Як пришвидшити виконання креативних задач. Кейси агенцій, які використовують штучний інтелект

Наратив навколо штучного інтелекту (AI) вже став звичним: він автоматизує рутину, підвищує ефективність та швидкість вашої роботи, допомагає з креативними завданнями та взагалі змінює те, як ми працюємо. Всі постійно чують про неймовірний потенціал AI, а тому зараз важливо відокремити хайп від реального впливу; показати на практиці, як нейромережа може стати ідеальним асистентом для маркетологів та креативників. 

Ми в Gathers (компанія, яка входить до екосистеми технологічної компанії Roosh) навчаємо бізнеси оптимізувати їхню роботу за допомогою AI у межах курсу “AI Enable Your Business”. Ми показуємо, що штучний інтелект — це не щось важкодоступне; це ідеальний інструмент, який підсилить вашу щоденну робочу рутину і дозволить працювати швидше та краще. Gathers виходить за межі теорії — ми показуємо на реальних кейсах, як AI перетворюється з футуристичної концепції, про яку ви читаєте в статтях, на справжнього помічника. 

Як проходять воркшопи? Наші клієнти звертаються з запитом та пояснюють, які саме процеси хочуть покращити за допомогою AI. Далі ми створюємо персоналізовані воркшопи, під час яких у режимі реального часу разом з клієнтами розробляємо кастомізовані промпти — спеціальні команди для нейромережі для розв'язання конкретних задач. За три тижні після серії воркшопів ми зустрічаємось з командою клієнта — тут кожен може поставити додаткові питання щодо роботи промптів та нейромереж, які могли виникнути за цей час.

За менш ніж рік роботи нашого курсу ми побачили, що AI та креативні агенції — це match made in heaven. Від оптимізації створення контенту до розробки маркетингових стратегій — далі у матеріалі розкриємо реальні кейси використання AI та те, як технологія покращує, а не просто спрощує роботу креативників.

Отже, AI у креативній індустрії — що він робить? Ось кілька кейсів, які ми пропрацювали разом з нашими клієнтами. 

Світлана Фурса, Head of Retention Marketing Department у діджитал-агенції Promodo


Для чого використовують AI: створення маркетингової стратегії, робота з email-розсилками.

Нейромережі добре працюють з великими базами даних. Ми вирішили використати це, щоб навести лад у нашій базі мейлів.

Для цього ми створили промпт, який допоміг нам структурувати велику базу контактів. ChatGPT проаналізував наш файл, видаливши при цьому дублікати, виправивши помилки, які могли допустити користувачі, підписуючись на наші оновлення (наприклад, випадково включити іншу розкладку під час написання e-mail адреси) та визначив список унікальних доменів, які вони використовують. Робити це вручну було б дуже довго і важко.

Ще один промпт, який ми пропрацювали — розробка маркетингової стратегії e-mail розсилок. ChatGPT допомагає маркетологу сформулювати базовий список тригерів — автоматизовану реакцію на певні дії клієнта для надсилання цільових повідомлень. Наприклад, коли користувач не активує карту лояльності після повідомлення про те, що вона у нього з’явилась, можна надіслати йому нагадування через кілька днів.

Промпт побудовано так, що ChatGPT генерує не лише базові тригери та повідомлення, а додає різні деталі: наприклад, розписує різні варіанти ланцюжків листів і пропонує різний контент, який можна використати у повідомленнях.

Водночас він не вигадує якісь геніальні ідеї — проте значно скорочує час на оформлення чорнової версії стратегії, яку пізніше можна доробити та поправити власноруч. Тепер маркетологу не треба з нуля будувати стратегію, а замість 3-5 годин він витратить 1-2 години, провалідувавши підказки нейромережі. З додаткових плюсів — часто перевірка стратегії, створеної ChatGPT, наштовхує спеціаліста на якусь власну цікаву ідею. 

Ще одна задача, з якою нам допоміг AI — пошук спам-слів у тексті, який ми використовуємо для email-розсилок. Це такі ключові слова або фрази, які відзначаються поштовими системами як такі, що часто використовуються шахраями через їхню маніпулятивність. Якщо ці слова є у темі або тексті листа, вірогідність спрацьовування спам-фільтрів значно підвищується.

Раніше для перевірки спам-слів ми залучали копірайтера і маркетолога, які мали вичитувати текст, в чомусь їхні думки могли розходитись — бо це, зрештою, людський фактор. Тепер це робить нейромережа.

І якщо власне сам пошук спам-слів не зекономив нам купу часу, то розширений промпт, за яким ChatGPT нам ще й створює текст розсилки, став справжнім геймчейнджером. Тепер нейромережа не просто аналізує, але й генерує тексти з допустимою нормою використання цих спам-слів (адже без них все одно не вийде створити маркетинговий лист). Це дозволяє, по-перше, вивільнити людей від задачі пошуку спам-слів та їхньої заміни, по-друге, зекономити час. Адже тепер потрібно лише вичитати текст і імплементувати креативні ідеї. 

Тетяна Гайдук, Creative Services Director комунікаційної компанії Truman


Для чого використовує AI: створення дописів в соцмережах, текстових розшифровок відео, їх перекладу та субтитрування; генерація YouTube-friendly заголовків та описів до відео; робота з великими документами.

