Як ми отримали 200 клієнтів за 4 місяці: кейс автоматизованих розсилок у LinkedIn

В Україні LinkedIn — це все ще вкрай недооцінена соцмережа для бізнесу. Але в західних країнах ситуація складається зовсім інакше. Там, якщо кампанії немає в LinkedIn, це виглядає як мінімум дивно. І водночас закриває шлях до нових можливостей розвитку. Ми в Elit-Web на власному досвіді переконалися, що LinkedIn — незамінний інструмент для просування бізнесу та залучення нових клієнтів. І готові довести це на прикладі. Щоб цей кейс був не лише інформативним, але й корисним, поділимось деякими порадами та лайфхаками, до яких прийшли самі. За 3 місяці нам вдалося обробити 30 000 компаній, провести 200+ онлайн-зустрічей та укласти 23 договори.

Що потрібно знати про LinkedIn

Щоб довести актуальність LinkedIn для бізнесу, просто наведемо трохи статистики:

- У соцмережі понад 774 мільйонів користувачів.

- LinkedIn охоплює близько 150 галузей бізнесу.

- Сервіс працює у 200 країнах світу.

Найбільшою популярністю LinkedIn користується в США та Європі. Наразі близько 80% компаній застосовують цю соцмережу для пошуку персоналу або партнерів. І можете бути впевнені: навіть у тому разі, якщо ви активно не ведете сторінку в LinkedIn, ваш потенційний західний клієнт чи партнер обовʼязково з нею ознайомиться.

Недооцінювати LinkedIn в контексті просування бізнесу точно не варто!

Як ми автоматизували розсилки в LinkedIn та отримали чудовий результат

Отже, далі ми розповімо, у який спосіб працювали саме ми та як нам вдалося досягти дійсно гарних результатів за відносно короткий час і без значних фінансових витрат. Ви можете або повторити наш шлях, або скоригувати його під власні потреби — як забажаєте.

Крок 1. LinkedIn Sales Navigator

LinkedIn Sales Navigator — це преміум-версія LinkedIn із можливістю парсингу аудиторій та листування з усіма користувачами. Коштує вона 80€ на місяць, але є безкоштовне демо на 30 днів.

Одна з головних переваг LinkedIn Sales Navigator — можливість легко та зручно фільтрувати користувачів і сегментувати розсилки.

В нашому випадку було використано фільтрацію за регіоном та нішею. У такий спосіб ми створили декілька груп аудиторій по 1–2 тисячі користувачів для зручності та наочності.

Надалі створені аудиторії можна зберігати та створювати на їхній основі нові. Загалом LinkedIn Sales Navigator — це дійсно чудовий сервіс для роботи з аудиторіями (і не тільки). Так, ціна його доволі висока, але вона насправді виправдана.

Крок 2. Waalaxy

Waalaxy — зручний інструмент автоматизації для B2B Lead Generation в Linkedin, котрий встановлюється у вигляді плагіну для Google Chrome (або іншого браузера на основі Chromium), до того ж має безплатну версію. Якщо ж вам потрібно більше функцій та можливостей, можете перейти на один із преміум-акаунтів.

Waalaxy автоматизує пошук контактів потенційних клієнтів, дозволяє робити холодні розсилки, відстежувати результати рекламних кампаній, проводити A/B-тестування та оптимізувати бізнес-процеси загалом. Безкоштовна версія Waalaxy доволі обмежена, але платні тарифи відносно недорогі, особливо при оплаті за рік.

Крок 3. Імпорт аудиторій

Процес імпорту аудиторій із LinkedIn в Waalaxy максимально простий та автоматизований. Буквально декілька кліків, і все зроблено!

Крок 4. Створення текстів повідомлень

Ось тут вже доведеться покреативити, а не просто використовувати сервіси автоматизації. Ваші повідомлення повинні привертати увагу та заохочувати до дії.

Головна мета першого повідомлення — ініціювати контакт. А тому користуйтеся наступними порадами:

- цільте одразу в біль ЦА;

- пишіть стисло, але не надто сухо, додайте трохи емоцій;

- запропонуйте оффер, який вирішує біль ЦА.

До речі, у Waalaxy ви можете створювати ланцюжки повідомлень і використовувати готові шаблони. Це дуже зручно й економить багато часу.

Важлива порада! Вдосконалюйте тексти для збільшення % відповідей. А кожні 100–150 повідомлень оновлюйте хоча б 10–15% тексту, щоб не потрапити в спам.

Крок 5. Налаштування розсилки

Особисто ми діяли так:

- Використали шаблон Event Horizon (ex Peaky Blinders): запрошення + 3 повідомлення.

- Додали базу аудиторії.

- Завантажили шаблон одного листа.

- Персоналізували повідомлення.

- Передбачили два можливі сценарії.

Далі аналогічно вибудовуємо ланцюжок для третього повідомлення:

Після цього запускаємо шаблон, слідкуємо далі за перспективою. Після першої ж відповіді користувача процес розсилки припиняється, далі спілкування продовжуємо особисто.

Крок 6. Аналітика

LinkedIn надає доволі вичерпні дані аналізу. Можна відстежувати статистику за всіма кампаніями розсилок чи за кожною окремо або побачити відсоток відповідей та інвайтів тощо. Все це дає змогу коригувати власну стратегію просування через LinkedIn і досягати кращих результатів без великих затрат часу та коштів.

Корисні поради з особистого досвіду

Власне, використовуючи наведений алгоритм дій, нам вдалося обробити понад 30 000 компаній, провести більше ніж 200 зустрічей й укласти 23 договори про співпрацю. Але насправді є ще декілька неочевидних порад, які можуть покращити результати вашої роботи на LinkedIn, але про які зазвичай не говорять:

- Обовʼязково максимально детально заповніть профіль компанії.

- Оформіть сторінки своєї команди (10–20 осіб).

- Окресліть бажану цільову аудиторію.

- Створіть контент-план та працюйте за ним.

- Готуйте КП одразу на місяць.

- Робіть бодай 1-2 пости на тиждень з усіх сторінок.

- Використовуйте пости як засіб комунікації, а не як «текст в повітря».

- Ініціюйте зворотний зв'язок у коментарях.

- Просіть колег взаємодіяти з вашим контентом

- Зберігайте регулярність постингу

І наостанок декілька слів про оформлення вашого особистого профілю:

Сподіваємось, наш досвід виявиться корисним і для вас також.

Дякуємо за увагу та бажаємо вам успішного просування в LinkedIn. Ця соцмережа набагато функціональніша та корисніша, ніж вам може здатися на перший погляд. Якщо ви досі її не використовуєте, саме час це виправити!

1906