Як об’єднати українські бренди та масштабувати добро? Досвід компанії Franchise Group та благодійного фонду «Діти Героїв»

Після 24 лютого увесь світ побачив, що українці — найсміливіші у своїх діях, найвідкритіші у своїй любові і найзавзятіші в досягненні цілей. Одночасно з цим, українській компанії Franchise Group у серпні виповнилося 10 років.

Святкувати день народження під час повномасштабної війни – дивне відчуття. Але чи має хтось право забирати свято у дітей? Тому ми вирішили розділити святкування з Дітьми Героїв.

Ми свої 10 відсвяткувати маємо змогу. А інші?

Саме тому компанія Franchise Group вирішила допомогти фонду «Діти Героїв», який опікується дітьми, що втратили одного або двох батьків через вторгнення рф в Україну. Так дві команди створили проєкт «Масштабуй добро».

Команда Franchise Group запитала у дітей про що вони мріють і чого бажають. Саме ці листи і стали ціллю ініціативи – дати дітям те, про що вони мріють попри всі обставини. Показово, що поруч із мріями про перемогу та мир, діти писали про звичні для кожного речі: велосипеди, набори Lego, побачити море.

Масштабування – це процес, в якому партнери об’єднуються, щоб разом створити щось дійсно велике. Таким чином і народилася ідея соціального проєкту «Масштабуй добро» – який об’єднує українців та українські бренди задля здійснення мрій Дітей Героїв, – розповідає Владислав Возний, Creative Lead проєкту «Масштабуй добро»

У день запуску розпочався збір коштів на мрії і зібрали донатам понад 120 тисяч гривень. Хороший результат в моменті, коли основна увага зборів спрямована на Збройні Сили.

Пам’ятаю, що найважчим було робити це все дистанційно. Політика фонду просить не світити обличчя дітей, щоби не травмувати їх у майбутньому. Ми багато працювали над проєктом, читали листи дітей, створювали продукти, але так і не взаємодіяли безпосередньо із тими, заради кого все це. На щастя, вже на другий день збору була здійснена перша мрія і фонд прислав нам відео. 6-річна дівчинка Аня, яка була змушена тікати із Маріуполя разом із мамою, щасливо катається на нових, щойно подарованих роликах. Досі пам’ятаю ті емоції, – ділиться Владислав Возний

Далі команда почала найбільшу частину проєкту – шукати партнерів для колаборації. І дуже швидко знайшла. Велика кількість брендів захотіла приєднатися і стати «франчайзерами добра». Формат того, як можна долучитися, був гнучким – все в залежності від ресурсів, якими міг поділитися бізнес (адже всі і так у непростому становищі).  

Згуртованість наших людей надихає і завдяки нашим клієнтам та знайомим, ми змогли здійснити мрії дітей. Вони наше майбутнє, вони заслуговують на найкраще і ніхто не має права цьому завадити, – каже Марина Білоус, кураторка проєкту «Масштабуй добро»

Так, наприклад, Нова Пошта взяла на себе логістику і доставку мрій дітям, бренд одягу Adamskaya спеціально для проєкту розробив речі з принтом «Масштабую щастя», прибуток з продажу яких передається фонду. Бізнесмен Владислав Савченко, компанія «Антошка», Сінєво, Hydrafacial також доєднались до проєкту. 

Команда USUPSO розмістила постери про проєкт на касах своїх магазинів та відправила 410 кг канцелярії для Дітей Героїв на новорічні свята. Шоколадна компанія Spell оголосила окремий збір коштів, щоб передати нам 900 наборів солодощів для дітей, а туристична компанія «Полечу куди хочу» здійснила мрію двох сестер і організувала подорож до моря за кордон. «Моя книжкова полиця» надала понад сотню книг та планують провести дитячу читанку. Отже, добро масштабувалося, а мрії дітей – збувалися.

Юлія Руденко, CMO Franchise Group, впевнена, що це «одна з найбільших колаборацій українських брендів».

Це все заради того, щоб масштабувати добро. І у нас вийшло! Адже головне – це кількість здійснених дитячих мрій. Проєкту вдалося показати дітям, що вони не залишилися самі і що вони мають право на дитинство попри війну.

У грудні 2022 року проєкт «Масштабуй добро» отримав премію СУП як найкращий соціальний проєкт року. Наразі грошима та послугами проєкт зібрав вже більше півмільйона гривень. Але головним результатом команда Franchise Group вважає те, що він став самостійним – нові партнери приходять самі, а мрії дітей без зупинку реалізуються. 

Над проєктом працювали:

Владислав Возний, Юлія Руденко, Анна Кірлаш, Марина Білоус, Валентина Половинка

211