Нашим завданням була розробка позиціонування, комунікаційної стратегії, візуальної айдентики та дизайну пакування бренду органічних продуктів. Ми поставили собі за ціль максимально диференціювати новий бренд від існуючих на ринку. Треба було розповісти про органіку по-іншому та не зловживати такими словами, як надійність, гармонія, новаторство та натуральність. Агенція Nos запропонувала показати людям, що органіка — це не лише щось “зелене” та корисне, а ще смачне, красиве і взагалі Vo!

Vo! — це новий бренд органічних продуктів, що смакують космічно.

Пакування яєць бренду Vo!, який отримав нагороду Red Dot у категорії Brands & Communication Design

Все почалось у Полтавській області. Нам показали поля, які 40 років існують завдяки кропіткій праці та любові людей, пригостили продуктами, які були вирощені на органічній землі, і попросили розшерити всім, якою смачною може бути корисна їжа.

Збір врожаю, вирощеного за органічною технологією на полі ПП "Агроекологія"

NOS-аналіз показав, що люди не дуже розуміють, що таке органіка та ставляться з недовірою до українського виробника. А ще більшість вважає, що це невиправдано дорого, несмачно і некрасиво.

Ми дослідили аудиторію та вирішили сегментувати її на три типи. Якщо коротко, нашим ядром стали молоді мами, які свідомо обирають здорові продукти для своєї сім’ї. Вони уважно вчитуються в написи на пакуванні, добре знаються на сертифікаціях, цінують продумане та зручне, навіть у дрібницях, обирають в першу чергу очима. Прибуток їх сім’ї середній та вище середнього, тож вони оцінюють широке коло продуктів, але віддають перевагу натуральному, свіжому та доброму на смак продукту. Їхня мрія — менше працювати та займатися проєктами, які змінюють світ.

Ще на початку нашого спілкування ми зрозуміли, що замовник готовий до сміливих рішень. Це одразу надихнуло нас та підштовхнуло до яскравих рішень. Фактично, ми поставили собі стратегічну ціль відійти якомога далі від стереотипів.

Звісно, не все було так просто. Наприклад, ім’я для бренду ми затвердили лише з третього підходу. Нам довелося навіть символічно “поховати” наш перший нейм, бо ми дуже в нього закохалися та деякий час ніяк не могли рухатися вперед. Ім’я Vo! презентували одразу в комплексі з графічним рішенням, кольоровою схемою та концепцією пакування першого продукту.

Всі елементи бренду народжувались та додавались до концепції поступово. Спочатку з’явилось яйце, з яйця народився космос, у космосі левітує курочка Ko-Ko-Vo

Потім логічно утворилася планета Vo! (яка теж є значним елементом кожного пакування).

А потім уже підтягнулись інші продукти: ракети зеленої і коричневої гречки, спідери вівсянок, галактики пшеничного, жорнового, гречаного, житнього борошна, нейтронна зірка пшеничної крупи “Артек” і інші крупи.

Пакування для круп Vo!
Пакування органічних вівсяних пластівців та гречки Vo!

Vo! — це космос 🚀

Так з’явився слоган: «Органічне смакує космічно».

На пакуванні яєць ми застосували перші літери шрифта Vo! Regular (тоді ще просто окремі літери). А коли зрозуміли, що продуктів буде дуже багато, розробили на їхній основі свій унікальний шрифт.

Наразі, основним елементом комунікації бренду Vo! є його пакування (для десяти та для шести штук). Картонні коробки для яєць вже пройшли через дві ітерації дизайну.

Паперові кілограмові пакети для борошна: пшеничного вищого ґатунку та жорнового, житнього, гречаного та зі спельти. Пакети з зіп-локом та боковим віконцем для гречки та вівсяних пластівців, а також для дев’яти інших видів круп.

Також бренд комунікує у діджиталі: це динамічний презентаційний сайт (який, доречі, ми розробили інхаус з використанням технлогій WebGL та three.js), facebook та instagram.

У жовтні 2020 космічно-органічні яйця першими з’явились на полицях мережі WineTime одразу у 9 містах України. Попит на них зростав удвічі кожного тижня з моменту запуску. Зараз продукти Vo! можна придбати у мережі Winetime, Goodwine та в багатьох магазинах фермерських та екологічних продуктів або замовити онлайн. У листопаді ми разом із замовниками виступили на VII Міжнародній конференції «Органічна переробка та торгівля 2020», розповіли про наш кейс та отримали багато позитивних відгуків від колег.

Вже у цьому році Vo! планує запускати виробництво сертифікованих органічних молочних продуктів: молоко, йогурти та десерти. Тож зараз агенція Nos розробляє та узгоджує дизайн пакувань для них. Ну і, звісно, в планах охоплювати нових споживачів та не словами, а діями демонструвати, наскільки смачними та красивими можуть бути продукти, які вирощено на органічній землі.

Детальніше про кейс на нашій сторінці.

2152