Зараз вкладка з ChatGPT у мене відкрита постійно, адже цей інструмент став моїм справжнім персональним асистентом. 

Більшість роботи, яку він для мене робить, стосується медійного проєкту Kyiv Not Kiev, націленого на англомовну аудиторію. Проєкт відомий серією інтерв'ю з посадовцями, бізнесменами, іноземними послами, громадськими діячами тощо. Підготовка цих інтерв’ю — дуже комплексна робота, що починається з пошуку та аналізу інформації про гостей програми, напрацювання орієнтовного сценарію, проведення зйомки, за якою слідують монтаж та безпосередня комунікація з аудиторією. 

З частиною цієї роботи AI економить мені купу часу. В підготовці до розмови з гостями Kyiv Not Kiev я досі думаю українською, однак зйомки проходять переважно англійською мовою. Раніше на адаптацію англомовного сценарію я витрачала близько двох годин. Зараз штучний інтелект за 15 хвилин дозволяє мені отримати якісні запитання живою англійською мовою, що звучать з таким же настроєм та контекстом, як і український драфт в моїй голові.

ChatGPT – відмінний помічник, аби написати опис до відео, та підібрати до нього заголовок, який би високо оцінили алгоритми YouTube. В цьому випадку дуже важливо правильно задати роль нейромережі та описати бажаний результат, який хочеш від неї отримати – від тональності, в якій сторінка розмовляє із глядачем, до бажаної кількості символів та частоти використання ключових слів.

Для нас також важливо підтримувати щоденну активність на сторінках Kyiv Not Kiev. Для десятків тисяч іноземців вона — одне з кращих джерел неупереджених новин про Україну. В окремі часи охоплення наших постів сягало до 2 млн користувачів. Наповнення соцмереж новинами — доволі рутинна робота, на яку мені часто не вистачало часу.

З появою в моєму професійному житті АІ, ця рутина відбирає в мене не більше 10-15 хвилин на день, та повністю розчиняється в масиві набагато креативніших справ. Часто я використовую ChatGPT, щоб написати твіт з обмеженням у певну кількість символів; зробити гарний супровідний пост під інтерв’ю; підібрати під все це хештеги тощо. 


Найняти AI як співробітника — це погана ідея. Взяти AI асистентом, який виконує обмежену функцію для тебе — це добре.

Насправді робочі обов’язки, які я розділяю з АІ, куди ширші за копірайтинг. Наприклад, я готувала стратегічний документ з розвитку проєкту Kyiv Not Kiev і в межах цієї роботи мусила структурувати ризики для проєкту. Здавалось би – війна, блекаути, неможливість довгострокового планування – з ризиками все ясно. Однак тип документа з аналізом ризиків був для мене новим.

Тому я «підвищила» ChatGPT до посади risk manager і делегувала це завдання йому. Важливо, що крім наділення новою роллю, АІ отримав від мене концентровану інформацію про сам проєкт, та формат, у якому я хочу отримати виконану роботу – таблиця зі згрупованими за чотирма категоріями ризиками, разом із пропозиціями щодо їх мінімізації. Мені залишилось тільки провалідувати документ.

Цей останній етап роботи з AI — валідація результату – дуже важливий. Бо іноді AI може галюцинувати (“вигадувати” факти коли у нього недостатньо контексту — прим.) і впевнено писати дуже дивні речі. Саме тому важливо перевіряти роботу штучного інтелекту, адже саме ви зрештою підписуєтесь під цією роботою, ви за неї відповідальні. Уважно передивіться, що саме нейромережа вам пише — чи немає помилок, викривлених фактів тощо. З моєї практики, АІ впевнено пропонуватиме вам називати війну конфліктом, викидатиме з перекладу цілі абзаци, в яких йтиметься про війну, ескалацію, будь-які згадки про ядерку. Поки що ChatGPT ігнорує реальність, в якій його створено. Проте він дійсно спрощує життя — і робить це доволі вправно.

Олеся Стойко, Managing Partner комунікаційної агенції Havas PR Ukraine


Для чого використовують AI: написання експертних колонок.

Ми отримали запит на створення експертної колонки від одного з топкерівників українського бізнесу. У нас була розшифровка його виступу з конференції та тези, які необхідно було донести за допомогою матеріалу до цільової аудиторії.

Спочатку над колонкою працювала менеджерка, яка безпосередньо закріплена за цим проєктом. Вона переписувала її тричі, але все одно результат виходив неідеальним.

Матеріал не завжди підходить автору — це нормальна ситуація. А тому ми вирішили спробувати віддати цю колонку іншій менеджерці, яка для роботи використовувала чат-бот Claude — конкурент ChatGPT від компанії Anthropic.

Менеджерка виділила основні меседжі спікера з розшифровки його виступу. Далі вона використала спеціальний промпт, в якому описала задачу — це має бути експертна колонка від топменеджера певної компанії; основні тези мають бути про X та Y; описала цільову аудиторію, стиль тексту та tone of voice спікера. На виході ми отримали чудовий текст, у який потрібно було внести незначні правки, щоб довести до бажаного результату.

Як результат, клієнт прийняв колонку без жодної правки.

Тож в підсумку, перша спеціалістка витратила кілька днів на написання трьох текстів. Друга ж зробила якісний експертний матеріал всього за кілька годин, зекономивши як свій час, так і час замовника. 

638