Як я записав пісню та опублікував її на всіх музичних платформах за 40$

Музика як відносно новий інструмент креативних комунікацій

Я записував різні пісні під мінус з фонотеки з Ютубу ще з далекого 2016-го року. Однак, звісно, у таких креативів не було шансів потрапити на різні музичні платформи. 

Тож цього літа я вирішив спробувати зробити все по-серйозному: щоб і на Спотіфаї, і на Епл М'юзік було, і, щоб Шазам знаходив.

Виявилось, що це не надто складний процес. Головне мати друзів, які можуть створити круту музику та підказати щось. Тож вже за тиждень, чи два ми з моїм другом D. Xplodé були на студії. Записали мій "вокал" за 40 хвилин, бо оренда студій, штука не дешева (25$ за 0годину). 

Далі D. Xplodé все звів і почалася епопея з публікацією. Певний час довелося витратити, щоб обрати сервіс для дистриб'юції. Їх насправді є декілька різних, все залежить від ваших цілей та періодичності публікації музики. Я зупинився на CD Baby (5+$ за трек). 

Заповнивши формочку, виявив один прихований платіж (5$) — придбання якогось коду спеціально для треку — інакше випустити не виходило. 

Ще один надзвичайно важливий елемент — обкладинка. Вона має бути прямо дуже високої роздільної здатності.

Планувати реліз пісні бажано хоча б за місяць. Адже так можна передбачити якусь мінімальну промокампанію, плюс у деяких сервісів є додаткові опції при ранньому плануванні. 

Тож я поставив дату релізу на "через місяць" і почав розсилати пресреліз музичним виданням. Частина з них мене проігнорувала, а інші попросили гроші за публікацію. Я не дав))


 

В результаті кампанія пройшла не надто гучно: кілька сторіс, кілька постів та тіктоків. Але в дату релізу пісня (як і обіцяли) вийшла всюди: Спотіфай, Ютуб та Епл М'юзік, ТікТок та ще до ста різноманітних сервісів.

Моєю метою було спробувати вийти на нові платформи, подивитись, як це все працює. І в результаті це виявилось цікавою нішею. Для креативних бізнесів це просто неоране поле. Особливо в роботі з ТікТоком. 

882