Як створити одну сукню та зібрати більше 350 000 охоплень - кейс FD Cosplay Studio

Робота з нішевими темами ніколи не була простою справою. Але за умови знання потреб аудиторії та її інтересів можна розказати історію створення однієї сукні та отримати джерело органічного трафіку. Детальніше про це у нашому першому кейсі.

FD Cosplay Studio - це київська студія, яка спеціалізується на створенні тематичних костюмів. Основний напрям роботи - це косплей та суміжні напрямки. Клієнти студії здебільшого знаходяться у Європі та Північній Америці, а основним джерелом продажів є соціальні мережі. 

У роботі з такими нішевими напрямками важливо знати потреби аудиторії та основні тренди. Чим більш гаряча тема, тим коротший строк її популярності. Тому працювати доводиться дуже, дуже швидко. Так і було з проектом "Вендсдей". 

Від самого початку було зрозуміло, що не можна обмежувати промо-кампанію одним тільки кампейном. Створення кампейну займає щонайменьше два тижні, і для такого короткострокового тренду це вже занадто довго. На щастя, у стратегії студії процесу створення продукції приділялось чимало уваги. Тому ми могли собі дозволити ділитись WIP-ами (work in progress, процес створення) та прогрівати аудиторію ще на етапці розробці дизайну, а також питати їх думку та отримувати зворотній зв'язок. 

Почали ми з простого запитання аудиторії - чи було би їм цікаво побачити процес створення сукні Вендсдей? Для візуалу було використано простий промо-кадр з серіалу - ми віддали перевагу зрозумілості концепту перед естетичністю кадру. І результат чітко дав зрозуміти що проект вартує уваги - тема виявилась гаряча. 

Перший пост, присвячений проекту: навіть попри те, що креатив не є оригінальним, а сам пост ніяк не співвідноситься з брендбуком, він все одно вийшов у рекомендації і виконав два завдання - розказав нашій аудиторії про намір створити сукню та залучив нову аудиторію, яка хотіла дізнатись більше про процес створення. 

Як тільки стало зрозуміло, що аудиторії цікава тема та процес створення проекту, наша команда відкорегувала контент-план, спираючись на сторітелінг. Ми зробили ставку на актуальність теми, а не на естетичність креативів. Так у постах ми використовували прості фотографії, зроблені нашими менеджерками під час примірок. Навіть моделю для сукні стала наша співробітниця - Поліна Ощепкова. 

Апдейти по проекту ми приносили через сторіс, пости та рілси. Попри переконання, що рілси зараз є основним джерелом свіжого трафіку, вони не показали якогось яскравого результату. Натомість результат постів нас приємно вразив. Нижче ми додали статистику постів. 

У нормі при 33 тисячах підписників наші пости збирають 3-5 тисяч охоплень. Тут же актуальність теми та заохочення людей перевершило наші сподівання. Так один з постів зібрав майже 300 000 охоплень, приніс нам більше 300 підписників та біля 6 запитів на виготовлення костюмів. 

Завершили нашу історію ми зйомкою кампейну, який було проведено у ботанічному саду імені Гришка. Попри блекаути та повітряні тривоги проект було успішно завершено, повний цикл роботи зайняв приблизно два тижні. Знімальна команда складалась з чотирьох осіб, включаючи модель.

Photo by Alexander Bootsman 
Directed by Mariia Karpenko 
Assistance by Tamara Nikolaichuk
Model Polina Oschepkova

Більше робіт студії можна знайти в Інстаграмі. А якщо вам подобаються такі дивакуваті проекти та ніша поп-культури у сфері реклами та продакшену, то можете підписатись на мій особистий Інстаграм

472