Все таємне стає пінним: як створювався бренд пива «Софіївське»

Коли до вас приходить клієнт із назвою «УманьПиво», маючи потребу створити етикетку для пива із назвою «Софіївське» — здається, що простішого завдання й не придумати. Але ж ми з вами розуміємо: просто — ще не означає легко.

Пивоварня «УманьПиво» — одна з найстаріших в Україні, заснована ще у 1878 році. На заводі суворо дотримуються Баварського закону про чистоту пива від 1516 року, за яким пиво вариться лише з використанням води, солоду й хмелю і без жодних солодозамінників. Та попри такий серйозний підхід до своєї справи, компанія насправді не топчеться на місці і не чіпляється за «перевірене часом» — а невтомно експериментує то зі смаками, то з форматами, то з подачею, а то й з незвіданими ринками та аудиторіями, перевершуючи будь-чиї очікування.

Тож коли в «УманьПиво» виникла потреба в етикетці для нової марки пива «Софіївське», ми одразу ж для себе вирішили також перевершити будь-чиї очікування — і зробити не просто дизайн етикетки, а створити повноцінний бренд.

Від регіональної ТМ до бренду національного масштабу

Пиво «Софіївське», популярного нині в Європі сорту blonde ale — це також суцільний експеримент. Рецептуру змінювали тричі, а загалом робота над смаком зайняла три роки. Делікатний, з легкою гірчинкою і цитрусовими нотками смак вийшов настільки класний (і ми не розкидаємося словами на вітер, адже самі пробували!) — що йти з ним в продаж лише на регіональні ринки було би, як мінімум, грішно.

Перед нами стояла задача спочатку сформувати повноцінний бренд пива, з яким можна штурмувати не лише регіональні, а й національні торгові мережі, а вже потім — братися за етикетку.

Ми пропрацювати ЦА — щоб зрозуміти, ким ми як пиво хочемо для неї бути, з якими емоціями виходити, про що і як говорити, як виглядати, який післясмак по собі залишити — прописали бренд-легенду, розробили повноцінну візуальну айдентику, придумали креативну платформу для першого флайту комунікації та упакували результат у промо-відео у вигляді бренд-книги. Ах, так, і зробили етикетку та подарункове паковання.

Пиво як загадка, що манить

Найочевидніше, що спадає на думку при словах «Умань» і «Софіївське» — популярний дендропарк та приємні посиденьки в його затінках за пляшечкою холодного пінного. І цю ідею ми відкинули одразу ж. По-перше, це було би занадто банально і скучно. А, по-друге, окрім вигідного географічного походження, у пива «Софіївське» були більш суттєві переваги — хара́ктерний смак і новизна.

Новий продукт на ринку — це завжди загадка, яку хочеться чим швидше розгадати. А якщо ми говоримо ще й про пиво сорту blonde ale, смак якого має особливість проявлятися поступово, граючи щоразу різними нотками, то таке пиво — це суцільна загадка, яка розкривається по-новому постійно, з кожним наступним ковтком.

Ця ідея і стала основою бренду «Софіївське»: пиво як загадка, що манить.

Також ми глибше покопалися в історичних довідках про Умань і звернули увагу на постать графині Софії Потоцької, про яку й донині ходить стільки легенд, що складно сказати, де правда, а де вигадка. Її образ ідеально перекликався з багатогранним характером пива, а таємничий фльор довкола самої Софії дозволяв якнайповніше розкрити суть бренду.

Так у пива «Софіївське» з’явилася бренд-героїня: зухвала, інтригуюча, загадкова Софія Потоцька. Ми з нуля створили її ілюстрований портрет, який в подальшому не лише став центровим елементом етикетки, а й задав тон усій майбутній візуальній стилістиці. Для портрету ми обрали стиль гравюра

щоб підкреслити історичність героїні, однак, щоб вона не здавалася архаїчною і застарілою, а навпаки виглядала прогресивно і сміливо, доповнили портрет неочікуваними елементами та яскравими кольорами. У тій же стилістиці ми додатково промалювали впізнавані локації та пам’ятки парку «Софіївка» і обрамили все аристократичним фіолетовим кольором. А використавши прийом каліграфії у назві, надали композиції етикетки ще більшої витонченості та неповторності.

Розкриваючи таємницю Софії

До старту продажів пива ми також розробили креативну комунікаційну платформу з основним меседжом — Розкрий таємницю Софії — підготували серію бордів і плакатів, концепцію брендування торгових точок, фірмовий мерч та створили спеціальний набір наклейок з ілюстраціями у вже згаданому стилі гравюра.


Команда GRA Agency: 

  • Руководитель проекта — Сергей Максютенко
  • Арт Директор — Юлия Беляева
  • Старший Дизайнер — Инна Михальская 
  • Иллюстратор — Ольга Селичева
  • Шрифтовик — Евгений Спижевой
  • Копирайтер — Туся Еременко
  • Моушен Дизайнер — Богдан Мороз
1962