Залучення молодої аудиторії

Комунікаційна агенція «Гроза» розробила та реалізувала стратегію для ресторану в’єтнамської кухні

Про клієнта: NĂM

Ресторан сучасної в'єтнамської кухні у стилі вілли часів колоніальної Франції на перетині Великої Васильківської та Саксаганського.

Ідеолог NĂM — шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво.

Цільова аудиторія — заможні, успішні люди, які цінують оформлення з 100-літніх винних бочок і оригінальну кухню зі свіжих, якісних продуктів за оригінальними канонічними рецептами.

Задача

Власники хотіли розбавити ЦА, омолодити публіку і залучити креативний клас. NĂM повинен був стати рестораном для перспективних і аристократичних.

За рік роботи про NĂM склалося враження ресторану з високими цінами до якого потрапляють лише обрані гості. Завдання Грози — подолати ці бар'єри і популяризувати ресторан серед ширшої публіки.

Фотографії на iPhone з натуральним світлом та без обробки

Рішення

Почали роботу з розробки комунікаційної стратегії. Пропрацювали майбутній SMM, PR-прояви та art-частину.

Ключова ідея залучення молодої публіки — вечірки. Разом зі Стасом Twee ми створили Чорний Сайгон — серію hip-hop вечірок в дусі чорних кварталів і шику великого міста.

Щоб привернути увагу молоді в Facebook і Instagram, ми відмовились від пафосних текстів і самовихваляння. Живі фотографії, людяні тексти. Гра зі світлом і іронія. Простота — це добре.

SMM

Раніше в комунікації NĂM було багато образів в'єтнамських дівчат. Ми вирішили: ресторан — це їжа. Їжа — це природа. Дівчата — це SPA-салон. Попрощавшись з дівчатами, ми сфокусувались на природі В'єтнаму і натуральності страв та інгредієнтів.

Змінили підхід формування контенту : замість професійних зйомок з розмитим фоном — insta-фотографії «з руки». Завдяки цьому, ресторан виглядає «живим», а stories підкреслюють, що натуральність живе менше 24 годин.

Голос бренду — простий, пост-іронічний, зрозумілий. Молодій аудиторії — молодий голос. Балансуючи на межі іронії і серйозності, отримуємо голос NAM.

Просуваючи бренд, ми сегментуємо аудиторію по локаціях, професіях та інтересах. Активна аудиторія — жителі та часті гості Рейтарської, власники останніх айфонів, дизайнери, кіношники, «креативний клас».

PR

Щоб донести до людей, що в NĂM не захмарні ціни, про це потрібно говорити.

Згадки ресторану в медіа підвищують впізнаваність NĂM і асоціюють його з одним з кращих закладів сегменту азійської кухні. Ми говоримо про NĂM, як про найкращий в'єтнамський ресторан у Києві і розповідаємо про кухню, інгедієнти, свіжість та натуральність.

Публікації підвищили лояльність існуючих клієнтів, усунули упередження і помилкові думки, розвіяли стереотипи. Це побудувало позитивний імідж, підвищило обізнаність людей про в'єтнамську кухню і сам ресторан.

«Чорний Сайгон»

Серія хіп-хоп вечірок в дусі чорних кварталів і шику великого міста в барі ресторану NĂM.

Щоб збільшувати відвідуваність, потрібно познайомити публіку з місцем. Ми вирішили, що найпродуктивніший шлях знайомства — вечірки. Найпопулярніша музика в світі — хіп-хоп. На перетині «най» ми вигадали серію вечірок та голосно назвали її іменем колишньої столиці В’єтнаму.

Кожен «Сайгон» — це більше 200 молодих гостей, які танцювали, спілкувались, пили коктейлі, а коли голодніли — піднімались на другий поверх ресторану за порцією немів або локшини. Попередньо запрошена публіка щоразу відкривала для себе NĂM по-новому, щоб у майбутньому впевнено заходити крізь червону штору на сніданок, ланч або вечерю. 


Результат


На кожній вечірці «Чорний Сайгон» було більше двохсот гостей. Середній чек ресторану зменшився на 15%, у той час як кількість замовлень зросла — це свідчить про більшу кількість гостей щодня. Ресторан отримав новий подих, нове меню та почав дослухатись до бажань молоді. Все частіше високі різні двері відкриваются молодими та креативними, з модними Casio на зміну важким та статусним Ролексам.

Говорячи про в'єтнамську кухню, заклад називають «найкращим в Києві», а молода публіка серед гостей дає зрозуміти: ми все зробили правильно.

2410