Як за допомогою соціального проєкту отримати 570 UGC, 264 безкоштовних історії та 140 тис. грн в фонд допомоги сонячним дітям

Як за допомогою соціального проєкту отримати 570 UGC, 264 безкоштовних історії та 140 тис. грн в фонд допомоги сонячним дітям.

Бренд Олідетрим та діджитал агентство AMS.Agency влаштували справжню битву блогерів в форматі Instagram-квесту. Проєкт, націлений на підтримку «сонячних дітей», дітей із синдромом Дауна, проводять другий рік поспіль. Цьогоріч він охопив 2 538 021 українців онлайн.

Проблема

85% українців страждає від дефіциту вітаміну D.

Мета проєкту

Розповісти про вітамін D, його користь для організму та сформувати звичку приймати вітамін D на постійній основі в несонячний період року. А також збільшити рівень знання бренду та побудувати асоціацію: Весна = недостатність вітаміну D = Олідетрим, Олідетрим = гарний настрій, добре самопочуття та стійкий імунітет.

Рішення

Ядром споживачів вітамінів, в тому числі й бренду Олідетрим, є жінки віком 25-45 років, що проживають в містах з населенням 100 тис. і більше. Саме вони є потенційною аудиторією для росту бренду та категорії. Інтернет – найбільш охопний та афінітивний медіаканал для цієї аудиторії. Вони проводять понад 7 годин на тиждень онлайн, активно використовуючи соціальні мережі, месенджери та пошук. Також сучасні дослідження показують, що аудиторія значно краще залучається у проєкти, які мають соціальну складову. Тому для підтримки бренду ми вирішили зосередитись на digital інструментах та зміститися у площину соціально-значимих ініціатив: придумали справжній діджитал-квест за участі інстаграм-блогерів, щоб допомогти «сонячним дітям».

Механіка

Ми запросили до співпраці 6 блогерів та команду лікарів Sviy.doc. Для кожного з них створили окрему сторінку в Інстаграм, де публікували завдання квесту. Завдання блогерів та лікарів – мотивувати підписників переходити на сторінку квесту та відповідати на запитання, адже кожну правильну відповідь бренд Олідетрим конвертував в 1 гривню на користь дітей. Окрім цього, серед усіх учасників щотижня розігрувалися «сонячні бокси» від організатора.

Тривалість проєкту склала 4 тижні. За правилами в кінці кожного тижня блогер, команда, якого набрала найменшу кількість коментарів, – вибуває з проєкту. Блогер, який набере найбільшу кількість коментарів, отримає звання «Найкращого блогера за версією Олідетрим» та річний запас вітаміну D. Таким чином ми мотивували учасників активніше долучатися до проєкту і розпалили справжній азарт між ними.

Протягом кожного етапу квесту ми розкривали проблему дефіциту вітаміну D в організмі та його симптоми, додатково розкривали розповідали переваги бренду Олідетрим.

Результат

Завдяки високій зацікавленості та активності блогерів-капітанів за 4 тижні Let’s Smile Quest ми отримали 264 безкоштовних історій. Це дало поштовх до поширення проєкту серед Інстаграм аудиторії. Також проєкт органічно підтримали 86 лікарів-блогерів та більше 100 блогерів. Загальне охоплення проєкту: 2 538 021.

А головне, що за 4 тижні Let’s Smile Quest 2021 зібрав 234 635 коментарів на сторінках проєкту. Із них – 140 048 правильних відповідей на запитання. А значить – 140 048 гривень бренд Олідетрим переведе через біржу благодійності dobro.ua для Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром» на фінансування центру, де «сонячні діти» отримують консультації лікарів, навчаються та здобувають важливі навички для соціалізації в суспільстві.

Let's Smile Quest

Олена Погурська, Digital Head, Polpharma Ukraine: Цей проєкт про те, що діджитал – це не тільки медіа інструменти та таргетинги, про те, що маркетинг – це не тільки про формування знання бренду. Let's Smile Quest – це про те, що цифровий маркетинг може бути з душею та серцем, це проєкт про створення додаткових цінностей, тому і тільки тому ми перевиконали всі поставлені цілі, як соціальні, так і маркетингові. Я пишаюся тим, що наша команда створює проєкти з глибоким змістом та впливає на суспільну думку, як в короткостроковій, так і в довгострокових перспективах.

Олена Загарнюк, SMM Head, AMS.Agency: Проєкт Let’s Smile Quest продемонстрував, що Instagram — це не тільки про фан, але й про соціальну відповідальність людей, компаній та блогерів. Завдяки гарячому батлу між капітанами лідери думок відчули справжній азарт та жагу до перемоги — так з’явилося більше 200 додаткових історій! Блогери навіть влаштовували особисті конкурси, щоб допомогти зібрати якомога більше коментарів та, відповідно, коштів у фонд допомоги «сонячним дітям». Не можу не поділитись неймовірною історією фіналу: переможцем квесту став чернівецький блогер @lessyk, який зібрав у фонд найбільшу кількість правильних відповідей і отримав звання «Найкращого блогера за версією Олідетрим». Однак він віддав свою перемогу команді лікарів @sviy.dok, що посіла 2-е місце, як вияв поваги та вдячності до їх професії.

Надія Казакова, SMM-менеджер, AMS.Agency: Люди довіряють людям, а не уявному бренду. Саме тому цього разу ми використали максимально персоналізований підхід: до контенту, креативів та навіть до комунікації з блогерами. Я впевнена, що це один із критеріїв, який допоміг досягти нам високих результатів! Спілкуватися так, щоб вас почули — те, чого дійсно не вистачає багатьом брендам та їхнім представникам у Social Media Marketing.


3564