Як скульптура може збирати донати? Кейс Алгоритм дій + Повернись живим

Олексій Золотар, відомий український скульптор, розпочав створення "Зерно", (двометрової скульптури із нержавіючої сталі) ще до повномасштабного вторгнення. Ідея полягала у тому, щоб, по-перше, підтримати і привернути увагу до українських митців, а по-друге, дати Луцьку культурний магніт, куди можна буде прийти і провести час з друзями.

Робочий процес зайняв більше двох років, а у Луцьк скульптура прибула наприкінці 2023. Тму концепт проєкту ще й доповнився. Сьогодні все працює на перемогу. І мистецтво — не виняток. Скульптура спонукає задуматися про циклічність життя, про відродження та відбудову. І несе ще одну важливу функцію — закликати лучан і гостей міста донатити у фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим». 

Символічно, кошти підуть на розмінування української землі.

Задонатити та дізнатись більше можна на сайті.

Зерно — потужний архетипний символ створення та відновлення, – каже співавтор скульптури Олексій Золотар. – Сьогодні ми перебуваємо на важливому етапі розвитку, пошуку розгублених культур. Основне питання полягає в тому, що ми маємо посіяти, як доглядати, щоб зростити те, що необхідно?

Співавтор скульптури,

Олексій Золотар

АВТОРИ РОБОТИ

Олексій Золотар та Василь Грубяк — засновники авторської групи GАZ. Вони займаються візуальним мистецтвом, експериментують з різними техніками та напрямами: від перформансу до робіт в публічному просторі. Беруть участь в українських та міжнародних проєктах.

Скульптура у Луцьку — одна із серії «Культурні зерна», роботу над якою почали ще в 2016-му. 

Проєкт громадського простору, де встановлена скульптура, розробили фахівці майстерні архітектури та дизайну інтер’єру balbek bureau за ініціативи платформи «Алгоритм дій».

299