Як людина легенда стала людиною годинником: нове життя Георгія Нарбута

Українська ідея для колекції білоруського бренду

Після 6 років успішного існування на білоруському ринку, Годинникова мануфактура HVILINA вирішила розширити свої кордони. Проаналізувавши попит на потенційних ринках, компанія звернулась до BÜRO.MT із запитом виходу на ринок України.

ПРО БРЕНД

Бренд HVILINA був створений 2014 року Андрієм Гаравським. Спочатку компанія спеціалізувалася на виготовленні наручних годинників за індивідуальним дизайном та працювала на білоруському ринку. З 2021 року компанія вийшла на міжнародний рівень. З’явився філіал у Києві.

За шість років існування компанії на ринку вдалося створити мануфактурне виробництво, зібрати команду професіоналів та реалізувати понад 600 моделей годинників.

КОНЦЕПЦІЯ

Добрі сусіди не знайомляться з пустими руками. Тому Buro.MT разом з HVILINA вирішили, що на честь виходу бренду на ринок України варто розробити колекцію годинників, яка буде цікавою та близькою для локальної аудиторії.

Попередньо були опрацьовані одразу три концепції для майбутньої колекції. Проте безперечним лідером стала тема творчості художника та дизайнера — Георгія Нарбута. Всі подальші дизайнерські рішення колекції – від хвилинної стрілки до паспорту годинника присвячені його найкращим роботам.

Георгій Нарбут (1886-1920рр)

  • Створив перший дизайн української гривневої купюри.
  • Розробив дизайн українських марок і тризуба, працював над обкладинками для журналів, ілюстраціями для книг і віршів.
  • Є засновником і основоположником сучасного напрямку графіки, типографіки та дизайну в Україні.
  • Один із засновників і ректор Української Академії Мистецтв.


ІДЕЯ: розробити дизайн годинників з елементами графіка Нарбута

У візуальному почерку Нарбута присутня чорно-біла графіка з використанням елементів ілюстрацій. 

Інженери - розробники Hvilina змогли втілити в життя та розташувати на циферблаті годинника паттерн з трикутників Серпінського. Цей прийом зображений у кількох графічних творах Григорія, зокрема, у оформленні журналів «Мистецтво». 

Нарбут відомий авторськими автентичними шрифтами. Створена ним типографіка, запам'ятовується завдяки незвичайній формі літер, контрастною товщиною стемів та характерними гострими засічками.

Деякі літери та вишукана композиція, що присутні у дизайні Hvilina Narbut, були запозичені у Нарбутівської «Української абетки». Вона поєднує у собі досягнення української рукописної і друкованої книги та шрифтові елементи західноєвропейських майстрів типографіки. 

Також, у новій колекції присутні ілюстрації художника. Нарбута можна «впізнати» завдяки вензелям, меандрам та квітковим візерункам.

Кінець стрілки годинника оформлений у вигляді літери «О», що у абетці Нарбута. А на самому циферблаті викарбувана «N» — Narbut.

Пакування теж не залишилось поза увагою: воно оздоблене роботами українського дизайнера, формуючи уявлення, що перед нами книга — та сама абетка Нарбута.

На форзаці написана біографія Григорія, а поруч — годинник з короткою інструкцією використання.

PR-КАМПАНІЯ

Структура PR-кампанії нової колекції бренду HVILINA складалася з аналізу цільової аудиторії в Україні, розробки позиціонування бренду на новому ринку, пошуку діджитал ЗМІ, публікацій та співробітництва у соціальних мережах. Протягом тижня про колекцію написали 14 видань, серед яких Українська правда, Новое время, AIN та багато інших.

Над проєктом працювали: 

  • Алі Назар — Creative Director
  • Алі Ніна — Strategу Director & PR Director
  • Коломієць Анастасія — Client Manager
  • Мартиненко Анастасія — Client Service Director
  • Поп Сабіна — Junior Designer
  • Посад Влад — Art-Director
  • Терещенко Олена — PR Manager
  • Ковтун Влад — Сopywriter 

  • Гаравський Андрій — CEO Hvilina
  • Соловйов Денис - Директор з маркетингу Hvilina


3908