатотисячні і навіть мільйонні аудиторії через інфлюенсерів, які побачили на власні очі курорти, готелі і SPA, оцінили якість сервісу, занурилися в історію і культуру країни, її традиції.

Програму перебування розробило Міністерство туризму Тунісу. Кому краще за нього знати країну, її сильні сторони? До програми увійшли ті опції і локації, які якнайкраще презентують Туніс у всьому його різноманітті. Наприклад, відвідування кількох пляжів і готелів, історичних, культурних і природних пам'яток, чотирьох міст, вечері та обіди в ресторанах і місцевих кафе, прогулянки набережною, катання на катері і зустріч світанку, відвідування еко-фермерського господарства у горах, дискотека в нічному клубі тощо.

Групу блогерів формували, беручи до уваги напрями (тематику) блогу, аналізуючи контент, формат його подачі і кількість фоловерів. Для нас було важливо, щоб у складі групи були ті, хто може якісно комунікувати з аудиторією про подорожі, відпочинок із дітьми, історію, традиції, рекреацію, сервіс, соціальні аспекти.

Як результат – група об'єднала дуже різних за темами блогерів. До того ж, за час поїздки вони завдяки загальній атмосфері спілкування, цікавій програмі і формату не просто познайомилися, але стали єдиною командою «закоханих у Туніс». Зрештою це позначилось і на особистих враженнях, і на кількості, і на якості публікацій. Адже щирість у текстах читачі теж помічають.

«Я їхала в арабську країну з суворими правилами, а побачила державу європейського напрямку», – напише згодом Юлія Кучер, блогерка з 1 млн послідовників.

Її вразило, що і діти, і дорослі вільно спілкуються не тільки арабською, але й французькою. Багато хто знає англійську. Жінки одягаються в європейському стилі і мають рівні з чоловіками права. Займають високі посади, працюють у парламенті.

А нутриціолог з Хмельницького Олена Мандзюк радить обов'язково відвідати Сіді-Бу-Саїд – місто, що відоме своєю біло-блакитний палітрою. Законом тут заборонено будувати будинки будь-яких інших кольорів. Та й придбати будинок у місті теж не вийде – вони передаються лише у спадок. За часів Османської імперії тут розташовувались заміські резиденції багатих тунісців, а сьогодні сюди їдуть митці за натхненням, туристи.

Поради, в яких готелях зупинитися і куди відправитися на шопінг, теж були.

Танцівниця і хореограф Ілона Гвоздьова розповіла шанувальникам чим саме гарний Туніс і відпочинок там, поділилася яскравими знімками. Танцполом на час поїздки став пляж і басейн.

Даша Войс і Наташа Наффі тим часом знімали відео для своїх Youtube-каналів.

Marie Claire і ком'юніті блогерів

Блогерство – не просто хобі. Для декого воно стає справою життя і нерідко – підприємницьким проєктом. Аби підтримати ком'юніті блогерів і зробити їх перебування в Тунісі не тільки цікавим, а й корисним, ми організували small talks під егідою журналу Marie Claire.

Шеф-редакторка глянцю Ірина Татаренко і блогерки провели три зустрічі. Першу відвели під мистецтво інтерв'ю – говорили про те, як і в кого брати інтерв'ю, як до нього готуватися. На другій дискутували про роль і місце блогера в контексті сучасних медіа. Третю зустріч присвятили впливу північно-африканських мотивів на світову моду.

Щоразу для зустрічі обирали нову локацію, як-от тераса в мальовничому Сіді-Бу-Саїді або кафе на пляжі.

До слова, досвід інтерв'ю знадобився одразу – Національний телерадіоканал Тунісу записав відео з українськими блогерками. Говорили про враження від поїздки і несподівані відкриття.

Результат кампанії

Тур тривав 7 днів (з 23 по 30 серпня 2021). Участь у ньому взяли 12 блогерок.

Кожна учасниця поїздки зробила щонайменше три пости і близько десяти сторіз із зазначенням геолокації, тегів @tunisia @traveltunisia @discovertunisia і хештегів.

Сумарно створено 70 постів і 230 сторіз в Instagram, 3 відео для YouTube. Вони гарантували значне охоплення аудиторії, а саме – 5 млн унікальних користувачів. 


1395